Koniec zapisów w wydziale komunikacji

Opublikowano: 29 kwiecień 2016, 06:51 Kategoria Aktualności
wydzial komunikacji

Od 4 maja w wydziale komunikacji Starostwa Powiatowego w Garwolinie nie będą już prowadzone zapisy. Nie pojawi się także planowany kilka miesięcy temu automat wyznaczający kolejność obsługi, ale za to mieszkańcy poszczególnych gmin będą przyjmowani w wyznaczonych im stanowiskach. Urzędnicy zachęcają także do załatwiania spraw przez internet – do tej pory niewiele osób z tego korzysta. Umożliwia on także zapisanie się na egzamin na prawo jazdy.

Starosta Powiatu Garwolińskiego poinformował, że wydział komunikacji od 4 maja nie będzie prowadził zapisów do rejestracji pojazdów. Wnioski o rejestrację pojazdów przyjmowane będą w godz. 8:00 – 14:30. Porządek ma zagwarantować przypisanie konkretnych stanowisk mieszkańcom poszczególnych gmin.

  • sala nr 1 (parter) - stanowisko 3, 4, 5 – Żelechów, Sobolew, Borowie, Górzno, Trojanów, Garwolin Gmina, Wilga
  • pokój nr 13 (I piętro) - stanowisko 1 – Garwolin Miasto, Parysów, Pilawa, Miastków Kościelny
  • Pokój nr 24 (II piętro) - stanowisko 1 – Łaskarzew Miasto, Łaskarzew Gmina, Maciejowice

Pozostałe sprawy związane z rejestracją dla mieszkańców powiatu są załatwiane: w sali nr 1 (parter) - stanowiska 1 i 2 – wydawanie dowodów rejestracyjnych, dokonanie zmian w dowodach, wpisanie gazu, haka, współwłasności, zawiadomienie o zbyciu pojazdu oraz w pokoju 24 (II piętro) - stanowisko 2 – wyrejestrowanie pojazdów na stałe (kasacja, wywóz za granicę, kradzież).

Załatw sprawę przez internet

- Zachęcamy Państwa do skorzystania z portalu internetowego www.info-car.pl za pośrednictwem którego mogą Państwo szybko załatwić wiele spraw w wydziale komunikacji. Do tej pory ilość klientów, którą obsługiwaliśmy drogą internetową była stosunkowo niewielka. Pragniemy aktywizować mieszkańców poprzez korzystanie z aplikacji internetowej. Dzięki realizacji warunków porozumienia z Państwową Wytwórnią Papierów Wartościowych na obsługę i płatności drogą elektroniczną, interesanci mogą skorzystać z terminali płatniczych w urzędzie oraz z obsługi internetowej – informuje Starostwo Powiatowe w Garwolinie na swojej stronie internetowej.

Za pośrednictwem portalu można m.in. zapłacić za prawo jazdy czy dowód rejestracyjny, zweryfikować poprawność numeru rejestracyjnego pojazdu z numerem VIN, sprawdzić czy prawo jazdy, dowód rejestracyjny, karta tachografu czy zaświadczenia, tzw. karty ADR są do odbioru. Dzięki usłudze możliwe jest zapisanie się też na dowolną część egzaminu wybranej kategorii bez konieczności odwiedzania wojewódzkiego ośrodka ruchu drogowego. Dzięki temu zapisywanie się na egzamin jest dużo mniej uciążliwe dla osób, które mieszkają daleko od ośrodka WORD.

jd

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież