Dwie osoby oszukane metodą na policjanta

Opublikowano: 25 marzec 2016, 09:29 Kategoria Aktualności
policjaoszustwana policjanta

Pomimo licznych apeli garwolińskiej policji do mieszkańców powiatu garwolińskiego o oszustach, wczoraj na terenie powiatu doszło do pięciu usiłowań oraz dwóch skutecznych oszustw metodą na tzw. policjanta.

86-letni mężczyzna i 73-latka kobieta stracili po kilkanaście tysięcy złotych. Wczoraj do mieszkańców powiatu garwolińskiego zadzwonił telefon, w słuchawce usłyszeli głos mężczyzny podającego się za  funkcjonariusza CBŚP. - Fałszywy policjant, poinformował o rozpracowywaniu grupy przestępczej zajmującej się przejmowaniem rachunków bankowych. Polecił mieszkańcom naszego powiatu wypłatę pieniędzy z rachunku bankowego i przekazanie ich policjantowi, który się do nich zgłosi. Oszukany mężczyzna pieniądze i biżuterię przekazał w domu na terenie Garwolina, a kobieta chcąc pomóc „policji”  zaciągnęła kredyt w banku i pieniądze przekazała na terenie miasta – informuje asp. sztab. Marek Kapusta, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Policja po raz kolejny apeluje do starszych mieszkańców naszego powiatu. - Policjanci nigdy nie dzwonią z prośbą o wypłacenie oszczędności i ich przekazanie. Nie proszą postronnych osób o pomoc przy planowanym zatrzymaniu oszusta. Gdy tylko otrzymamy telefon z taką prośbą z pewnością jest to oszustwo metodą na policjanta. Nie informujmy przez telefon o posiadanych oszczędnościach. Absolutnie nie wypłacajmy pieniędzy z banku. Nie ulegajmy presji czasu którą wywierają na nas oszuści. Natychmiast zakończmy rozmowę i poinformujmy o tym policję pod nr tel. 997 lub 112 – przestrzega rzecznik.

KPP Garwolin/opr. łk

Komentarze  

0 #1 ehhhjaaa 2016-03-25 16:09
Gdzie ci ludzie mają rozum????
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież