Plebiscyt Wybierz Sportowca Powiatu Garwolińskiego 2022! >>> więcej

reklama

Dni Muzyki Chóralnej - finał na 6 chórów

Opublikowano: 20 październik 2015, 09:18 Kategoria Aktualności
dni muzyki chóralnejdmch
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Wspólne wykonanie ?Alleluja? z oratorium ?Mesjasz? przez ponad 150-osobowy chór tradycyjnie zakończyło Dni Muzyki Chóralnej, które w Garwolinie odbyły się już po raz szósty. Przez cztery dni odbywały się koncerty, które odkrywały różne oblicza muzyki chóralnej. W garwolińskiej kolegiacie wystąpiło w tym roku 6 chórów.

VI Dni Muzyki Chóralnej organizowane przez Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Szkołę Muzyczną I stopnia, Mazowiecki Instytut Kultury oraz parafię Przemienienia Pańskiego rozpoczęły się już w czwartek warsztatami gospel. Efekty dwudniowej pracy można było podziwiać w piątkowy wieczór (Garwolin Gospel Choir po raz drugi). W sobotę w sali widowiskowej Domu Kultury wystąpili zagraniczni goście tegorocznego festiwalu ? męski chór Mdzlevari z Gruzji (Mdzlevari - muzyczna podróż do Gruzji). Koncert został nagrodzony owacją na stojąco, podobnie jak niedzielny występ w kolegiacie.

Program niedzielny Dni Muzyki Chóralnej to już tradycja. Najpierw zaproszone chóry śpiewają w parafiach powiatu garwolińskiego ? w tym roku w Garwolinie, Górznie i Miętnem, a później występują na uroczystej gali w garwolińskiej kolegiacie. W tym roku publiczność usłyszała: Chór Szkoły Muzycznej I stopnia w Garwolinie , Chór Miasta Garwolina, Chór Kameralny Dysonans, Chór Katedralny im. Ks. Alfreda Hoffmana w Siedlcach, Chór Scholę Cantorum Maximilianum z Józefowa oraz męski chór Mdzlevari pod dyrygenturą Onashvili Kakhabera. Ostatnim akcentem było wspólne wykonanie przez wszystkie chóry ? w sumie ponad 150 osób, ?Alleluja? z oratorium ?Mesjasz? Jerzego Fryderyka Haendla. Połączonymi chórami dyrygował dr hab. Kazimierz Bukat z Filharmonii Narodowej.

reklama


Gala finałowa jak zawsze przyciągnęła wielu wielbicieli muzyki chóralnej. Nie zabrakło także zaproszonych gości. Wzruszenia i zachwytu całym wydarzeniem nie kryli biskup pomocniczy diecezji siedleckiej Piotr Sawczuk oraz członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc, która, jak sama przyznała, zakochała się w Dniach Muzyki Chóralnej w ubiegłym roku i obiecała to wydarzenie wspierać. Gratulacje i podziękowania złożyli także starosta garwoliński Marek Chciałowski oraz burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski.

Organizatorami Dni Muzyki Chóralnej byli: Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Mazowiecki Instytut Kultury, Szkoła Muzyczna I stopnia w Garwolinie oraz Parafia Przemienienia Pańskiego w Garwolinie.

Patroni honorowi: Marszałek Województwa Mazowieckiego, Biskup Diecezji Siedleckiej, Burmistrz Miasta Garwolina, Starostwa Powiatu Garwolińskiego.

jd

 

 


Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama
reklama

TOP

reklama