reklama

Wystawa zdjęć i bieg - 77. rocznica bombardowania Garwolina

Opublikowano: 06 wrzesień 2016, 07:38 Kategoria Aktualności
bombardowanie Garwolingrand prix
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

8 września przypada 77. rocznica bombardowania Garwolina. W tym roku nie będzie uroczystości na cmentarzu wojskowym. Msza święta zostanie odprawiona wieczorem w kolegiacie, a po niej odbędzie się spotkanie na Skwerze Solidarności. W niedzielę tradycyjny bieg w ramach Grand Prix Ziemi Garwolińskiej.

W czwartek o godzinie 18:00 zostanie odprawiona msza święta w kolegiacie Przemienienia Pańskiego, podczas której zostanie odsłonięta tablica pamiątkowa poświęcona ks. Marianowi Juszczykowi, Bolesławowi Warownemu i Antoniemu Pinakiewiczowi.

Po niej w centrum miasta, na Skwerze Solidarności, zostaną odczytane wspomnienia świadków bombardowania Garwolina. Przez cały dzień w tym miejscu będzie można podziwiać także wystawę zdjęć Garwolina z tamtych wydarzeń.

reklama


 

Jak co roku częścią obchodów rocznicy bombardowania Garwolina jest 3. bieg z cyklu Grand Prix Ziemi Garwolińskiej. Do wspólnego biegania Centrum Sportu i Kultury i Stowarzyszenie Truchtacz.pl zapraszają mieszkańców 11 września na Zarzecze. Start o godzinie 15:00.

Organizatorami wydarzeń rocznicowych są: Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Miasta Garwolin, Powiat Garwoliński, Garwolin.org, Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem oraz Stowarzyszenie Truchtacz.pl

mat.pras.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama