W Antoniówce Świerżowskiej podziękują za plony

Opublikowano: 25 sierpień 2016, 07:45 Kategoria Aktualności
maciejowicedożynki

Dożynki Gminne w Maciejowicach są jedyne w swoim rodzaju. Organizowane są we wszystkich miejscowościach gminy. W Antoniówce Świerżowskiej dożynkowe święto odbędzie się już 28 sierpnia.

Ideą, jaka przyświeca organizacji dożynek we wszystkich miejscowościach gminy, jest docenienie wszystkich rolników. – Nie jest to tylko sama uroczystość w sensie ceremoniału dożynkowego, ale również podziękowanie tym mieszkańcom za ich udział, pracę i wysiłek. Jest to także podziękowanie rodzinom. Na plony rolników składają się praca dzieci i dorosłych, ale również babć i dziadków – podkreśla rolę dożynek wójt gminy Sylwester Dymiński.

 

Uroczystości rozpocznie w południe mszą świętą na boisku szkoły w Antoniówce Świerżowskiej. Na godzinę 13.30 zaplanowano ceremoniał dożynkowy.

 

Rozstrzygnięcie konkursów na najładniejszy wieniec dożynkowy i konkursu na najsmaczniejszą potrawę regionalną nastąpi o 14.45. Po nim z występami artystycznymi zaprezentują się Jadwiga Krześniak (Obereczek), KGW Strych, KGW Obronne, Klub 50+ Maciejowice i KGW Podłęż.

Od 17 na ludowo bawić będą zgromadzonych kapele Jaśki, Powiślaki, Bracia Cicheccy. Taneczną zabawę zapewni zespół Exell. Mieszkańców gminy do północy bawić będzie gwiazda wieczoru zespół disco polo Fanatic.

Anna Benicka

fot. arch.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież