W Dwójce przekonywali do zdrowego śniadania

Opublikowano: 07 grudzień 2016, 06:59 Kategoria Aktualności
zsp 2 garwolinśniadanie

Po raz piąty w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie odchodzono Światowy Dzień Zdrowego Śniadania. Tym razem o roli pierwszego posiłku dnia uczniowie Dwójki przekonywali razem ze św. Mikołajem.

Od kilku lat w ZSP nr 2 obchody Światowego Dnia Zdrowego Śniadania mają szczególny wymiar. To okazja do podkreślenia roli tego, co jemy zaraz po przebudzeniu. Nauczycielki i uczniowie Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych zaprosili wczoraj gości oraz swoich kolegów do sali gimnastycznej, gdzie roiło sie od treści prozdrowotnych. Hasło tegorocznych obchodów to „Śniadanie z Mikołajem”, bo happening przeprowadzono 6 grudnia.

O walorach miodu przekonywał Władysław Mitura z garwolińskiej pasieki. Pszczelarz mówił o niemal zbawiennym wpływie miodu i pyłku na funkcjonowanie ludzkiego organizmu. W dalszej części happeningu odbyły się konkursy dla uczniów. Wybierano najlepszą recepturę własnego musli oraz hasło promujące zdrowy styl życia. Uczniowie musieli z zawiązanymi oczami rozpoznać jak najwięcej składników sałatki. Nie zabrakło gier i zabaw sportowych oraz testów wiedzy. Jak stworzyć odżywkę do włosów na bazie naturalnych składników pokazały uczennice Technikum Usług Fryzjerskich.

Kulminacją obchodów było oczywiście śniadanie serwowane dla wszystkich uczniów. W porannym menu m.in. gotowana kukurydza, mus jabłkowy, kanapki z pastą z ciecierzycy, płatki śniadaniowe i soki.

Pod wrażeniem zaangażowania nauczycieli i uczniów szkoły byli wczoraj goście. Wśród nich byli m.in. poseł Grzegorz Woźniak, starosta Marek Chciałowski, dyrektor wydziału edukacji starostwa Jerzy Duchna, burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski, Renata Liszewska i Elżbieta Gugała z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Garwolinie, st. asp. Tadeusz Gregorczyk z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie oraz przedstawiciele firm współpracujących ze szkołą w ramach akcji prozdrowotnych.

łk

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież