Wakacyjne zmiany w parafiach

Opublikowano: 21 sierpień 2016, 10:03 Kategoria Aktualności
kościółzmianygończycetrąbkisobolewżelechówszpitalkorytnicagarwolinklo

Zmiany w duchowieństwie zarządzone przez biskupa diecezji siedleckiej ks. Kazimierza Gurdę nie ominęły parafii powiatu garwolińskiego. Z początkiem lipca roszady przeprowadzono w siedmiu parafiach, dwóch prefekturach i szpitalu.

Aktualnie ogłoszone zmiany w parafiach diecezji siedleckiej są już trzecimi, które wprowadzono w tegoroczne wakacje. 1 lipca doszło do zmiany proboszcza w parafii Zwola Poduchowna. Ks. Krzysztofa Stepczuka, który został proboszczem w Łukowie (NMP Matki Kościoła), zastąpił ks. Włodzimierz Wąsowski.

Z Garwolina do Żelechowa

Z końcem czerwca do parafii ks. Michał Chojecki z parafii MB Częstochowskiej w Garwolinie został skierowany do pracy duszpasterskiej w diecezji Carpi we Włoszech. Jego miejsce jutro zajmie ks. Marcin Bielecki (poprzednio par. NMP Matki Kościoła w Łukowie).

Do dwóch zmian prefektów doszło w naszym powiecie. Ks. Tomasza Koprianiuka, prefekta KLO w Garwolinie, mianowano wikariuszem parafii katedralnej w Siedlcach. Jego miejsce zajął ks. Artur Zbański (poprzednio prefekt KLO w Siedlcach).

Ks. Gabriel Mazurek zamienił prefekturę ZS im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie na pełnienie takiej funkcji w ZSP w Żelechowie. Jednocześnie kapłan został asystentem kościelnym Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Diecezji Siedleckiej. Prefektem garwolińskiego LO będzie ks. Piotr Mazurek.

Dwóch nowych wikariuszy w Gończycach

W Miętnem ks. Kamil Duszek rozpocznie studia z teologii dogmatycznej na Wydziale Teologicznym Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Jego miejsce w podgarwolińskiej parafii zajął ks. Robert Osypowicz (poprzednio par. Wojciekszów).

Jutro posługę w Trąbkach rozpocznie ks. Michał Gosk, dla którego będzie to pierwsza parafia. Neoprezbiter zastąpił ks. Mariusza Dziwulskiego (skierowany do par. Tuczna).

Do zmian w duchowieństwie doszło w dwóch parafiach w gminie Sobolew. W stolicy gminy ks. Radosława Piotrowskiego, który został mianowany prefektem w KLO w Siedlcach, zastąpił ks. Łukasz Wardak (poprzednio par. Kock).

Z Gończyc do parafii bł. Honorata Koźmińskiego w Białej Podlaskiej odszedł ks. Łukasz Iwaniec. Biskup siedlecki w jego miejsce skierował dwóch kapłanów – ks. Arkadiusza Markowskiego (poprzednio par. Parczew) i ks. Radosława Szuckiego.

Nowy kapelan szpitala

Do zmiany wikariusza doszło także w parafii Korytnica Łaskarzewska. Za ks. Tomasza Mikołajczuka (odszedł do par. Jeziorany) przyszedł ks. Robert Sierociuk (poprzednio prefekt KLO w Białej Podlaskiej).

Od 1 września szpital garwoliński będzie miał nowego kapelana. Ks. Mariusza Zaniewicza zastąpi ks. Artur Domański. Ks. Zaniewicz został mianowany wicedyrektorem Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej Siedleckiej.

Aktualna tura zmian dotknęła także pochodzącego z gminy Garwolin ks. kan. dr. Pawła Wiatraka. Na stanowisku diecezjalnego duszpasterza ds. ruchów i stowarzyszeń maryjnych oraz diecezjalnego moderatora Stowarzyszenia Żywy Różaniec zastąpił go ks. dr Grzegorz Koc.

Łukasz Korycki

fot. arch.

Komentarze  

0 #6 do mmegon 2016-08-25 21:17
Zazdrość może i tak . Co innego gdy przyświeca inna motywacja do piętnowania czyli tzw darcie skóry z parafian i stąd fundusze na drogie zabawki . Nie ma po co dawać im pieniędzy .Nie rzuca się pereł przed wieprze .
Cytować
+1 #5 obiektywnie bardzo szczerzeMM 2016-08-25 15:59
Niestety, ale nie gratuluję zwłaszcza tym, którzy dostali się na stanowiska urzędnicze! Moim zdaniem to mija się z powołaniem! Będę gratulować wszystkim tym, którzy wyjeżdżają na MISJE i tym samym pokazują, że rzeczywiście swoje powołanie traktują poważnie i szczerze! Będę takim klaskać bardzo głośno w Kościele, ale nie podczas Mszy św. bo to NIE JEST jakaś szopka , teatr gdzie winszuje się oklaski dla przechodnich aktorów! Pięknie jest wybrać sobie drogę powołania do służby w Kościele,ale dobrze by było, być w tym prawdziwym, szczerym! Dobrze by było swoim życiem dawać przykład tego, w Kogo się wierzy! Nie podoba mi się także z drugiej strony piętnowanie księży, którzy afiszują się swoimi drogami autami. Nie ma co im zazdrościć! Każdy będzie się kiedyś rozliczał przed Panem Bogiem ze "skarbów" jakie miał w swoim sercu. Taka zazdrość do niczego dobrego nie prowadzi, lepiej za takiego księdza się pomodlić o to aby poznał wartość POKORY! Pycha gubi człowieka strasznie i powoduje ogrom złego tak z jednej , jak i z drugiej strony! I dobrze by było gdyby ludzie nie oczerniali tych, którzy sprawują Eucharystię. Dobrze by było gdyby upominali takiego człowieka w cztery oczy. A przede wszystkim warto aby modlić się za siebie nawzajem. Nic tak nie pomaga jak szczera i prawdziwa modlitwa. Pozostańmy w pokoju. I przekazujmy sobie ten piękny gest częściej, niż tylko podczas Mszy św. To nic nie kosztuje, a daje bardzo wiele!
Cytować
0 #4 zmianywiki 2016-08-24 00:57
Niestety są takie parafie ,że mimo próśb o zmianę , mimo informacji do Kurii że żle sie dzieje w parafii ze względu na niewłaściwe postępowanie proboszcza , biskup jest " głuchy".Tak dzieje się w parafii WIILGA .
Cytować
0 #3 roszadyAntoni 2016-08-22 17:56
a parafia SAMOGOSZCZ pomimo różnych wydarzeń wciąż bez zmian
Cytować
0 #2 Zazdrość to jeden z grzechów głównychX 2016-08-22 14:41
Cytuję jakub:
tam w niedziele jest 4 księży (2 wikariuszy!) ale na kościelnego już parafii nie stać

Kubuś przecież możesz zgłosić się tam do pracy jako kościelny.
Cytować
0 #1 gonczycejakub 2016-08-22 08:06
tam w niedziele jest 4 księży (2 wikariuszy!) ale na kościelnego już parafii nie stać
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież