Niedzielne świętowanie w Górznie

Opublikowano: 27 czerwiec 2016, 10:58 Kategoria Aktualności
górznodzień górzna

Było coś dla duszy i dla ciała. Na festynie zorganizowanym z okazji Dnia Górzna każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Nie zabrakło atrakcji dla dorosłych i młodszych.

Organizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Górzno im. Aleksandry i Bronisława Rojek oraz Restauracja Galaktyka. Patronat objął wójt gminy Waldemar Sabak i przewodniczący rady gminy Krzysztof Skwarek.

Festyn rozpoczął o godzinie Bieg o Puchar Wójta Gminy. Na kilometrowej trasie rywalizowali ze sobą uczniowie szkół podstawowych i gimnazjaliści. Z trasą dwukrotnie dłuższą mierzyli się dorośli. Spośród osób, które zdecydowały się wystartować, pierwsi na mecie byli Karolina Kucharska i Mateusz Krzyspiak (szkoła podstawowa), Natalia Przybysz i Tomasz Gora (gimnazjum), Karolina Latuszek i Łukasz Świesiulski (dorośli).

Dobrą zabawę zapewnili dzieciom aktorzy Teatru Fantazja. Najmłodsi mieli okazję bawić się z krasnalem, myszką Mini, dziadkiem i osiołkiem. Wspólnie tańczyli, śpiewali i odpowiadali na zagadki. Do zabawy włączyli się także dorośli, którzy aby się z niej „wykupić”, musieli wykonać zadanie wymyślone przez dzieci i osiołka.

Dobrych nastrojów nie zepsuła nawet burza i deszcz. Wieczorem rozpoczęła się uczta dla ducha. Z przyśpiewkami ludowymi zaprezentował się zespół ludowy z Górzna. Do wspólnej zabawy porwała przybyłych grupa muzyczna Cygańskie gitary. Z koncertem wystąpił też zespół Maxel.

Na tych, którzy zechcieli wziąć udział w loterii fantowej czekały atrakcyjne nagrody m.in. rower i tablet. Każdy mógł skorzystać z bezpłatnych badań. Ponadto dla dzieci przygotowano jeżdżące zwierzaki, zjeżdżalnię, eurobungy, trampolinę, oraz basen z piłeczkami.

Od godziny 20 mieszkańcy gminy bawili się przy muzyce zespołu Silver.

Anna Benicka

Komentarze  

+4 #4 burakimarek 2016-06-28 10:07
Dopiero tam było naplute
Cytować
+11 #3 pjiakijarek 2016-06-27 16:55
to strażaki z Chęcin byli tak na pici jak zresztą co roku
Cytować
+10 #2 co za ludziemarta 2016-06-27 15:06
Wszystko było ok ale ta obstawa przy wejściu była tak pijana wstyd dla gminy
Cytować
+4 #1 biegkuń 2016-06-27 12:12
Moje pytane brzmi o której godzinie był bieg bo w artykule nie ma informacji godzinowej
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież