Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 23 styczeń 2017, 13:04 Kategoria Aktualności
straż pożarna

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 16 do 22 stycznia.

Zdarzenie drogowe w Potasznikach

17 stycznia. Przed godz. 5 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na krajowej „17” w Potasznikach, gdzie samochód ciężarowy Renault Premium zjechał z drogi i częściowo znajdował się w rowie. Kierujący pojazdem nie odniósł żadnych obrażeń. Działania dwóch zastępów PSP polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz uszczelnieniu uszkodzonego zbiornika z paliwem. Akcja trwała ponad jedną godzinę.

Kot na drzewie

17 stycznia. Przed godz. 15 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu w Głoskowie, gdzie kot przebywał na drzewie od trzech dni, nie mogąc samodzielnie zejść na ziemię. Strażacy przy użyciu podnośnika hydraulicznego zdjęli zwierzę i przekazali właścicielce. Akcja trwała blisko jedną godzinę.

Pożar zakładu stolarskiego

18 stycznia. Przed godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze zakładu stolarskiego w Górznie. Właściciel podjął próbę gaszenia pożaru przy użyciu gaśnicy proszkowej. Działania straży polegały na podaniu prądu piany ciężkiej na palące się wnętrze stolarni. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do oddymiania i przewietrzania pomieszczenia. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz cztery zastępy OSP.

Pożar sadzy w kominie

18 stycznia. Przed godz. 20 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w miejscowości Władysławów. Działania strażaków polegały na podaniu proszku gaśniczego do komina. Następnie usunięto sadze z przewodu kominowego przy użyciu wyciora. W akcji trwającej dwie godziny uczestniczył jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP.

Pożar budynku gospodarczego

20 stycznia. Po godz. 6 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku gospodarczego w Żabiance. Działania straży polegały na podaniu prądów wody do wnętrza obiektu, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Ponadto usunięto z budynku całe wyposażenie i przelano je wodą. W akcji ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz cztery zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w Rudzie Talubskiej.

20 stycznia. Po godz. 7 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Rudzie Talubskiej, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Volkswagen Golf i Ford Fokus. Pomocy medycznej osobie poszkodowanej udzielił zespół pogotowia ratunkowego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli zasilanie elektryczne w pojazdach oraz dokonali sorpcji płynów eksploatacyjnych. W działaniach trwających blisko godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP i dwa zastępy OSP.

Samochód ciężarowy uderzył w budynek mieszkalny w Domaszewie.

20 stycznia. Po godz. 10 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu na drodze wojewódzkiej nr 801 w Domaszewie, gdzie samochód ciężarowy zjechał z drogi i uderzył w budynek mieszkalny, wbijając się w niego. Uszkodzeniu uległa ściana nośna budynku. Mieszkańcy w trakcie zdarzenia przebywali wewnątrz, lecz zajmowali inne pomieszczenia. Kierowca opuścił pojazd przed przybyciem zastępów straży, a pomocy medycznej udzielił mu zespół pogotowia ratunkowego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, częściowo odgruzowali pomieszczenie i zabezpieczyli strop przed zawaleniem. Przybyły na miejsce zdarzenia Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego po dokonaniu oceny uszkodzeń konstrukcji budynku wydał zakaz użytkowania pomieszczenia. W działaniach trwających ponad pięć godzin uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

Pożar sadzy w kominie

20 stycznia. Przed godz. 20 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Stoczku. Działania strażaków polegały na podaniu proszku gaśniczego do komina. Następnie usunięto sadze z przewodu kominowego przy użyciu wyciora i przewietrzono pomieszczenia. W akcji trwającej dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe

20 stycznia. Przed godz. 20 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na krajowej „17” w Lipówkach, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Seat Cordoba i Fiat Seicento. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przy pomocy narzędzi hydraulicznych wywarzyli drzwi, w celu dotarcia do uwięzionego kierowcy Fiata. Następnie poszkodowaną ewakuowano z pojazdu i przekazano przybyłemu na miejsce zespołowi pogotowia ratunkowego. W działaniach trwających blisko trzy godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

Pożar sadzy w kominie

20 stycznia. Przed północą do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w miejscowości Unin - Kolonia. Ze względu na utrudniony dostęp do przewodu kominowego na miejsce zdarzenia zadysponowano podnośnik hydrauliczny, z którego strażacy podali proszek gaśniczy do komina. Następnie usunięto sadze z przewodu kominowego przy użyciu wyciora i przewietrzono pomieszczenia. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP.

Pożar garażu

21 stycznia. Przed godz. 19 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze garażu w Łaskarzewie. Działania zastępów straży polegały na podaniu prądów wody na palące się materiały, zgromadzone wokół pieca, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i pięć zastępów OSP.

Pożar sadzy w kominie budynku

21 stycznia. Przed godz. 23 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Nowym Żabieńcu. Ze względu na brak możliwości wejścia na dach, na miejsce zdarzenia zadysponowano podnośnik hydrauliczny, z którego strażacy podali proszek gaśniczy do komina. Następnie usunięto sadze z przewodu kominowego przy użyciu wyciora. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

KP PSP Garwolin

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież