Z policyjnej kroniki

Opublikowano: 23 styczeń 2017, 07:26 Kategoria Aktualności
KPP Garwolinkronika policyjnapolicja

Kronika zdarzeń z terenu powiatu garwolińskiego zaistniałych od 16 do 22 stycznia

86-latek sprawcą wypadku

20 stycznia w miejscowości Oronne (gm. Maciejowice) 86-letni kierowca osobowego fiata na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do zderzenia z osobową toyotą, kierowaną przez 34-letniego mężczyznę. W wyniku zdarzenia kierujący toyotą doznał obrażeń ciała i został przetransportowany do szpitala. Kierujący trzeźwi. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Maciejowice.

Plaga włamań w całym powiecie

17 stycznia w Miętnem nieznani sprawcy usiłowali dokonać włamania do mieszkania. Zamierzonego celu nie osiągnęli, bo załączył się alarm i obudził domowników. Ustaleniem sprawców zajęli się policjanci z KPP Garwolin. Mniej szczęścia mieli właściciele domów w innych miejscowościach w powiecie. Tego samego dnia w Wildze. Nieznany sprawca, wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonego przebywającego w pomieszczeniu gospodarczym, włamał się do budynku mieszkalnego, a następnie dokonał kradzieży saszetki z zawartością pieniędzy oraz dokumentów. Odzyskaniem skradzionych rzeczy i ustaleniem sprawcy zajęli się policjanci z PP Wilga. W nocy z 17/18 w Starym Pilczynie nieznany sprawca, po wejściu do domu przez niezamknięte drzwi, podczas nieobecności domowników dokonał kradzieży pieniędzy oraz złotej biżuterii. Odzyskaniem skradzionych rzeczy i ustaleniem sprawcy zajęli się policjanci z PP Łaskarzew. 19 stycznia w miejscowości Stodzew nieznani sprawcy włamali się do domu, skąd dokonali kradzieży złotej biżuterii. Odzyskaniem skradzionej rzeczy i ustaleniem sprawców zajęli się policjanci z PP Pilawa.

Pijani na drogach

18 stycznia w Starym Pilczynie policjanci z WRD KPP Garwolin zatrzymali 47-letniego kierowcę, który kierował osobową mazdą, znajdując się w stanie nietrzeźwości - wynoszącym 2,62 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Tego samego dnia w miejscowości Jagodne także policjanci z drogówki zatrzymali 37-latka, kierowcę mercedesa, który miał 1,09 promila w wydychanym powietrzu. 20 stycznia w Kolonii Unin zatrzymany 39-letni kierowca chryslera miał 2,1 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 25-latek z powiatu otwockiego zatrzymany wczoraj w Gończycach kierował osobowym vw, mając 1,76 promila. Rekordzistą tygodnia był 35-letni kierowca ciągnika rolniczego zatrzymany 19 stycznia w Kujawach (gm. Miastków Kościelny) – miał 2,58 promila w wydychanym powietrzu.

Wypadek w Lipówkach

20 stycznia w Lipówkach 68-letni kierowca osobowego seata na prostym odcinku DK 17, podczas wykonywania manewru zawracania, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącej prawidłowo na wprost w kierunku Warszawy 20-letniej kobiecie, która kierował osobowym fiatem. Na wskutek zderzenia obrażeń ciała doznała kierująca fiatem i została przetransportowana do szpitala. Kierujący obu pojazdów zbadani na trzeźwość z wynikiem negatywnym. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Pilawa.

KPP Garwolin/oprac.jd

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież