Smog powrócił. Jest dotacja na wymianę pieca

Opublikowano: 27 styczeń 2017, 08:35 Kategoria Aktualności
smogGarwolindotacja

Po raz kolejny w tym roku w wielu miastach w Polsce ogłoszono alarm smogowy, a Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie ogłosił nabór otwarty do programu „Poprawa jakości powietrza na terenie województwa mazowieckiego - ograniczenia emisji zanieczyszczeń poprzez modernizację kotłowni”. W ramach programu gminy mogą wystąpić w imieniu mieszkańców o pomoc finansową w formie dotacji.

Mieszkańcy miasta Garwolina zainteresowani dofinansowaniem wymiany starego kotła c.o. mogą ubiegać się o uzyskanie pomocy finansowej w formie dotacji. Dofinansowaniem mogą być objęte przedsięwzięcia polegające na modernizacji indywidualnych źródeł ciepła tj. wymianie kotłów lub palenisk węglowych na gazowe, olejowe lub opalane biomasą, zastąpienie kotłów gazowych, olejowych lub opalanych biomasą źródłem ciepła o wyższej niż dotychczas sprawności wytwarzania ciepła (z wyłączeniem montażu kotłów na węgiel lub ekogroszek).

Miasto Garwolin planuje wystąpienie z wnioskiem o dofinansowanie do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu na wymianę pieców dla osób fizycznych mieszkających na terenie Miasta Garwolina.

Program nie obejmuje zakupu nowego pieca do nowego obiektu mieszkalnego (wyłącznie wymiana starego pieca na nowy), nie dotyczy modernizacji źródeł ciepła w nieruchomościach wykorzystywanych sezonowo np. w domkach letniskowych, nie obejmuje zadań polegających na montażu kominków,  montażu kotła na węgiel lub eko-groszek.

Deklaracje chęci uczestnictwa w projekcie należy składać w terminie do 3 lutego 2017 r.

Więcej szczegółowych informacji oraz deklarację do pobrania można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Miasta w Garwolinie.

UMGarwolin/oprac. jd

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież