reklama

Alkohol łatwo dostępny

Opublikowano: 14 styczeń 2016, 09:15 Kategoria Aktualności
alkohol
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Według Światowej Organizacji Zdrowia jeden punkt sprzedaży alkoholu powinien przypadać minimalnie na tysiąc mieszkańców. W Polsce jeden sklep monopolowy przypada na 265 mieszkańców, a w Garwolinie na 515.

Pod koniec grudnia Rada Miasta Garwolina podjęła uchwałę w sprawie określenia liczby punktów sprzedaży napojów alkoholowych zawierających powyżej 4,5% alkoholu (z wyjątkiem piwa) przeznaczonych do spożycia poza miejscem i w miejscu sprzedaży oraz zasad usytuowania miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych na terenie miasta Garwolina.

Zgodnie z nową uchwałą w Garwolinie będą mogły funkcjonować 33 punkty sprzedaży alkoholu wysokoprocentowego i 18 punktów, w których spożycie będzie się odbywało w miejscu sprzedaży, czyli barów czy restauracji.

reklama


Pomimo tego, że liczby te zostały nieco zmniejszone ? o 2 sklepy mniej i aż o 6 punktów mniej, gdzie spożycie jest możliwe w miejscu sprzedaży ? to i tak Garwolin ma ich za dużo.

Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia jeden sklep monopolowy powinien przypadać na minimum tysiąc mieszkańców. W Garwolinie jest więc ich dwa razy więcej ? nie licząc barów czy restauracji.

jd

fot. sxc.hu


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP

reklama