Barter wart 70 tysięcy złotych

Opublikowano: 29 sierpień 2011, 19:08 Kategoria Aktualności
łukówsmolareksesja rady miastarada miastajaniecmikulskibasen

Dokładnie tyle, zamiast planowanych wcześniej 30 tys. zł, dołożą do budowy aquaparku Zakłady Mięsne „Łuków”. Kwota będzie być może jeszcze większa. Wszystko zależy od wyniku finansowego przedsiębiorstwa i... wyborów parlamentarnych.

Pod umową o współfinansowaniu podpis złożyli dzisiaj: Ryszard Smolarek – prezes ZM „Łuków”, Tadeusz Mikulski – burmistrz Garwolina oraz Katarzyna Nozdryn-Płotnicka – skarbnik magistratu. A wszystko odbyło się nie w zaciszu gabinetu, a jawnie, podczas sesji rady miasta.

 

- Zakładaliśmy, że do budowy aquaparku dołożymy maksymalnie 14,6 mln zł własnych środków. Dzisiaj wiem, że będzie to mniejsza kwota – mówił Tadeusz Mikulski, dziękując za wsparcie. Owa różnica wynika z faktu, że zakłady prezesa Smolarka dołożą nie 30 tys. zł, a 70 tys. zł do kluczowej dla miasta inwestycji. W zamian miasto będzie reklamowało przedsiębiorstwo na terenie basenu.

- 30 tys. zł przelejemy na konto miasto do końca tego miesiąca, więc na dniach. 40 tys. zł wpłacimy do końca 2012 roku. Umowa podpisana jest do 30 września 2013 roku. Jeśli kolejne lata będą dobre dla zakładów to będziemy myśleć nad dodatkowymi funduszami – zapewniał Ryszard Smolarek.

Gratulacje pozyskania pozabudżetowego wsparcia budowy aquaparku złożył burmistrzowi starosta powiatu. – Udało się to zrealizować w szybkim tempie przy kryzysie finansowym – podkreślał Marek Chciałowski. Za pomoc finansową łukowskim zakładom dziękował także Marek Janiec, przewodniczący rady miasta. Burmistrz na zakończenie zapowiedział, że na 19 września planowane jest wmurowanie aktu erekcyjnego w mury basenu.

W dalszej części sesji podjęto kilka uchwał. Najistotniejsza wydaje się o ustaleniu opłaty za założenie żłobka lub klubu dziecięcego w Garwolinie. Stawkę ustalono na 1 proc. minimalnego wynagrodzenia, czyli 13,80 zł. – Nie mamy na razie chętnych na taką działalność, ale kto wie, być może w przyszłości ktoś się zgłosi – mówi Cezary Tudek, sekretarz magistratu.

W sprawach różnych Sławomir Michalik wrócił do tematu godzin dodatkowych dla uczniów miejskich szkół. – 50-procentowa redukcja godzin jest przesądzona. Proszę zatem burmistrza o to, aby zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na program szczepionek przeciwko rakowi szyjki macicy u uczennic VI klas lub na zakup pomocy dydaktycznych – apelował radny.

- Nie chodzi o cięcia budżetowe. Do czasu debaty oświatowej sprawa jest zawieszona. Z mojej analizy wynika, że godzin dodatkowych jest tyle, że zastanawiam się, ile godzin dziecko będzie spędzać w szkole. 11-12? – odpowiadał burmistrz. – Chcemy uczyć na siłę godzinami zajęć – pytał.

Łukasz Korycki

Komentarze  

+4 #12 do AsiBożenka 2011-08-30 22:35
Ania wyraziła również moje zdanie i jestem przekonana, że wielu mieszkańców także. Pamiętamy, że p. Mikulski obiecywał pozyskać 80% na basen. Niestety na razie idzie mu to jak krew z nosa.
Cytować
-3 #11 do aniAsia 2011-08-30 21:28
Ania nie podawaj się za wszystkich mieswzkańców.
Cytuję anka:
panie burmistrzu przeciez pan zapewniał nas mieszkańców o tym że pozyska pan 50% na ten aquapark a tu jak widać miasto musi dołozyc ponad 80% wkladu własnego. powinien sie pan podac do dymisji. My mieszkańcy miasta zostalismy nabici w butelkę panskimi obietnicami i zapewnieniami. jak tak dalej bedzie sprawowana władza w naszym miescie to niedługo bedziemy jednym wielkim basenem. A widac to po kilku minutach opadów jak pozalewane jest miasto. studzienki nie drozne, chodniki sie zapadają . ot to promocja naszego miasta. przestancie wydawać pieniądze na marne imprezy, lepiej coś zrobic w mieście np. chodniki, utwardzić drogi itd
Cytować
0 #10 Kampanie w tlePaweł 2011-08-30 17:31
A w tle rozpoczyna się wilka kampania wyborcza. A może i sam właściciel odwiedzi Grajdołek??
Cytować
-7 #9 brawo panie Smolarek!mikus 2011-08-30 15:21
no brawo panie Smolarek! a i jeszcze akcje charytatywną prowadzi. zobaczcie na jego oficjalnej stronie: http://www.ryszardsmolarek.pl/
Cytować
-5 #8 odnośnie smolaragoogle master 2011-08-30 15:04
smolar donosił (prawdopodobnie ) na agentów wywiadu innych państw, bo robil w KONTRwywiadzie (sprawdzie se w wikipedii), a nie wywiadzie. mośki;)
Cytować
+5 #7 Czy tw - to tajny współpracownik?Marek 2011-08-30 13:18
tacy wykazywali sie ówczesnym służbom na donoszeniu na ludzi. Tak niegdyś mówił dziadek. Czy tacy ludzie mogą w ogóle kandydować? Niech ktoś odpisze co się orientuje. pozdrawiam!!!!
Cytować
+2 #6 ?Pola 2011-08-30 11:59
Łmeat Arena :-)?
Cytować
+1 #5 nazwa dla basenumonia 2011-08-30 06:27
proponuję basen w Garwolinie nazwać "Basen im.TW MONIKA", to dopiero będzie chluba dla naszego miasta.
Cytować
-7 #4 To fakt ......(do Hędryk)konio 2011-08-29 23:34
Ale jest jeszcze jedno przedsiębiorstw o "srebro rodowe" PWiK ,tam dopiero są oszczędności, utrzymanie samych Prezesow ,gdyby tak siąść i policzyć to pewnie niecka basenowa by była jak nic ,ale jakoś trudno zlikwidować zbędne stanowisko.Równ ież opozycja nie pali się do oszczędności na tym "froncie" kiedyś coś Pan Przewodniczący RM wspominał,ale jakoś ucichło,zachęca m do dzialania .Pozdrawiam !!!!konio
Cytować
+11 #3 Kilka uwagHędryk 2011-08-29 21:42
Do redaktora: a skąd ten barter w tytule ? Przecież ta transakcja nie ma z barterem nic wspólnego.
No i nowy ton u burmistrza - już mu nauczyciele nie są potrzebni, więc - skoro nie widać różnicy to po co przepłacać?
Tutaj akurat popieram Mikulskiego.
Ale niech się weźmie za dyrektorów swoich szkół i im policzy nadgodziny. Oj, zdziwi się (choć znając burmistrza wie o tym od lat).
Cytować
+2 #2 a gdzie te obiecane 50%anka 2011-08-29 21:36
panie burmistrzu przeciez pan zapewniał nas mieszkańców o tym że pozyska pan 50% na ten aquapark a tu jak widać miasto musi dołozyc ponad 80% wkladu własnego. powinien sie pan podac do dymisji. My mieszkańcy miasta zostalismy nabici w butelkę panskimi obietnicami i zapewnieniami. jak tak dalej bedzie sprawowana władza w naszym miescie to niedługo bedziemy jednym wielkim basenem. A widac to po kilku minutach opadów jak pozalewane jest miasto. studzienki nie drozne, chodniki sie zapadają . ot to promocja naszego miasta. przestancie wydawać pieniądze na marne imprezy, lepiej coś zrobic w mieście np. chodniki, utwardzić drogi itd
Cytować
0 #1 Jakby wybory były co pół rokukonio 2011-08-29 20:29
To jak nic Burmistrz uzbierałby calą kwotę potrzebną na basen,ten obfitujący w cuda okres jest wyjątkowo sprzyjający dla zbieractwa na szczytne cele wśród bezpośrednio zainteresowanyc h (startujących w wyborach).Pozdr awiam!!!!konio
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież