Z Garwolina do sejmu z list RP Palikota?

Opublikowano: 06 sierpień 2011, 10:37 Kategoria Aktualności
palikotpolitykatylkowski

20 osób zadeklarowało chęć przystąpienia do Klubu Ruchu Poparcia Janusza Palikota w Garwolinie. Na pierwsze spotkanie przyszło zaledwie 5. Wśród nich Piotr Tylkowski, którego kandydatura startu w wyborach do Sejmu RP będzie teraz weryfikowana.

Po niedawnym spotkaniu Janusza Palikota w Garwolinie znalazła się grupa blisko 20 osób, która wypełniła deklarację członkowstwa w lokalnym klubie partii byłego posła. Wczoraj w skromnym gronie omówiono zasady działania komórki.

 

- Na pewno stawiamy na młodzież. Chcemy w Garwolinie założyć młodzieżówkę ruchu, tak aby niepełnoletnie osoby mogły się wyrażać swoje opinie – przyznaje Paweł Borkowski, wiceprzewodniczący Okręgu Wyborczego nr 18 RP Palikota.

Idea założenia garwolińskiego klubu to następstwo założeń przyjętych w partii. – Chcemy, aby takie klubu zawiązywały się w każdym mieście, które odwiedza Janusz Palikot. W Garwolinie deklaracje złożyło 20 osób. Wszystkie nie mogły dotrzeć. Na kolejnym spotkaniu, w pełnym gronie, wybierzemy przewodniczącego i władze klubu – dodaje.

Nieformalnym przewodniczącym klubu został Piotr Tylkowski. – Naszymi pierwszymi celami będzie pozyskiwanie osób poprzez indywidualne dotarcie do nich. Sam zamierzam startować w wyborach do sejmu, więc będziemy zbierać podpisy poparcia – przyznaje 30-latek z Garwolina. – Ciężko będzie się przebić do ludzi, ale gdyby było za prosto, nie byłoby ciekawie – dodaje.

- Każda kandydatura jest weryfikowana. Ostateczna decyzja będzie należeć do komitetu centralnego partii – dopowiada Paweł Borkowski.

łk

Komentarze  

-1 #41 Panie Tylkowki !!!!!!!!konio 2011-08-16 12:22
Co się dzieje w Palikot Jugend, ile tam tych podpisów zebraliście.Poz drawiam!!!!koni o
Cytować
-1 #40 RPP w GarwoliniePiotr Tylkowski 2011-08-16 03:25
Witam ponownie.

W tym tygodniu postaram sie podać do publicznej wiadomości ilość zebranych podpisów w Garwolinie. Oczywiście nie zabraknie też więcej informacji na temat co dzieje sie w klubie.

Wiadomość będzie sie znajdować na stronie
http://rppwgarwolinie.blogspot.com/
Cytować
0 #39 metanabolmetanabol 2011-08-13 15:47
A ja napisze ze pan Piotr pasuje idealnie do tych w sejmie :)
Cytować
0 #38 PTozil 2011-08-13 15:35
Toż to klasyczne szajbus acuta
Cytować
-1 #37 RPP w GarwoliniePiotr Tylkowski 2011-08-13 07:02
W dniu dzisiejszym (Sobota 13.08.2011) każdy z nas obiera sobie jakiś Super market w Garwolinie i tam będziemy zbierać podpisy i spotykać się z mieszkańcami którzy w tym czasie będą robić zakupy.
Po skończonej akcji postaram sie dać króciutką relację.


http://rppwgarwolinie.blogspot.com/
Cytować
+1 #36 Panie Tylkowski !!!!!!!!!konio 2011-08-12 11:20
Wszedłem ,na stronę Ruchu (garwolińską) i powiem tyle -skąd u diabła(do Waszego światopoglądu to lepiej pasuje) w swojej odezwie wzięliście te dane a mianowicie : cztery miliony Polakow pracuje za granicą (de facto 2000 000 w przybliżeniu) oraz ,że trzeba stworzyć siedem milionów miejsc pracy ,przecież przy najszczerszych chęciach w Polsce nie znajdziemy jednak więcej jak trzy miliony bezrobotnych z tego połowy nie zmusimy do pracy.Nie przesadzajmy bo zakrawa to na groteskę.Druga sprawa jak się ma antyklerykalizm oraz "wyzwolenie "gejów do gospodarki ,bo tego nie mogę pojąć ,choć łeb mam wielki jak koń ..hi hi.Pozdrawiam!! !!konio
Cytować
0 #35 Jasne ,że przesadziłem z tym nieczytaniemkonio 2011-08-11 22:35
Zapewne w ekonomii orientujesz się lepiej ode mnie ,tylko ,że Drogi Kolego(przepras zam za poufałość) ,jest na szczęście jeden jedynyyyyyyyy element w tej układance który zabezpiecza większą efektywność tego "wstrętnego" kapitalizmu ,a mianowicie KONKURENCJA,soc jalizm upadł ponieważ nie wytworzył konkurencji ( z powodów ideologicznych ,racjonowanie wszystkiego ,było batem aby zdyscyplinować społeczeństwo,m etodą kija i marchewki) a co za tym idzie jak słusznie prawisz wolnego rynku,to spowodowało BYLEJAKOŚĆ,.Bo przecież jeśli nie ma konkurencji (wiem powtarzam się ale nie mam czasu na ekstazę słowotwórczą),t o nie ma potrzeby kontrolowania jakości i to było główną przyczyną jego upadku.Za tą przyczyną narodziła się swoista mentalność homo sovieticus z którą borykamy się do dziś.Socjalizmy jak podany przez ciebie chociażby Szwedzki trwają ponieważ nie ograniczają konkurencji(mag iczne słowo) a co za tym idzie badań naukowych w celu unowocześnienia produktu aby jej sprostać.Dzięku ję za dyskusję i to na tyle ,bo czas udać się w objęcia Morfeusza ( w moim przypadku) lub Bachusa jak o tej porze robią co niektórzy (mnie też się zdarza kilka razy w roku.Pozdrawiam !!!!konio
Cytować
0 #34 ekonomiściandrew 2011-08-11 20:30
Tylko ekonomiści którzy wg ciebie nic nie czytają ( a z pewnością czytali, bo lubią cytować klasyków ekonomii). podali jako przyczynę krachu m.in to co napisałeś ale za główną uznali, że pożyczano ponad stan każdemu a był problem ze spłatą i stąd się to wzięło i chyba jest w tym trochę racji.
Owszem racja celem kapitalizmu nie jest wolny rynek ale tylko w systemie wolnego rynku może zaistnieć ( a potem działa prawo dżungli. Czyli streszczając się maksymalnie. Róbmy wszystko by zysk był jak największy
Cytować
0 #33 Powiedzmy ,że...konio 2011-08-11 15:30
jestem taka oczytana małpa ...nieskromnie myślę ,że to i tak więcej niż niejeden z naszych "wielkich " ekonomistów,kto rzy niczego nie czytają a uważają się za geniuszy.Wolny rynek nie jest celem kapitalizmu,tym że jest zysk za wszelką cenę tym sposobem ,przeniesiono z USA produkcję przemysłową do Chin opierając wzrost gospodarczy a co za tym idzie PKB na produkcji domów z "dykty" do ktorych o zgrozo większość komponentów sprowadzano rownież z tej satrapii.To jest główna przyczyna obecnego krachu a nie wojna z Jrakiem czy inne pierdoły tym bardziej,że wlaściciele importujący badziewie i niszczący miejsca pracy w Stanach dodatkowo zostali uprzywilejowani mniejszymi podatkami.Jeżel i w kraju nie ma miejsc pracy w nowoczesnym przemyśle to rozwijają się sektory usług czy finansow ,ale do chorych rozmiarów.Banki zamiast żyć z rożnicy między odsetkami od pożyczek i lokat ,zajmują się wytwarzaniem tzw. instrumentów pochodnych ,tak naprawdę do dziś żaden ekonomista nie podał właściwej definicji tego tworu,chandlują tym dziadostwem między sobą wytwarzając gorący wirtualny pieniądz nie mający pokrycia w realnej gospodarce ,gdyż ta niczego nie wytwarza wszystko pochodzi z importu w dodatku kredytowanego przez skup obligacji importera (USA) przez eksportera (Chiny).Najśmie szniejsze jest to,że kraj mieniący się ostoją demokracji stał się gwarantem istnienia ustroju w satrapii ,żyjącej z taniej siły roboczej swoich obywateli ..pardon ,niewolników. Ot i tyle.Pozdrawiam !!!!konio
Cytować
0 #32 Rybiński, Gwiazdowski ?????andrew 2011-08-11 14:10
Rybiński, Gwiazdowski ????? Nie znam tych gości, ani ich poglądów. Wszystko prawda z tym ,że sprzedając te firmy oddawano komu innemu rynek, zamiast jak napisałeś unowocześniać zakłady. Niestety ale kapitalizm może istnieć tylko w wolnym rynku. No chyba nie powiesz, że istnieje w komunizmie.
Jak chcesz wiedzieć co to jest taki prawdziwy, nieograniczony kapitalizm proszę zobaczyć co się dzieje w Chinach albo Łódź w XIX wieku. To są idealne przykłady kapitalizmu
PS Koniu czy ty studiowałeś ekonomię? Z jakich źródeł korzystasz, bo widać do powiedzenia coś tam masz? Czy aby Twoim jedynym źródłem nie są encykliki Jana Pawła II? Nie twierdzę, że nie mogą być źródłem wiedzy, bo są (szczególnie nt religijne i moralne) ale to trochę za mało, by wiedzieć coś o ekonomii
Cytować
0 #31 jaki kraj będzie rządził.MK 2011-08-11 13:34
Cytuję Piotr Tylkowski:
Moi drodzy o wszystkim co sie stanie w naszym kraju co sie stanie ocenią wyborcy 9 Października 2011. To od nich zależeć będzie jaki kraj będzie rządził.

http://rppwgarwolinie.blogspot.comPiotrze Twoje posty naprawdę są obłędne. W naszym kraju jaki kraj ma rządzić? Macedonia, Baiałoruś, Ukraina?? ;o))
Cytować
-1 #30 RPP w GarwoliniePiotr Tylkowski 2011-08-11 12:34
Moi drodzy o wszystkim co sie stanie w naszym kraju co sie stanie ocenią wyborcy 9 Października 2011. To od nich zależeć będzie jaki kraj będzie rządził.

http://rppwgarwolinie.blogspot.com
Cytować
0 #29 Dop Andrewkonio 2011-08-11 09:31
Mam nadzieję ,że nie Gołota,bo w przeciwnym razie muszę założyć pampersa.Drogi Panie ,powtarza Pan poglądy Gwiazdowskiego i Rybińskiego będących ostatnio na fali,ja pamiętam ich jak jakieś dziesięć lat temu zachwalali liberalną gospodarkę USA ,co się z nią dzieje dzisiaj ..wszyscy wiemy.Opowiadaj ąc o sytuacji "nierentownych" przedsiębiorstw nie mowi Pan o jednym de facto likwidując je lub sprzedając za grosze oddawano RYNEK konsumencki ,a to tak naprawdę jest warunkiem powodzenia przedsięwzięcia -przewidywany popyt.Oczywiści e -debile Vide -Balcerowicz(ta k będę się tego trzymal uparcie),zamias t udzielić wsparcia poprzez gwarancje kredytowew celu leasingu nowoczesnych maszyn przez zaklady pracy,woleli je zlikwidować ,wywołując dodatkowo gigantyczną patologie i problemy społeczne.Jaką gospodarkę uważam za optymalną -społeczną gospodarkę rynkową -tak uważał i nawoływał do niej w swoich encyklikach nasz wielki rodak Błogosławiony Jan Pawel II,czy to żle -widocznie dla niektórych tak ,skoro chcą popierać skrajnie liberalne rozwiązania i magików ich promujących.Co się tyczy gospodarki centralnie planowanej to powiem krotko ,państwo ktore nie ma żadnej strategii na najbliższe lata skończy bardzo żle i wkrotce się o tym przekonamy.Jesz cze jedno, podejrzewam ,że Panu kapitalista kojarzy się z wolnym rynkiem ,g...o prawda ,dążeniem każdego kapitalisty jest osiągnięcie maksymalnego zysku jak najtańszym kosztem ,nawet poprzez monopol i taka jest prawda.Pozdrawi am!!!!konio
Cytować
-1 #28 RPP w GarwoliniePiotr Tylkowski 2011-08-10 22:33
Cytuję Adam:
A ja myślałem że w Garwolinie sami mądrzy i rozsądni ludzie mieszkają.


Tu w Garwolinie ciekawych ludzi nie znajdziesz długo. Bo reszta jest poza miastem albo za granicą za pracą i za zarobkiem bo tutaj nie ma szans.

Cytuję ogier:
Tylkowski na prezydenta... W Tv mu nie wyszło to pcha się do sejmu. ha ha


Masz rację wszystkiego trzeba próbować. Zawsze i ty możesz podjąć próbę. Nic nie stoi na przeszkodzie. Więcej info na tej stronie

http://rppwgarwolinie.blogspot.com/
Cytować
0 #27 podatkiandrew 2011-08-10 22:07
Drogi Koniu o twierdzisz, że obniżenie podatków i jedno okienko to nie remedium. To co nim jest? Podwyższenie i utrudnienie procedur? Jakbyś chciał wiedzieć wysokie podatki na pewno uwalą gospodarkę. Co do twojego zdania nt wczesnych lat 90 i zakładów. Zakłady poupadały, bo były nierentowne, a były nierentowne, bo były zarządzane jak za komuny w czasach kapitalizmu, a działo się tak bo zarządzali nimi debile ( jakby było zarządzane dobrze to,by nie padły. Nieprawdaż?). Jak twierdzi osobnik którego nie lubisz, że źle zrobiono uwalając te zakłady, więc trzeba na nowo nakręcić gospodarkę.
Drogi Koniu. Wielki specjalisto od ekonomii . Możesz mi powiedzieć w takim razie jaki ustrój gospodarczy jest dobry?Owszem SKRAJNY, CZYSTY LIBERALIZM to utopia ale nie róbmy gospodarki centralnie sterowanej, bo do czego to doprowadziło wszyscy wiemy
Jakbyś nie wiedział w krajach skandynawskich np. Szwecji najpierw był kapitalizm, a jak się Szwedzi dorobili to zaczęli szastać zasiłkami i socjalizm zaczął się za rządów Olofa Palme.
A
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież