reklama

Będą kolejne remonty Nadwiślanki

Opublikowano: 27 listopad 2015, 11:01 Kategoria Aktualności
nadwiślankadw 801MaciejowiceWilgadrogi
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

To dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Maciejowice i Wilga oraz wszystkich podróżujących drogą wojewódzką nr 801. Są pieniądze na przebudowę i remont nadwiślańskiej trasy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

Informację o tym przekazała poseł Stanisława Prządka, w która interweniowała w tej sprawie w samorządzie wojewódzkim we wrześniu ubiegłego roku. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik w odpowiedzi na pismo parlamentarzystki poinformował o realizowanych i planowanych w najbliższych latach modernizacjach na drodze wojewódzkiej nr 801.

Zadanie pod nazwą ?Budowa drogi wojewódzkiej nr 801 po nowym śladzie na odcinku od granic Warszawy do skrzyżowania z DW 721 (odcinek o długości ok. 4 km) oraz rozbudowa drogi na odcinkach o łącznej długości 67,2 km? zostało wpisane do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, choć marszałek zaznacza, że realizacja niektórych zadań będzie uzależniona od możliwości zarezerwowania środków w budżecie województwa.

reklama


W 2016 roku samorząd wojewódzki planuje między innymi przebudowę odcinka drogi nr 801 przebiegającej przez gminy Maciejowice i Wilga. Zmodernizowane mają zostać także odcinki w gminie Karczew, Józefów i Sobienie-Jeziory.

- Nie wszystkie odcinki drogi wojewódzkiej nr 801 wymagają natychmiastowej przebudowy. Stan drogi jest na bieżąco monitorowany i poprawiany w miarę potrzeb i posiadanych środków finansowych ? informuje marszałek Adam Struzik.

jd


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama