reklama

III Festyn rodzinny w Garwolinie już 21 sierpnia! Baw się, pomagaj, wygrywaj!

Opublikowano: 17 sierpień 2016, 09:41 Kategoria Aktualności
festynwilgaszkołapomoczarzecze
Ten artykuł przeczytasz w 3 - 5 min.

Już w niedzielę 21 sierpnia tereny rekreacyjne Zarzecza w Garwolinie opanuje świetna zabawa! Podczas III Festynu rodzinnego nie zabraknie wielu atrakcji dla dużych i małych oraz ogromnych emocji związanych ze zjazdem z górki na byle czym. Tegorocznej, trzeciej już edycji festynu, będzie przyświecało hasło ?Pomagamy budować szkołę?!

Niedziela 21 sierpnia upłynie w Garwolinie pod znakiem doskonałej, rodzinnej zabawy i zdrowej, sportowej rywalizacji! Trzecia edycja Festynu rodzinnego, połączonego ze zjazdem z górki na byle czym, zaskoczy wszystkich mnóstwem atrakcji! Zarówno dorośli, jak i dzieci znajdą coś dla siebie. Wszystkie atrakcje będą zupełnie za darmo! Impreza ruszy o godzinie 13.30.

Moc bezpłatnych atrakcji i pyszne upominki

reklama


Organizatorzy wydarzenia przygotowali dla uczestników festynu wiele bezpłatnych atrakcji oraz mnóstwo konkursów z atrakcyjnymi nagrodami! Tej sierpniowej niedzieli na Zarzeczu będzie stacjonował czołg, który jest nie lada gratką dla miłośników militariów. Na najmłodszych będzie czekało malowanie twarzy z Gminnym Centrum Animacji w Sulbinach i wesołe miasteczko, a w nim m.in.: eurobungee, jeden z największych dmuchanych zamków i zjeżdżalnia. Wstęp oczywiście wolny!  Na garwolińskim ?Kwadracie? będą rozdawane za darmo pączki z Piekarni Żabczyńscy oraz pyszna Oranżada z Kąkolewnicy.

Aktywnie, rodzinnie, wesoło! Czekają nagrody!

Rodzinną integrację oraz zaciętą rywalizację sportową zagwarantuje z pewnością Rodzinna Sztafeta o Puchar Wójta Gminy Garwolin, nad której przebiegiem będzie czuwał Truchtacz.pl. Uczestnicy sztafety pokonają trasę wokół zalewu. Puchar zdobędzie najszybsza, rodzinna drużyna. Nagrody będą czekały także na sztafetę najmłodszą i najstarszą. Ważne! Do udziału w rywalizacji w dniu festynu mogą zgłaszać się drużyny, składające się z czterech, spokrewnionych ze sobą osób (kombinacje dowolne: mama. dziadek, ciocia, wnuk itp.).

Na uczestników ?kapslowej? rywalizacji będą czekały atrakcyjne nagrody, w tym m.in.: tablety. Do atrakcji, wymagających zaangażowania członków rodziny dołączy przeciąganie liny. Warunkiem uczestnictwa w rywalizacji będzie zebranie drużyny, której wiek, po zliczeniu wszystkich jej członków, będzie mieścił się w przedziale od 200 do 250 lat. Podobnie jak w Rodzinnej Sztafecie do zabawy może dołączyć dziadek i babcia, mama i tata, ciocia i wujek, dzieci, wnukowie itp. Najlepsi oczywiście zostaną nagrodzeni!

Solidną dawkę świetnej zabawy miłośnikom jednośladów i nie tylko zafunduje Weteran Klub Tur Garwolin. Pasjonaci ryczących maszyn przygotują liczne konkursy dla dzieci i dorosłych. Na odważnych będą czekały trzy niezwykłe rowery. Uczestnicy konkursów zmierzą się w jeździe na jednośladach, które mimo pedałowania do przodu jadą do tyłu i mimo skręcania w prawo jadą w lewo. Na ?Kwadracie? pojawi się także rower-taczka. Tej niedzieli nie zabraknie także konkursu w podnoszeniu ciężarków. Na małych miłośników aktywności fizyczne będą także czekały gry i zabawy tenisowe ze Szkołą Tenisa Wojciecha Baduchowskiego.

Tradycyjnym już elementem programu rodzinnych festynów na Zarzeczu jest picie piwa na czas. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, piwosze będą mieli okazję popisać się nie tylko szybkością spożywania złocistego napoju, ale także sprawnością w pokonywaniu trasy od stolika do stolika.

Zjedź z górki na byle czym i wygraj samochód!

Czymże byłyby Festyn rodzinny bez ?Zjazdu z górki na byle czym?? Niesamowite widowisko, towarzyszące mu emocje i wyjątkowa nagroda główna przyciągną z pewnością licznych startujących, jak i szeroką publiczność, która będzie dopingowała zawodników. Jury będzie oceniało nie tylko oryginalność pojazdów oraz formę i efektowność zjazdu z górki, ale także przebranie startującej załogi. Na najlepszych będą czekały wyjątkowe nagrody: puchar posła na Sejm RP Grzegorza Woźniaka oraz samochód osobowy! Termin zgłaszania pojazdów upływa w dniu festynu. Pełny regulamin zabawy można znaleźć odwiedzając wydarzenie

Pomagamy budować szkołę!

Tegoroczny festyn to nie tylko doskonała zabawa, ale także okazja do pomagania. Nastolatkowie, którzy przebywają w Ośrodku Socjoterapeutycznym ?Wspólny Dom? w Wildze i ?prostują? tutaj swoje życie, uczą się norm i zasad, dzięki pracy z terapeutami naprawiają swoje relacje z rodzicami, chodzą do szkoły i odrzucają używki, nie chcą przyjąć do wiadomości, że ich ?Wspólny Dom? mógłby przestać istnieć. Zgodnie ze zmienionymi przepisami stanie się tak, jeśli do 1 września 2017 r. w ośrodku nie zostanie wybudowana szkoła. Jej budowa już się rozpoczęła, mimo że ośrodek nie posiada wystarczających funduszy. Koszt całkowity tego przedsięwzięcia sięga około 450-500 tys. zł. Tymczasem, ośrodek dysponuje kwotą 160 tys. zł. Już 21 sierpnia każdy będzie mógł wesprzeć budowę szkoły, uczestnicząc m.in.: w licytacji ciekawych przedmiotów.

Koncertowo-kabaretowe popołudnie!

Uczestników sierpniowego festynu będzie bawił zespół Lavers, znany z takich przebojów jak: ?Disco czas?, ?Dziewczyna fajna? i ?Wieczorem?. Po zabawie w rytmie disco, solidną dawkę dobrego humoru zafunduje publiczności Kabaret Czwarta Fala? kielecka formacja młodego pokolenia, której twórczość opiera się na odnajdywaniu odrealnionych aspektów pozornie normalnych sytuacji. Mateusz Lewkowicz i Damian Lebieda oraz Bartek Cedro, twórcy postaci dwóch nierozgarniętych dresiarzy Kloca i Wentyla, to chodząca młodość, pomysłowość i energia sceniczna!

W niedzielę 21 sierpnia w Garwolinie wystąpi KaeN! Raper zagra 4-5 kawałków całkowicie za darmo, specjalnie dla dzieciaków ze ?Wspólnego Domu?. KaeNa mają supportować Arek i Kowal, wychowankowie ośrodka w Wildze. Raper, który od niedawna występuje bez charakterystycznej dla niego maski, zapewnił dyrekcję ?Wspólnego Domu?, że na licytację, która odbędzie się podczas festynu, przekaże swoją koszulkę.

Po występie rapera scenę ponownie opanują członkowie Kabaretu Czwarta Fala z nowym projektem Czwarta Fala Sound. Publiczność usłyszy m.in.: piosenki, które powstały w wyniku współpracy Czwartej Fali z Cyber Marianem, w tym m.in.: "Wąs", "Das Maluch", czy ?Las Krismas? ,cieszące się na YouTube ogromną popularnością (łącznie ponad 5 milionów wyświetleń!)

Wieczorem garwolińskie Zarzecze ponownie opanują rytmy disco i dance. Na scenie pojawi się zespół Gonti, znany z takich piosenek jak: ?Powiedz, co Ty w sobie masz? i ?Słodka Sikotka?. Tej niedzieli o doskonałą zabawę uczestników festynu zadba także DJ Tomi.

mat. pras./opr. łk


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama