Matura coraz bliżej, czyli studniówka w Dwójce

Opublikowano: 06 styczeń 2017, 11:55 Kategoria Aktualności
zsp 2 garwolinstudniówkamaturadwójka

- To chyba pierwsza taka noc w życiu, kiedy uświadamia sobie człowiek, że nie jest już dzieckiem. I nie chodzi tu o wygląd, a o poczucie, że dojrzało się do tego, aby zmierzyć się z dorosłym światem i swoimi marzeniami – mówiła dyrektor Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie. Ewa Flaga dała sygnał do odliczania symbolicznych 100 dni do matury 2017. Uczniowie Dwójki rozpoczęli tegoroczny sezon studniówkowy.

Tegoroczni abiturienci sześciu ostatnich klas Technikum nr 2 w Garwolinie za miejsce balu studniówkowego wybrali gościnne progi domu weselnego Nowy Pilczyn. Jedyny taki wieczór w życiu był poprzedzony godzinami przygotowań. Zanim zespół Lavers zachęcił wczoraj do tańca, oficjalne otwarcie.

 

- Gdy patrzę na was widzę nie tylko młodzież szkolną. W tym szczególnym dniu patrzę na młodych ludzi, którzy wkraczają w dorosłe życie. Dla mnie to pierwsza okazja, aby powitać was w świecie dorosłych. Świecie odpowiedzialnych zachowań i bardzo poważnych decyzji – – mówiła dyrektor szkoły Ewa Flaga. – Studniówka to czas zabawy. To okazja, abyśmy spędzili beztroską tą noc. To chyba pierwsza taka noc w życiu, kiedy uświadamia sobie człowiek, że nie jest już dzieckiem. I nie chodzi tu o wygląd, a o poczucie, że dojrzało się do tego, aby zmierzyć się z dorosłym światem i swoimi marzeniami – dodała.

Dobrego wykorzystania najbliższych 100 dni życzyli także goście balu. Wśród nich byli m.in. przewodniczący rady powiatu Piotr Osmólski, burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski, proboszcz parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie ks. Stanisław Małek, asystent wicemarszałek senatu Marii Koc Michał Jaworski.

W tym roku społeczność Dwójki zaprezentowała się tanecznie nie tylko w polonezie i „belgijce”, ale również w walcu. A później zabawa trwała do białego rana.

Łukasz Korycki

Komentarze  

0 #1 2015?Kasia 2017-01-06 12:15
"Odliczanie do matury 2015?"
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież