Od dzisiaj Zespół Szkół nr 1 w Garwolinie

Opublikowano: 01 wrzesień 2015, 11:12 Kategoria Aktualności
zespół szkół nr 1jedynka

- Chcę, żeby atmosfera była przyjazna, aby dzieci przychodziły do szkoły z radością, osiągały sukcesy, realizowały swoje marzenia – podkreślała Beata Liszko, dyrektor powołanego do życia dzisiaj Zespołu Szkół nr 1 w Garwolinie.

Nie dwie oddzielne jak do tej pory, ale jedna szkoła od dzisiaj funkcjonuje przy Żwirki i Wigury w Garwolinie. Po raz pierwszy w historii w jednym miejscu 1 września spotkali się uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. W sumie to prawie 500 uczniów, w tym prawie 100, dla których było to pierwsze rozpoczęcie roku szkolnego w życiu.

 

- Zarówno ja, jak i nauczyciele będziemy tu w Zespole Szkół nr 1 dbać o dobro dzieci, aby zdobywały one w szkole wiedzę, wychowanie i czuły się dobrze. Chcę, żeby atmosfera była przyjazna, aby dzieci przychodziły do szkoły z radością, osiągały sukcesy, realizowały swoje marzenia – podkreślała dyrektor nowo powstałej szkoły Beata Liszko.

Burmistrz Garwolina w swoim wystąpieniu nawiązał do wydarzeń sprzed 76 lat. – 1 września 1939 roku nie rozpoczął się rok szkolny – przypominał Tadeusz Mikulski. W dalszej części wypowiedzi życzył uczniom powodzenia w najbliższych 10 miesiącach nauki. – Uczycie się dla siebie, nie dla szkoły czy nauczycieli – zaznaczał.

Dzisiaj, oprócz przemówień, nie zabrakło symbolicznych momentów. Odczytano akt założycielski ZS nr 1, nowej dyrektor przekazano sztandar Szkoły Podstawowej nr 1. Władze miasta podziękowały dyrektorowi SP nr 1 Grzegorzowi Żołądkowi-Skupniewiczowi.

Łukasz Korycki

Komentarze  

+6 #5 akurategon 2015-09-02 08:00
Cytat:
uczycie sie dla siebie nie dla nauczycieli
niech to powie lekarzom że uczyli się dla siebie a nie dla kasy .Bo jakoś po kończeniu szkoły szybko pamięć tracą .
Cytować
+2 #4 rzetelnośćgarwolak 2015-09-01 20:46
Mam nadzieję, że nauczyciele dołożą wszelkich starań, aby rzetelnie kształcić uczniów. Przy kilkunastoosobo wej klasie z pewnością nauczyciel powinien mieć czas dla każdego ucznia, powinien zrozumieć, że indywidualne podejście to odpowiedni wariant na dzisiejsze czasy dla dobrego nauczyciela.
Niestety trudno się niekiedy oprzeć wrażeniu, że niejednokrotnie praca z uczniem na lekcji ogranicza się do minimum, a oczekiwania wobec ucznia nastawione są na maksimum.
Cytować
+4 #3 ba 2015-09-01 16:04
A pan GG przez kilka lat głosił, że po połączeniu obu szkół świat się zawali. A zdaje się, że nic takiego się nie wydarzyło. Nawet Pan GG chyba tam pracuje.Więc może ktoś tu kimś manipulował ?
Cytować
-2 #2 szkołaaaa 2015-09-01 15:46
masakra
Cytować
-3 #1 WiwatE. Toast 2015-09-01 15:43
A po kielichu było?
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież