Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w powiecie

Opublikowano: 18 styczeń 2017, 19:10 Kategoria Aktualności
WOŚPMaciejowicePilawaŁaskarzewSobolew

W powiecie garwolińskim podczas 25. Finału Wielkiej Orkiestra Świątecznej Pomocy funkcjonowały 4 sztaby. W sumie na konto WOŚP popłynęło z naszego powiatu ponad 123 tys. zł. Najwięcej z Garwolina – 54 tys. zł. Rekordzistami byli wolontariusze ze sztabu w Maciejowicach – mieli w puszce ponad 5,5 tys. zł.

54 299, 45 zł – ze sztabu w Garwolinie działającego przy Centrum Sportu i Kultury, 35 928,24 zł – ze sztabu przy Publicznym Gimnazjum w Maciejowicach, który współpracował także ze szkołą podstawową w Maciejowicach i ośrodkiem kultury w Sobolewie, 18 600 zł – sztab z Łaskarzewa i 15 610, 31 zł – sztab w Pilawie działający przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury.

Maciejowice wspólnie z Sobolewem

Sztab przy Publicznym Gimnazjum w Maciejowicach przy organizacji 25 Finału WOŚP współpracował z Sobolewem i Publiczna Szkołą Podstawową w Maciejowicach. Liczył 56 wolontariuszy: 5 z Sobolewa, 13 z Publicznej Szkoły Podstawowej w Maciejowicach i 38 z Publicznego Gimnazjum. Wolontariusze z Maciejowic zebrali rekordową kwotę 35. 928,24. Rekordziści mieli w puszce 5.503 zł.

Od wczesnych godzin rannych nad maciejowickimi ulicami powiewały kolorowe balony i roznosił się aromat pierniczków i ciasteczek. Wrzucający do puszek, mogli liczyć nie tylko na serduszko WOŚP, ale także na słodki upominek a najmłodsi na balony w kształcie serca.

Oprócz zbiórki publicznej zorganizowano w Gminnej Hali Sportowej szereg imprez, z których dochód został przeznaczony na Fundację WOŚP. Z bardzo żywiołowej licytacji zebrano 4.110 zł . Z gadżetów WOŚP najdrożej sprzedano zegar za 300 zł, koszulkę za 250zł, kolejne 3 koszulki każda po 200 zł, pendrive za 150 zł. Z innych przedmiotów pozyskanych od sponsorów najwyższą cenę uzyskał obraz, ofiarowany przez GOK w Maciejowicach a namalowany przez uczestniczkę zajęć plastycznych, sprzedany za 550 zł. Koszulkę z autografem polskiego siatkarza Fabiana Drzyzgi sprzedano za 250 zł, jeden z tortów wylicytowano za 200 zł.

W zorganizowanej przez Radę Rodziców ze szkoły podstawowej i gimnazjum kawiarence można było nabyć ciasto, kawę, herbatę a także przygotowany przez Szkołę Podstawową w Maciejowicach bigos z kiełbaską. Dochód z kawiarenki to: 1.364, 53.

Odbył się także turniej piłki nożnej i turniej tenisa stołowego, z których uzyskano 1.050 zł, ponadto był pokaz gimnastyczny, koncert akordeonowy. Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa. Ze sprzedaży losów pozyskano 2.611, 38. Wiele emocji przyniosło losowanie nagród specjalnych. Każdy, kto wziął udział w loterii oprócz nagrody gwarantowanej, brał udział w losowaniu nagród, wśród których m.in. były: karnety uprawniające do bezpłatnego korzystania z siłowni, 4 wejściówki każda dla 4 osób na Farmę Iluzji w Mościskach, kupony na zabiegi fryzjerskie, bony do Bistro Rucola, pendrive, kupon na serwis sprzętu komputerowego, plecaki i wiele innych. Dobrą zabawę zapewnił zespół Dynamit. Akcja zakończyła się  pokazem sztucznych ogni.

- Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji 25. Finału, bez pomocy, życzliwości ludzi dobrej woli nie zorganizowalibyśmy tej akcji. Bardzo dziękujemy też tym, którzy brali udział w licytacji. To dzięki tym osobom kwota z licytacji jest imponująca. Udało nam się pobić rekord zeszłoroczny o ponad 10 tysięcy zł, dzięki hojności wszystkich, którzy włączyli się do tej akcji, mimo zimowej aury – mówi szefowa sztabu Barbara Makowska.

Maciejowicki sztab przekazał do Fundacji WOŚP kwotę - 42. 385, 25. Sobolew przekazał do sztabu w Maciejowicach kwotę 6. 457, 01 zł. Finał WOŚP w Sobolewie został zorganizowany i przeprowadzony przez pracowników GDK, przy ogromnym współudziale niezastąpionych pracowników Urzędu Gminy, Ochotniczej Straży Pożarnej w Sobolewie oraz wsparciu finansowym Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Od samego rana, wolontariusze kwestowali w Gończycach i Sobolewie. Na hali sportowej od godz. 9:00 odbywały się rozgrywki w piłce nożnej. Na sali widowiskowej GDK, oficjalna impreza rozpoczęła się o godz. 17:00, zabawę znakomicie rozkręcił zespół ARES. O godz. 18.30 swój mix taneczny zaprezentowała grupa taneczna ze szkoły w Sobolewie. Następnie świetny koncert dały trzy młode wokalistki: Inga Sierańska, Wiktoria Sierańska oraz Izabela Bożek. Później była licytacja i tradycyjne światełko do nieba.

W Łaskarzewie i Pilawie też grali

W sztabie w Łaskarzewie działało 20 wolontariuszy. Zebrali 18 600 zł - więcej niż w zeszłym roku. W tym roku wspierał ich Klub Sportowy Promnik, piekarnia Żabczyńskich, panie z Banku Pekao dzielnie liczyły pieniądze. Wspierali także nauczyciele z ZS nr 1 i 2 z Łaskarzewa oraz rodzice wolontariuszy. - Nasze działania wsparli również sportowcy z Klubu Sportowego Snajper Sośninka - serdeczne podziękowania dla Filipa Rutkowskiego. W fundacji stale angażujemy się w akcje pomocowe, organizujemy zbiórki i festyny ale na tą szczególną niedzielę czekamy przez cały rok – podsumowuje Ewelina Pal z Fundacji ALE Jestem, szef sztabu w Łaskarzewie.

Po raz kolejny w akcję włączył się także pilawski ośrodek kultury. W niedzielny poranek 21 wolontariuszy wyszło na ulice miasta i gminy, by jak co roku kwestować. W czasie kwesty zebrano do puszek 14 030, 31zł, zaś podczas licytacji gadżetów – 1580 zł, co w sumie dało kwotę 15 610,31 zł. Najwyższą kwotę – 2868,42zł. zebrała w tym roku wolontariuszka z Pilawy Aleksandra Rękawek.

Więcej o 25. Finale WOŚP w Garwolinie przeczytasz TUTAJ

mat.pras./oprac. jd

fot. mat.pras.

WOŚP w Maciejowicach


WOŚP w Sobolewie


WOŚP w Łaskarzewie


WOŚP w Pilawie


 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież