reklama

Borowie: znikną tony azbestu

Opublikowano: 29 lipiec 2015, 09:49 Kategoria Aktualności
Borowieazbest
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Kolejny rok w gminie Borowie realizowany jest program utylizacji azbestu, na realizację którego pieniądze pozyskiwane są z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Środki finansowe w wysokości 15% wartości zadania przekazuje z własnego budżetu także samorząd gminy. Dzięki temu w każdym roku z dachów znikają dalsze tysiące metrów kwadratowych eternitu.

W 2015 roku skorzysta z tej dotacji 28 gospodarstw, co spowoduje utylizację 7530 m2 eternitu. Usunięcie eternitu z dachów to wiele korzyści. ? Po pierwsze utylizujemy eternit, przez co nasi mieszkańcy uczestniczą w poprawie warunków środowiska naturalnego, a po drugie poprawiamy estetykę naszych gospodarstw, a co za tym idzie wygląd naszej gminy.


Dlatego też ważne jest aby jak najwięcej mieszkańców gminy brało udział w tym programie. Corocznie prowadzimy szeroką akcję informacyjną o tym programie i możliwościach bezpłatnego zdjęcia z dachu i utylizacji eternitu ? mówi Krzysztof Wągrodzki z Urzędu Gminy w Borowiu.

reklama


 

Do tej pory na terenie gminy Borowie zdjęto i zutylizowano 33903 m2 eternitu.

mat.pras./oprac. jd

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama