Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 23 sierpień 2016, 09:14 Kategoria Aktualności
straż pożarna

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 16 do 21 sierpnia.

Pożar prasy do słomy

16 sierpnia. Po godz. 12 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze prasy do słomy w miejscowości Piastów. Działania czterech zastępów OSP polegały na podaniu prądów wody na płonącą prasę rolującą oraz słomę, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Akcja trwała blisko godzinę.

 

Pożar samochodu

19 sierpnia .Przed godz. 17 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze samochodu osobowego marki Peugeot na ul. Staszica w Garwolinie, który jak się okazało został ugaszony przez użytkowników ruchu. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu piany gaśniczej do komory silnika w celu jej schłodzenia. W akcji trwającej blisko godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP.

Pożar poszycia w lesie

20 sierpnia. Przed godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze lasu w miejscowości Łucznica. Działania zastępów straży polegały na podaniu prądów wody na płonące w lesie poszycie i nieużytki o łącznej powierzchni około 0,6 ha. W akcji trwającej blisko trzy godziny uczestniczył jeden zastęp PSP i trzy zastępy OSP.

Podtopienia w okolicach pływalni

21 sierpnia. Wskutek obfitych opadów deszczu po godzinie 17 doszło do zalania ul. Olimpijskiej i parkingu przed basenem. W działaniach polegających na wypompowaniu wody z zalanego terenu uczestniczył jeden zastęp PSP i pięć zastępów OSP. Akcja trwała blisko dwie godziny.

KP PSP Garwolin

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież