Po jedzenie na Przytuł. Policjanci ponad prawem?

Opublikowano: 01 luty 2016, 08:53 Kategoria Aktualności
pksdworzecpolicja

Czy na podobną pobłażliwość mogą liczyć inni kierowcy? Pyta w liście do naszej redakcji mieszkaniec Garwolina. Naszego czytelnika bulwersuje fakt, że policjanci wjeżdżali na teren dworca PKS, łamiąc znak B-1 o zakazie ruchu. W odpowiedzi na pismo do garwolińskiej komendy czytamy, że policjanci musieli… odebrać jedzenie na wynos z lokalu przy dworcu.

Skargę na działalność policjantów z Garwolina mieszkaniec złożył pod koniec ubiegłego roku. Zarzucał w niej mundurowym łamanie kodeksu ruchu drogowego. Dokładniej chodziło o znak B-1, ustawiony przy wjeździe na teren dworca PKS. Zakazuje on ruchu, z wyłączeniem autobusów.

„W wyniku prowadzonego postępowania wyjaśniającego ustalono, iż mogła mieć miejsce taka sytuacja, iż dokonując patrolu w tym rejonie policjanci służby prewencyjnej wjeżdżali na teren dworca autobusowego. Ponadto ustalono, iż mogły zdarzyć się takie sytuacje, że policjanci służb patrolowych, czasie przerw w pełnieniu służby, zatrzymywali się na terenie dworca autobusowego w celu spożycia posiłku w jednym z punktów gastronomicznych oferujących jedzenie na wynos w okolic dworca” – czytamy w styczniowej odpowiedzi na skargę, podpisanej przez mł. insp. Marka Niezgodę.

W końcowej części pisma, zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Garwolinie zapewnia, że podjęto starania, aby do podobnych sytuacji nie dochodziło. Kilka dni po otrzymaniu pisma mieszkaniec Garwolina ponownie nakrył policjantów na terenie dworca. „Patrol nic nie zrobił sobie ze starań zastępcy komendanta i wjechał jawnie w biały dzień, w środku miasta, na teren dworca PKS, aby sobie postać, bo żadnych czynności nie podejmowali” – czytamy w liście do naszej redakcji. Nadawca pyta, czy na podobną pobłażliwość mogą liczyć inni kierujący.

O komentarz do tej sprawy poprosiliśmy Komendanta Powiatowego Policji w Garwolinie. – Jeżeli faktycznie taka sytuacja się zdarzyła, to policjanci popełnili wykroczenie i powinni ponieść określone konsekwencje. Niemniej jednak zwróciłem się do pana prezesa PKS, aby umieścił pod znakiem B-1 tabliczkę, która umożliwiałaby wjazd na teren dworca policjantom. Sama obecność patrolu na dworcu zwiększa bezpieczeństwo i takie patrole są jak najbardziej wskazane. Pan prezes zapewnił, że taka tabliczka będzie zamontowana – mówi insp. Adam Czyżewski.

Łukasz Korycki

Komentarze  

+1 #45 lidaregon 2016-02-07 21:56
Komendant powinien przeszkolić obsługiwaczy z zakresu prawidłowego posługiwania się tym urządzeniem .Sprawdzimy skąd policjanci mają dokumenty z odbycia szkolenia w sytuacji gdy od lat szkoła policji w legionowie nie szkoli z obsługi radarów bo kilka lat temu program szkoleń został zawieszony .Wczoraj stał taki osobnik i mu ręce opadały że lidar nie chce pokazać przekroczenia .Doprawdy aż boli.....
Cytować
+1 #44 Zachódegon 2016-02-07 21:52
Tam mają sprzęt jednoznacznie ukazujacy winnych i nie mają norm mandatów do wystawienia .Zapewniam was że przy pomocy kija od szczotki ,mp 3 i głośnika średnio omowego oraz tablicy rejestracyjnej mogę zostać najszybszym człowiekiem na ziemi i mieć na to dokument pomiaru legalizowanym sprzętem . Wystarczy iść pod fotoradar ,za pomocą kija zbliżyć głośnik do skrzynki fotoradaru i włączyć odpowiedni dżwięk oraz zaczepić tablicę rej na szyi .ZDJĘCIE PRZYJDZIE należy je przyjąc i cieszyć się że biegło się ponad 200 km/h .Jako że radar jest legalizowany nikt tego nie podważy . Dlaczego w instrukcji ISKRY jest zapis o TYM ABY NIE ZBLIŻAC się z telefonem do radaru .Gdzieś na 2 m mniej więcej . Plan wyrobic nie sztuka wówczas .Ale pożyjemy zobaczymy .
Cytować
+1 #43 Nie w tym problemegon 2016-02-07 21:42
Niech nawet spią tam ,nie w tym rzecz .Jak jest znak to on obowiązuje sami tak twierdzą .Jednak jeśli rzecznik twierdzi że znak obok komendy chociąz ustawiony przez kogoś z policji a nie zarząd dróg a więc nie mający mocy prawnej jest obowiązujący to ten też obowiązuje .Jak mamy znaków przestrzegać to będziemy tego znaku przy pks tez przestrzegać wobec nich także . Obowiązkiem kolegi siedzącego obok kierowcy było reagować a jeśli tego nie zrobił to też należy ten aspekt rozpatrzeć .Niestety za zachowania swoich kolegów z drogówki mają co maja i mieć będą aż załatwią pewną sprawę . Zdawkowe erystyczne odpowiedzi nie wystarczą .
Cytować
+2 #42 GłupotaJózef 2016-02-06 20:11
Nie widziałem jeszcze takiej głupoty, żeby ktoś czepiał się policjantów, że wjechali na przytul, to możliwe tylko w Polsce jest we współczesnej europie. Pojedzcie sobie na zachód popatrzcie a- jak działa policja, b- co może, c- z jakim przyjęciem obywateli. Ci co tę kwestię podnieśli to koniecznie do jakiegoś dobrego specjalisty od główki albo pomodlić się o rozum bo jakoś Bozia poskąpiła...
Cytować
0 #41 ZasadaEgon 2016-02-04 18:24
Jest tego nie mało ale powoli. Coś dziś szwungu dostali prewencja aż za ruch drogowy się wzięła. Skąd takie niecodzienne praktyki... Daremne do tego. Tu nie o postój chodzi... Komendant zastępcą się posłużył... Daremnie. Dziwne tylko skąd tyłu niemądrych się udziela ale poczekamy...
Cytować
-5 #40 ujawnienia egonaa 2016-02-04 16:18
Co ty egon zamierzasz ujawnić bo bardzo ciekawy jestem. W którym miejscu zaobserwowałeś ,,wjeżdżający jawnie w biały dzień patrol" czy coś bardziej sensacyjnego?
Cytować
0 #39 To jakEgon 2016-02-04 13:54
Jeszcze wrzucić w necie poprzedników tych o których artykuł? Bo mało którego tam nie było. Tak więc nie narzekajcie bo mogło być winnych dużo więcej.
Cytować
+3 #38 Moja pi....koEgon 2016-02-04 12:55
Nie będą mieli dnia spokoju aż sprawę załatwią. Tak będzie się tłumaczył nawet jak piardną od tego jest. Nie stwarzaj fikcji że nic się nie stało. Chcą być szanowanymi to niech postępują jak ludzie. No mogą się burzyć i mają to co mają. Co do ciebie ogryzku to możesz wylewac swoje żale tu. Pozwalam ci poujadac bo nijak inaczej nie można tego nazwać. Co do polucjantow nie mylić z policjantami to niech spodziewają się dalszych ujawnien
Cytować
-3 #37 Czy policja musi się tłumaczyć?a 2016-02-04 12:42
To że sfrustrowany bezrobotny cieć zabawia się w szeryfa pajacując z kamerką po mieście to nawet jestem w stanie zrozumieć. W Tworkach jemu podobnych sporo. Ale żeby komendant się w mediach z takich bzdur tłumaczył to już nie rozumiem. A gdyby tak zamiast po jedzenie policjanci zajechali skorzystać z dworcowej toalety to czy opinia publiczna też była by poinformowana o tym jakże istotnym wydarzeniu?
Cytować
-4 #36 Nie koniecEgon 2016-02-04 11:19
To zrobi się coś jeszcze aby lepiej pieski szczekały bo za mało szczekają. Kundelek nie dość że 2 pkt dostał przy szczenieniu to jeszcze jak się wyśliznął rąbnął łbem o posadzkę i.... Ma tak do dziś.
Cytować
+2 #35 Nie groziEgon 2016-02-04 11:14
Nie grozi ci. Tobie tylko pirania może dać jak cie stać. Tak więc do kiszenia kapusty się nadajesz, no jeszcze jak chcesz to pęto u mnie możesz robić
Cytować
0 #34 ochraniacz z barkiem zajęcia... 2016-02-04 08:24
Cytuję egon:
jest to drugi z najczęściej czytanych artykułów na portalu w ciągu miesiąca .Mnie żaden policjant ani pajac nie będzie regulował co mam robić i mówić lub gdzie pisać i o czym . Powiedziałem nie ja zacząłem a resortowe bachory mogą szczekac ,to jeszcze im wolno.Ochraniaczu powiedz swojej starej żeby do mnie podleciała bo majtki zostawiła pod łóżkiem.
Kundel ;-)
Cytować
+1 #33 Nie sądzęegon 2016-02-03 12:56
jest to drugi z najczęściej czytanych artykułów na portalu w ciągu miesiąca .Mnie żaden policjant ani pajac nie będzie regulował co mam robić i mówić lub gdzie pisać i o czym . Powiedziałem nie ja zacząłem a resortowe bachory mogą szczekac ,to jeszcze im wolno.
Cytować
+2 #32 ??MO 2016-02-02 19:27
Podpisujący się "egon" powinien zostać korespondentem portalu, bo z komentarzy widać, że tylko on podnieca się takimi bzdetami.
Cytować
-5 #31 wa 2016-02-02 19:07
Cytuję egon:
podrwij i ty najlepiej osobiście w mojej obecnosci

A podczas wędkowania może być? Ahhhaaahaahahhh aahaaahhhaaa
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież