Nowy wóz dumą Rębkowa

Opublikowano: 24 styczeń 2017, 08:20 Kategoria Aktualności
OSP Rębkówsamochódgmina Garwolin

Pod koniec listopada do Rębkowa wjeżdżał „na sygnale”, dając znać całej miejscowości, że już jest, bo czekali na niego nie tylko strażacy. Na koncie ma już udział w pierwszych akcjach, choć oficjalne przekazanie kluczyków i poświęcenie nowego auta dla OSP Rębków odbyło się dopiero w minioną niedzielę.

Nowy strażacki wóz bojowy dla ochotniczej straży pożarnej to niecodzienny prezent i pewnie dlatego na twarzach władz samorządowych, mieszkańców Rębkowa, a przede wszystkim ochotników z tamtejszej jednostki rysowała się wczoraj ogromna radość i duma.

 

Nowiutkie Iveco za blisko 770 tys. złotych wraz z wyposażeniem przyjechało do Rębkowa z Bielska-Białej. Wóz zakupiła dla strażaków Gmina Garwolin – ze środków własnych oraz z pieniędzy pochodzących z zewnętrznych dotacji. Swoją cegiełkę dorzucili także lokalni przedsiębiorcy.

Pierwsze testy wóz ma już za sobą – brał udział między innymi w akcji w Wildze. W niedzielę w siedzibie OSP Rębków odbyło się oficjalne przekazanie kluczyków strażakom przez wójta gmina Garwolin Marcina Kołodziejczyka oraz poświęcenie nowego auta, które poprzedziła msza święta w intencji strażaków.

Do tej pory OSP Rębków jeździła na akcje ratowniczo-gaśnicze ponad 30-letnim starem. - Półtora roku temu poszliśmy do pana wójta z pytaniem, czy nie udałoby się kupić dla nas samochodu, niekoniecznie nowego. Pan wójt powiedział: panowie, może byśmy spróbowali kupić nowy wóz? Po prawie 100 latach udało się kupić nowy samochód – mówił podczas uroczystości prezes OSP Rębków Dariusz Grędzik.

Specjalne podziękowania od strażaków trafiły na ręce wójta gminy Garwolin, zastępcy wójta Karoliny Kasprzak, przewodniczącej rady gminy Iwony Pluty, pracowników urzędu – Beaty Gromuł i Justyny Bajery oraz przedsiębiorców, którzy wsparli inwestycję. - Jednostki OSP działają bardzo prężnie i na pewno wzbogacanie ich w nowoczesny sprzęt to nie są pieniądze wyrzucone w błoto, tylko pieniądze, które będą pracowały dla naszego bezpieczeństwa – podkreślał wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk.

Głos zabrali także zaproszeni goście – poseł Grzegorz Woźniak, prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Garwolinie Waldemar Sabak, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie Dariusz Sadkowski. - Najważniejsza na dzisiejszej uroczystości jest obecność mieszkańców. Ta sala była pełna. Mieszkańcy przyszli, żeby wspierać swoich strażaków. Ten samochód będzie służył wszystkim – nie tylko mieszkańcom Rębkowa. Życzę, żeby ten samochód jak najmniej wyjeżdżał – mówił poseł.

Nowy samochód będzie pomagał strażakom w ich służbie, mieszkańcom da jeszcze większe poczucie bezpieczeństwa. Z auta są dumni wszyscy mieszkańcy Rębkowa. Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet przekazało strażakom wizerunek św. Krzysztofa, aby strzegł ich podróży nowym wozem. Ilustrację strażackiego auta namalowały także dzieci ze szkoły podstawowej, które jak tylko samochód pojawił się w remizie przyszły, chociaż przez okno zobaczyć, jak wygląda z bliska.

jd

Komentarze  

0 #1 ?strażak 2017-01-24 20:14
Chłopcy nie poprosili na spotkanie gospodarza powiatu, a zasłużonemu strażakowi i działaczowi Waldkowi Krupie przydzielili zaszczytną rolę trzymania mikrofonu. Dobra zmiana do Rębkowa już dotarła.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież