Są pieniądze - będzie kino 3D

Opublikowano: 05 sierpień 2011, 18:00 Kategoria Aktualności
rada miastagarwolinradniCSiKkino

Mimo wakacji miejscy radni spotkali się dziś w trybie nadzwyczajnym - najpierw na komisji budżetu i rozwoju gospodarczego, a później na sesji. Podjęli decyzje w sprawie nadania nazwy nowej ulicy w Garwolinie, sprzedaży działki oraz dotacji na cyfryzację kina "Wilga".

Jednogłośnie podjęto decyzję, że miasto wesprze finansowo modernizację jedynego w naszym powiecie kina. W budżecie wygospodarowano na ten cel 150 tys. złotych. Pieniądze zdjęto z dwóch innych inwestycji, które i tak nie mają szans na szybką realizację - z budowy zbiornika retencyjnego i szatni na stadionie.

- Chciałem podziękować radnym i burmistrzowi za to, że uda się przeprowadzić cyfryzację kina. Przy tej okazji dziękuję także kierownikowi kina Jackowi Pasternakowi i Pawłowi Czaporowskiemu za wkład merytoryczny i zaangażowanie - mówi podczas sesji Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Radni podjęli także uchwałę w sprawie zbycia dwóch działek, położonych naprzeciwko kościoła pw. Matki Boskiej Częstochowskiej, a miasto wzbogaciło się dziś o nową ulicę - Poligonową.

Na koniec przewodniczący rady Marek Janiec wręczył radnym lekturę na wakacje - Vademecum radnego.

Odbyła się sesja i komisja, a więc radnym należą się sierpniowe diety. Co będzie z deklaracjami o przekazaniu pieniędzy na jakiś cel? - Prawdopodobnie w sierpniu będzie musiała odbyć się jeszcze jedna sesja. Pod koniec miesiąca radni dostaną swoje pieniądze i będą mogli nimi dysponować. Każdy zdecyduje, co z nimi zrobi - komentuje Marek Janiec.

jd

Komentarze  

+3 #6 kinomartyna 2011-08-07 19:27
SDG ma wiekszość więc nie problem znaleść środki , co do radnych TG szkoda sie wypowiadać , teraz to bedzie wszystkich zasluga a wybory za 3 lata .
Cytować
+1 #5 do P.Jańcadociekliwy 2011-08-07 15:31
Niech Pan i p.Wielgosz przybliży mieszkańcom w jaki sposób znależliście środki w budżęcie miasta na 3D.Nie róbcie z ludzi półmózgów.Prosz ę o wyjaśnienie.
Cytować
0 #4 do członka SDGzszokowany 2011-08-07 15:21
Od kiedy to 1 lub 2 radnych decyduje o środkach w budżecie.Jak się nie znasz to nie pisz głupot.
Cytować
+5 #3 kinomartyna 2011-08-07 07:03
uznanie dla Marka Jańca i przede wszystkim dla Krzysztofa Wielgosza - za znalezienie środków w budzecie miasta i radnych z SDG .
Cytować
+19 #2 3D JEST OKBrawo dla Jańca-SDG 2011-08-05 22:03
Moje uznanie dla Przewodnicząceg o Jańca i SDG za determinację w przeznaczeniu pieniędzy na 3d w kinie . Dobra i super szybka decyzja. kinoman
Cytować
+28 #1 Kino 3D w GarwoliniePaweł 2011-08-05 18:47
Dzięki technologii cyfrowej najnowsze filmy do Garwolina będą trafiać znacznie wcześniej. - Będziemy w stanie grać premiery filmów w tym samym czasie, co Multikina i Cinema City. Oczywiście w naszym przypadku będzie trzeba wybierać jaki film, gdyż dysponujemy jedną salą kinową. Wreszcie nie będzie trzeba wyjeżdżać do oddalonej o 60 kilometrów Warszawy, żeby obejrzeć jakąś premierę, a co najważniejsze filmy będą w 3D. To dodatkowa reklama dla naszego miasta.
Pod rządami dyrektora Jarosława Kargola nasz dom kultury i kino zmieniło się nie do poznania.
Oby w mieście było więcej takich ludzi. Oddanych temu co robią, z pomysłem ..........
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież