W trasę za wyborcami

Opublikowano: 15 wrzesień 2011, 09:28 Kategoria Aktualności
sldprządkawyborypolityka

Przy dźwiękach piosenki Michaela Jacksona z Garwolina ruszył SLDbus. – Na tle tych osób ma szansę na zdobycie mandatu – mówiła poseł Stanisława Prządka o kandydatach do Sejmu z powiatu garwolińskiego. Chwilę później wyruszyła w trasę po Okręgu Wyborczym nr 18.

Parlamentarzystka odwiedzi dzisiaj Siedlce, Sokołów Podlaski, Węgrów, Łochów, Mińsk Mazowiecki oraz ewentualnie Ostrowię. – Będziemy przedstawiać program wyborczy SLD i sylwetki 24 kandydatów z OW nr 18 – wyjaśniała parlamentarzystka. Do czerwonego, piętrowego autobusu, rodem z londyńskich ulic, razem z poseł wsiedli młodzi zwolennicy partii oraz ci nieco starsi.

 

Przed odjazdem Stanisława Prządka spotkała się na konferencji prasowej z lokalnymi dziennikarzami. Podczas spotkania mówiła o swoim programie wyborczym. Nie mogło w nim zabraknąć przyspieszenia rozbudowy drogi krajowej nr 17 do parametrów drogi ekspresowej oraz remontu trasy wojewódzkiej nr 801.

W programie SLD znajduje się m.in. podwyższenie ministerialnej dotacji na dziecko w szkołach wiejskich. – Obecnie gminy nie mają pieniędzy na dokładanie do oświaty. Skutkuje to tym, że dochodzi do likwidacji szkół. Tak nie może być, bo niż demograficzny kiedyś się skończy i będą nam potrzebne szkoły – zaznacza Stanisława Prządka. – Chcemy koszty opieki przedszkolnej zdjąć z samorządów, tak aby ta forma nauki dla kilkulatków była bezpłatna – dodawała.

Prawnik, która otwiera listy SLD w OW nr 18, uważa, że niezbędne jest zrównanie unijnych dopłat dla polskich rolników z tymi w krajach Europy Zachodniej. Ponadto twierdzi, że najniższa emerytura powinna być wyrównana do tej przeciętnej.

Poseł trzech kadencji pochwaliła się dokonaniami ostatnich czterech lat. W tym czasie przeprowadziła 380 interwencji po sygnałach od samorządów, instytucji i osób prywatnych. Za sukces poseł przypisuje sobie uratowanie przed likwidacją urzędów pocztowych w małych miejscowościach, podobnie jak posterunków policji.

Zapytana o konkurentów do Sejmu z powiatu garwolińskiego, Stanisława Prządka odpowiedziała: - Wydaje mi się, że pan Piłka zabierze elektorat PiS. Między sobą o głosy będzie walczyć dwójka kandydatów PiS. PO nie jest silną partią na naszym terenie. PSL rozdrobnił się wystawiając trzech kandydatów. Nie sądzę, żeby Ruch Palikota przekroczył próg wyborczy. Na tle tych osób ma szansę na zdobycie mandatu – dodała.

łk

Komentarze  

0 #19 A kto?Rumy 2011-09-17 10:20
A kto jest coś w stanie dla nas załatwić?
Cytować
0 #18 Lewicamieszkaniec 2011-09-16 20:52
Ludzie nie głosujcie na SLD,oni już nie są wstanie nic załatwić ,szkoda głosu
Cytować
+1 #17 Woźniakowi nie...Rumy 2011-09-16 16:36
Ja też serdecznie dziękuje Woźniakowi za jego dokonania w powiecie i nie zagłosuje na niego, o Sionkowej to już nie wspomnę, Smolarek to wiadomo czym podszyty...zost aje nie za wiele wyboru.
Cytować
+2 #16 Woźniakom dziękujemy...Wacław 2011-09-16 15:56
Nie nie, Smolarek w Sejmie już był, Woźniak już w powiecie rządził, Gora też już grał pierwsze skrzypce...jak to wyszło, a no tak, że teraz nie są w sejmie i nie grają na instrumentach dętych naszej powiatowej orkiestry, i dal naszego dobra niech tak pozostanie. Jedyny to chyba Piesio...coś z niego może by i było.
Cytować
+3 #15 Bezpartyjny?Wacław 2011-09-16 15:53
Z tych jak Ty to powiedziałeś błahych spraw układa się całkiem nie zła układanka...poj edź do Sobolewa, Trojanowa, Maciejowic i zapytaj mieszkańców czy posterunki to dla nich błaha sprawa? pojedź do pracowników WKU i zapytaj czy dla nich to błaha sprawa? Wybierz się do Siedleckiej Polikliniki i porozmawiaj z pracownikami czy to że mają miejsca pracy to błaha sprawa? Jedź do Domaszewa i Samogoszczy porozmawiaj z mieszkańcami którzy podróżują 801 czy jej remont to błaha sprawa? W Pułtusku będzie obwodnica taka jak w Garwolinie, czy to też błaha sprawa?
Cytować
-2 #14 EukaliptusBEZPARTYJNY 2011-09-16 12:23
Cytuję ja to ja:
ach ta konkurencja nigy nie śpi ,zazdroscicie jej więc piszecie te głupie komentarze. Sa ludzie którzy wiedza co zrobiła i robi dla ludzi.


Co więc zrobiła? wstawiła się za obroną 4 posterunków policji / wątpliwa zasługa/, wstawiła się za obroną WKU /drobna sprawa/, podobno opowiedziała się za pozostawieniem ratownictwa w powiecie. I to wszystko na 4 lata. Mroczek nie zrobił dosłownie nic, podobnie jak Wargocka, Kowalski, Kowalczyk i im podobni działacze PiS. Borkowski chociaż dużo mówi, i nie wiadomo co jest jego zasługa a co nie. Trzeba dać szansę nowym ludziom, jak GRZEGORZ WOŹNIAK, STEFAN GORA, JERZY PIESIO I NA SENATORA RYSZARD SMOLAREK. Dotychczasowym posłom powinniśmy już podziękować za bezczynność w lokalnych sprawach.
Cytować
0 #13 Palikot ante portaskonio 2011-09-16 10:29
Żeby było jasne nie jestem jego zwolennikiem ,ale coś czuję ,że media załatwią mu sejm.Dlaczego -ponieważ jest "małpą medialna" która dostarczy paliwa na cała kadencje.Co będą robić te wszystkie serwisy informacyjne ,walką Tuska z Kaczyńskim mało kto już się ekscytuje ,natomiast Palikot to gwarancja pracy i żółtych pasków na ekranie telewizora ,żeby było jasne towarzysze z SLD to się odbędzie waszym KOSZTEM ,a potem coś co się nazywa śmietnik historii ...nie do wiary ,wspomnicie jeszcze słowa konia.Pozdrawia m!!!!konio
Cytować
+3 #12 zazdrosnicy to wyja to ja 2011-09-16 10:08
ach ta konkurencja nigy nie śpi ,zazdroscicie jej więc piszecie te głupie komentarze. Sa ludzie którzy wiedza co zrobiła i robi dla ludzi.
Cytować
0 #11 Palikot Was załatwikonio 2011-09-16 08:22
i tak ,tak jak powiadam wasza kampania jest bezpłciowa i tyle w temacie ,zaś wszystkie zasługi Pani Poseł ,owszem są ,ale nie zrobiła tego sama ,na spotkaniu o S-17 ,tu zgoda była jako jedyna ponieważ inni posłowie nie są z naszego powiatu ,Kowalczyki i inni po prostu tę sprawę olali,jeśli chodzi o posterunki policji to sprawa została odłożona przez wyższe czynniki nazwijmy to rządowe i zasługi Pani poseł polegają jedynie na wstawiennictwie ,zgoda nikt z "naszych" posłów nie zrobił i tego.Podsumowuj ąc Pani Prządkowa do sejmu się dostanie przez zasiedzenie bo ludzie tak głosują już od kilku kadencji ,aczkolwiek większość jej zasług to mitologia którą trzeba przefiltrować przez drobne sitko.Jeszcze jedno jest tak naprawdę znana tylko w naszym rejonie a prawda jest taka ,że konkretne drzwi otwierają się tylko przed tzw. posłami celebrytami ,tak wiem może to nie najlepsza opcja ale niestety boleśnie się o tym możemy przekonać chociażby jeśli chodzi o naszą kluczowa inwestycję -basen -buło jakieś wsparcie ze strony Pani posłanki jakiś lobbing ,bo nic mi nie wiadomo.Popełni a Pan błąd o którym już kiedyś pisałem ,uważając ,ze tylko cicha praca a nie błysk w mediach ,to nie te czasy ktoś nieobecny w czwartej władzy jest obecnie NEMO i tyle samo może zdziałać ,przykre ale prawdziwe.Pozdr awiam!!!!konio
Cytować
+1 #10 heheRumy 2011-09-15 21:22
A i tu się mylisz...z tego co się orientuje w tym środowisku to mógłbyś chyba być zdziwiony tak jak i ja, ba na jedynkę z listy SLD w naszym okręgu miał ochotę nie tylko Józef O., ale był ktoś znacznie lepszy. I nie zachowuj się jak typowy PiSowczyk...KRZ YCZMY W SEJMIE ABY GŁOŚNO. Lepiej coś robić niż wykrzykiwać na trybunie głośnie przemówienia. Ale byłem trochę mądrzejszy i ruszyłem głową a nie czekałem, na gotowe linki...jak sprawdzić co robi poseł Prządka? A no wystarczy rzucić okiem w google, na stronę sejmu i na stronę www.przadka.pl Po co mi głośne przemówienia na mównicy, mi wystarczą takie argumenty:
- rozbudowa drogi S17 (na spotkanie z władzami lokalnych samorządów odnośnie drogi przyjechała tylko Prządka - reszta posłów z naszego Garwolina krzyczała pewnie w sejmie...co wykrzyczała? Nic.)
- to że mam posterunek policji w Sobolewie, Maciejowicach, Trojanowie i innych małych miejscowościach
- to że nie zlikwidowali WKU w Garwolinie
- to że w Siedlcach ludzie nie wylecą z pracy w Poliklinice
- to że Sanepidy dostaną podwyżki
- to że 801 wreszcie będzie remontowana
- to że PKO BP nie zmieni loga i nie włoży w to XXX mln złoty, naszych złoty dodam...

...wymieniać dalej?
Cytować
0 #9 Do Rumy ,wystarczy żeby Pani posłankakonio 2011-09-15 20:19
nie wystartowała i SLD nie istnieje w urnach wyborczych w naszym powiecie,druga sprawa pomyliłem się co do szans Palikota ,ma ogromne szanse na wejście gdyż wśród antyklerykalneg o elektoratu który dotychczas trzymał się SLD jest bardziej wiarygodny.Soju sz ledwie przekroczy 10 % to dla mnie pewnik.a jest takie stare "rosyjskie " przysłowie które jako spadkobiercy nieboszczki partii powinniście państwo znać "kto nie rastiot ,eta gnijot",myśle że nie muszę tłumaczyć.Powta rzam 10-do 13% a potem powolne gnicie.Pozdrawi am!!!!konio ps. osoba mówiąca językiem nowoczesnym cyt Rumy. -zna ktoś jakieś wystąpienie ( głośne oczywiście ) które Pani poseł wygłosiła w sejmie,proszę o link.
Cytować
-7 #8 PrządkaRumy 2011-09-15 19:23
Poseł Prządka to chyba jedyna konkretna osoba na którą można głosować i która coś robi w powiecie i nie tylko. Jeśli czytam tu o jakimś ateiście Napieralskim to ja się zastanawiam co to ma za związek z poseł? Jedyny poseł z naszego regionu, który pojawia się w kościele - przykład uroczystości w kościele na Stacyjnej. Takich przykładów jest wiele. Osoba mówiąc językiem nowoczesnym bardzo ogarnięta i umiejąca zadbać o sprawy powiatu. I jeszcze jedno - "partia która nie istnieje w powiecie i nie ma zaplecza w powiecie". Lepiej się koniu zajmij jednak owsem i obierkami bo poza PiSem , który jest i tak wewnętrznie skłócony nie ma lepiej i bystrzej zorganizowanej partii niż SLD. Niby nikt, a jak przychodzi co do czego to do poseł zjeżdża polowa notabli z powiatu.
Cytować
0 #7 zzzzzjjjj 2011-09-15 15:04
Cytuję Ksob:
to jak dojadę autobusem do Kołbieli, Puznówki czy Gończyc jak na takich drogach nie wolno się zatrzymywać?

Nie chce Cie obrazac. Ale....jak dojezdzasz do Mietnego gł...ie? zjezdza na chwile z ekspresowki i tyle
Cytować
-4 #6 POSEŁ PRZĄDKABOLEK 2011-09-15 13:51
Pani Prządka to jedyna osoba, która ma szanse wejść do parlamentu z naszego okręgu. warto na nią zagłosować
Cytować
-1 #5 Program SLD pardon LSDkonio 2011-09-15 12:48
Jest tak pusty i ciężki jak "pustaki żużlowe" własnej produkcji z lat 80 -tych ,zaś przywódca tej partii ma charyzmę głównego księgowego GS-u z tego samego okresu.Niestety dla jednych, stety dla innych Pani Prządkowa pewnie wejdzie do sejmu ,ma ona cechę która charakteryzuje pewne sympatyczne gady ,a mianowicie jaszczurki-potr afi się ubarwieniem dopasować do otoczenia ,wbrew zadeklarowanemu ateiście przewodniczącem u swojej partii pojawia się na uroczystościach religijnych i patriotycznych całkowicie nie pasujących do oblicza tego nowo(TWORU) którym dowodzi "geniusz" Napieralski.Mie szkańcy traktują to wtopienie się w lokalną (a właściwie jej tryb życia ) społeczność jako naturalne zachowanie i nie widzą w tym elementów kampanii.Pani poseł to swoisty FENOMEN SOCJOLOGICZNY -jak zdobyć mandat z partii która w powiecie garwolińskim właściwie nie istnieje i nie ma zaplecza ani w sensie kulturowym ,ani historycznym.Po zdrawiam!!!!kon io
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież