reklama
reklama

47 uczniów ze stypendiami marszałka

Opublikowano: 11 styczeń 2017, 07:53 Kategoria Aktualności
stypendia
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

155 najzdolniejszych uczniów z subregionu siedleckiego otrzyma stypendia naukowe przyznane przez marszałka województwa mazowieckiego w ramach dwóch programów stypendialnych. W tym gronie znalazło się aż 47 uczniów ze szkół w powiecie garwolińskim. 22 osoby otrzymają stypendia w ramach programu dla szczególnie uzdolnionej młodzieży. 25 osób to uczniowie ze szkół zawodowych.

? Dzięki stypendiom najzdolniejsi uczniowie z Mazowsza mają szansę na poszerzenie wiedzy i spełnienie swoich naukowych marzeń. Wsparcie finansowe jest w tym przypadku bardzo istotne, bo pozwala na zakup sprzętu komputerowego czy pomocy edukacyjnych, które są młodym Mazowszanom niezbędne do realizacji ich projektów badawczych ? podkreśla marszałek Adam Struzik. ? Od lat inwestujemy w edukację na Mazowszu. Cieszę się, że w ramach programów stypendialnych po raz kolejny możemy pomóc uczniom z Mazowsza i zmotywować ich do dalszej pracy ? dodaje.

 

reklama


Stypendia dla najzdolniejszych

W bieżącym roku szkolnym w ramach Mazowieckiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych ? najlepsza inwestycja w człowieka wpłynęło 1448 wniosków. W tym roku wsparcie finansowe w wysokości około 413 zł miesięcznie otrzyma 640 uczniów, w tym 83 z subregionu siedleckiego. W tej grupie jest aż 22 uczniów z powiatu garwolińskiego. Najwięcej punktów z naszego powiatu zdobyli uczniowie Katolickiego Liceum im. C.K. Norwida w Garwolinie. Gimnazjum im. C. K. Norwida w Garwolinie (2 uczniów). Stypendia otrzymają także uczniowie: Gimnazjum w Michałówce (1 uczeń), I Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie (4 uczniów), Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Garwolinie (4 uczniów), Publicznego Gimnazjum nr 2 w Garwolinie (2 uczniów), Publicznego Gimnazjum Powiatowego w Żelechowie (3 uczniów), Publicznego Gimnazjum w Borowiu (1 uczeń), Publicznego Gimnazjum w Maciejowicach (1 uczeń), Publicznego Gimnazjum w Trojanowie (3 uczniów), Zespołu Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie (1 uczeń).

Stypendyści mogą przeznaczyć otrzymane środki na realizację projektu edukacyjnego, dostosowanego do ich zainteresowań i uzdolnień. W ramach stypendium będą mogli zakupić różnego rodzaju pomoce naukowe i książki, a także wziąć udział w zajęciach dodatkowych, wycieczkach czy kursach językowych.

O stypendium mogli ubiegać się gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy uzyskali wysoką średnią ocen oraz odpowiednią liczbę punktów z testów na zakończenie szkoły podstawowej lub gimnazjum. Na dodatkowe punkty mogli liczyć finaliści i laureaci konkursów lub olimpiad przedmiotowych, a także uczniowie z rodzin wielodzietnych.

Stypendia dla uczniów szkół zawodowych

To już druga edycja programu stypendialnego dla uczniów szkół zawodowych. Dzięki niemu każdy z 480 najlepszych uczniów będzie przez 10 miesięcy otrzymywał stypendium w wysokości około 415 zł miesięcznie. Wśród tegorocznych stypendystów jest również 72 uczniów z subregionu siedleckiego ? w tym aż 25 z powiatu garwolińskiego. W tej rywalizacji wygrał Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie. Aż 20 uczniów z technikum otrzyma w tym roku stypendia i 1 osoba ze szkoły zawodowej.

Wyróżnienie otrzymało także 4 uczniów z Technikum w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego i Centrum Kształcenia Ustawicznego im. St. Staszica w Miętnem.

Najlepsi uczniowie szkół zawodowych otrzymane stypendium mogą przeznaczyć na zakup specjalistycznej literatury, materiałów edukacyjnych, sprzętu (laptopa, aparatu fotograficznego, kamery itp.), a także wziąć udział w fachowych warsztatach, kursach, konferencjach czy wycieczkach.

O stypendium mogli ubiegać się uczniowie poniżej 24. roku życia, którzy spełnili szereg kryteriów, m.in. osiągnęli wysokie wyniki w nauce, ukończyli co najmniej II klasę szkoły zawodowej. Dodatkowe punkty otrzymali finaliści i laureaci konkursów lub olimpiad zawodowych o zasięgu co najmniej wojewódzkim oraz uczniowie z rodzin wielodzietnych.

mat.pras./oprac. jd

fot.mat.pras.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP

reklama