Urząd Miasta Garwolin ogłosił przetarg na I etap modernizacji dróg i chodników. Na pierwszy rzut ulice Żeromskiego, Romanówka, Senatorska i Nadwodna. Termin składania ofert mija 9 lutego.

W tegorocznym budżecie miasta na modernizację dróg i chodników zapisano kwotę prawie 1,8 mln zł. Prace ruszą w pierwszy kwartale roku. Na początek magistrat zdecydował się na ogłoszenie przetargu składającego się z trzech części.

Gruntownej modernizacji zostanie poddana ulica Żeromskiego. Wymienione zostaną chodniki, a nawierzchnia zyska nowe podbudowę oraz asfalt.

Istotna z punktu widzenia komunikacji północnego wjazdu do miasta z osiedlem mieszkaniowym będzie przebudowa ulicy Romanówka. Wykonawca będzie prowadził prace na odcinku ponad 400 metrów, od ostatniego zjazdu na osiedle do drogi w Garwolińskiej Strefie Aktywności Gospodarczej. W zakresie inwestycyjnym jest także wykonanie odwodnienia tego odcinka drogi. Według zapewnień władz powiatu, po zakończeniu przebudowy ulicy Romanówka, drogi w GSAG mają zyskać status publicznych. To będzie oznaczać możliwość poruszania się nimi zgodnie z przepisami.

Trzecią część przetargu to wymiana nawierzchni ulic Senatorskiej i Nadwodnej. Prace będą prowadzone od skrzyżowań obu traktów z ulicą Kościuszki, odpowiednio do ul. Sienkiewicza oraz Młyńskiej. Łącznie to ponad 750 m.

Termin składania ofert mija 9 lutego. Oprócz kwoty  oferty, magistrat będzie brał pod uwagę gwarancję na wykonane roboty.

W tym roku czeka nas jeszcze modernizacja m.in. ulic: łącznika między Wiejską (Studzińskiego) a Marka Hłaski, Boczna, Generała Maczka.

łk

fot. arch.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież