Wyrwał 75-latce kolczyk z ucha

Opublikowano: 29 sierpień 2011, 11:04 Kategoria Aktualności
policjanapadkronika

Dwojgu mieszkańcom województwa lubelskiego nie udał się napad na 75-letnią kobietę. W rabunku przeszkodził im policjant, który obezwładnił zbira.

Piątek, 26 sierpnia, mała miejscowość na terenie powiatu garwolińskiego. Do mieszkania samotnie mieszkającej starszej kobiety wszedł podejrzanie wyglądający mężczyzna. Informacja o tym trafiła do dyżurnego miejscowej komendy, który przekazał ją wszystkim podległym patrolom, w tym policjantowi, który w pobliskiej miejscowości wykonywał czynności służbowe.

 

- Funkcjonariusz bez wahania ruszył na ratunek 75-letniej kobiecie. W mieszkaniu obezwładnił i zatrzymał 43-letniego mężczyznę, natomiast na zewnątrz, już przy wsparciu innych policjantów, 24-letnią kobietę, która utrudniała policjantom zatrzymanie – relacjonuje asp. szt. Leszek Wielgosz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie. Wezwani na miejsce lekarze zajęli się 75-latką. Kobieta trafiła do szpitala.

Zatrzymani to mieszkańcy województwa lubelskiego. Obydwoje byli pod działaniem alkoholu. Mężczyzna miał ponad pół promila alkoholu w organizmie, a kobieta ponad trzy promile. - Mężczyzna był już wcześniej notowany przez policję. W trakcie przeszukania znaleziono przy nim przedmioty, które stanowiły własność starszej kobiety – były to buteleczki z alkoholem oraz drobna biżuteria, m.in. kolczyk, który wyrwał kobiecie z ucha – uzupełnia rzecznik.

Dzień po zdarzeniu wobec mężczyzny, po przedstawieniu zarzutu dokonania rozboju, sąd zastosował tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Kobieta usłyszała m.in. zarzut naruszenie nietykalności funkcjonariusz i trafiła pod dozór policyjny. Grozić jej może kara do trzech lat pozbawienia wolności.

KPP Garwolin/opr. łk

fot. KPP Garwolin

Komentarze  

-1 #2 niejasnośćaaa 2011-08-31 10:58
dlaczego nie napisali nic o tym że dwojka uciekla samochodem bez rejestracji?
Cytować
+8 #1 zatrzymanieOlek 2011-08-29 12:34
Brawo policja! Dla tego co ich zatrzymał premia się należy.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież