Czas na zdrowie w Dwójce

Opublikowano: 03 czerwiec 2016, 07:02 Kategoria Aktualności
czas na zdrowiefestynzsp 2 garwolin

Już po raz drugi w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie odbył się festyn „Czas na zdrowie”. Głównym celem imprezy było zachęcanie do zdrowego stylu życia.

W środę dziedziniec Dwójki ponownie zatętnił życiem. Po raz drugi szkoła włączyła się w ogólnopolski konkurs, którego jednym z elementów była organizacja festynu. Do spędzenia Dnia Dziecka z wieloma atrakcjami zaproszono uczniów okolicznych szkół i przedszkoli.

 

Za organizację festynu odpowiedzialni byli uczniowie z koła Detektywów Zdrowej Żywności, które drugi rok działa w ZSP nr 2.  - Propagujemy zdrowy styl odżywiania, nie tylko przez ten festyn, ale i wiele innych akcji – zaznaczała Anna Liszewska, jeden z koordynatorów akcji.

Wśród gości festynu był Grzegorz Woźniak. - Gratuluję inicjatywy. Impreza się rozrasta, jest coraz więcej atrakcji. Tradycyjnie u was zjem pierwsze śniadanie, bo jeszcze nie weszło mi w krew, żeby jeść w domu. Gratuluję młodym detektywom i ich opiekunom za bardzo ciekawą akcję – podkreślał poseł.

Patronat honorowy nad festynem objął starosta powiatu garwolińskiego, którego reprezentowała Urszula Zadrożna. Wicestarosta życzyła udanej zabawy oraz dodatkowo wielu radosnych chwil z okazji Dnia Dziecka.

Wśród gości festynu byli również m.in. wiceprzewodniczący rady powiatu Marcin Kobus,  prezes garwolińskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego Halina Poszytek, Renata Liszewska i Renata Gugała z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Garwolinie, Danuta Kalinowska z Komendy Powiatowej Policji w Garwolin, ks. Julian Jóźwik, ks. Marcin Chruściel.

Kolejne godziny popołudnia upływały pod znakiem wielu atrakcji. W kawiarence pod chmurką uczniowie klas gastronomicznych serwowali same pyszności. Wszystkie produkty wykorzystane przy tworzeniu potraw pochodziły z gospodarstw ekologicznych m.in. z pasieki Władysława Mitury. Nie zabrakło gier i zabaw dla najmłodszych – plastycznych i sportowych. Uczennice technikum fryzjerskiego oferowały tego dnia bezpłatne czesanie i koloryzację sprayem. Najmłodsi uczestnicy wzięli udział w pokazie udzielania pierwszej pomocy. Na koniec rozdano nagrody w loterii fantowej.

Sobotnia impreza była ostatnim akcentem uczestnictwa szkoły w ogólnopolskiej inicjatywie. Projektowi „Czas na zdrowie” patronują Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Rzecznika Praw Dziecka.

łk

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież