Z policyjnej kroniki

Opublikowano: 06 lipiec 2015, 16:54 Kategoria Aktualności
KPP Garwolinpolicjakronika policyjna

Kronika zdarzeń z terenu powiatu garwolińskiego zaistniałych od 29 czerwca do 5 lipca

W minionym tygodniu zatrzymano 10 nietrzeźwych kierujących – po użyciu alkoholu do 2,5 promila oraz 3 kierujących pomimo zakazu.

Wymusiła pierwszeństwo

28 czerwca w Trojanowie na drodze krajowej nr 17 doszło do wypadku drogowego z udziałem osobowego smarta i motocyklisty. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że kierująca osobówką wymusiła pierwszeństwo, włączając się do ruchu z zatoki autobusowej. W tej sprawie prowadzone jest dochodzenie, które wskaże sprawcę zdarzenia.

Pijani na drogach

29 czerwca w miejscowości Ryczyska policjanci z Żelechowa zatrzymali do kontroli drogowej 38-letniego mężczyznę, który po drodze publicznej kierował rowerem, mając prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Sprawę prowadzą policjanci z Żelechowa. 1 lipca w miejscowości Wola Starogrodzka, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 27-letniego mężczyznę, który po drodze publicznej kierował rowerem, mając ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu oraz posiadał sądowy zakaz .Sprawę prowadzą policjanci z Pilawy. Do kolejnych zatrzymań nietrzeźwych doszło dzień później. W miejscowości Ochodne, policjanci z Trojanowa zatrzymali do kontroli drogowej 55-letniego mężczyznę, który po drodze publicznej kierował rowerem, mając ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. W miejscowości Zwola, policjanci z Żelechowa zatrzymali do kontroli drogowej 68-letniego mężczyznę, który po drodze publicznej kierował rowerem, będąc w stanie po użyciu alkoholu oraz posiadał sądowy zakaz. W Pilawie na ul. Dworcowej, policjanci z Pilawy zatrzymali do kontroli drogowej 61-letniego mężczyznę, który także po drodze publicznej kierował rowerem, będąc w stanie po użyciu alkoholu oraz posiadał sądowy zakaz .Sprawę prowadzą policjanci z Pilawy. 5 lipca w miejscowości Mroków, policjanci z Trojanowa zatrzymali do kontroli drogowej 19-letniego mężczyznę, który po drodze publicznej kierował rowerem, mając 1,20 promila w wydychanym powietrzu oraz posiadał sądowy zakaz. W Garwolinie na ul. Krótkiej, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 28-letniego mężczyznę, który po drodze publicznej kierował rowerem, mając prawie 1 promil w wydychanym powietrzu. Sprawę prowadzą policjanci z Garwolina.

Mandaty za nieostrożność

29 czerwca w Chrominie kierowca osobowego vw, nie dostosował prędkości do warunków jazdy i wjechał do przydrożnego rowu. Na kierowcę nałożono mandat. Tego samego dnia w Wildze na ul. Wiślanej 22-letni kierowca osobowego smarta, stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Na kierowcę nałożono mandat.

Potrącił rowerzystkę na ścieżce

30 czerwca w Garwolinie na ul. Warszawskiej, 30-letni kierowca fiata nie ustąpił pierwszeństwa jadącej ścieżką rowerową 47-letniej kobiecie, doprowadzając do bocznego uderzenia. Kobieta została zabrana do szpitala. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Policja w Garwolinie.

Dwoje rannych po dachowaniu

30 czerwca w Józefowie (gm. Górzno, DK 17), 24-letni kierowca osobowego renaulta z dotychczas nieustalonych przyczyn zjechał do rowu, a następnie dachował. Kierowca wraz z pasażerką trafili do szpitala.

Ze złodziejem na kosie

1 lipca w Starym Puznowie, nieznany sprawca z nowo wybudowanego domu dokonał kradzieży kosy spalinowej. Ustaleniem sprawcy zajęli się policjanci z Garwolina. Dzień później w Miętnem na ul. Głównej z terenu ZSR, nieznany sprawca dokonał kradzieży czteroczęściowej drabiny aluminiowej. Sprawę prowadzą policji z Garwolina.

Po pijaku do rowu

3 lipca w Łopaciance, 47-letni mężczyzna nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze i zjechał do przydrożnego rowy. Okazało się, że kierowca osobowego mercedesa, posiada ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dzień później w Rowach, 27-letnia kobieta kurując osobowym nissanem zjechała do przydrożnego rowu, a następnie uderzyła w drzewo. Okazało się, że ma ona w organizmie ponad 0,7 promila. Czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z Łaskarzewa.

Wybił szybę i ukradł pieniądze

4 lipca w Lipówkach na stacji benzynowej, nieznany sprawca dokonał wybicia szyb w samochodzie marki Opel, skąd dokonał kradzieży saszetki wraz z pieniędzmi, dokumentami i telefonem. Czynności w tej sprawie wykonują policjanci z Pilawy.

Kolizja na światłach

4 lipca w Gończycach, kierujący osobowym vw najechał na tył osobowego vw stojącego na sygnalizacji świetlnej. W wyniku czego dachował do przydrożnego rowy oraz uderzył w osobowe suzuki. Na sprawcę nałożono mandat.

Skradziono rower

4 lipca w Garwolinie na ul. Kościuszki, nieznany sprawca dokonał kradzieży roweru górskiego. Postępowanie prowadzi policja w Garwolinie.

Utonął w stawie

5 lipca w Mrokowie na prywatnym stawie w dotychczas nieustalonych okolicznościach, doszło do utonięcia 40-letniego mężczyzny. Decyzją prokuratora ciało zabezpieczono w prosektorium. Okoliczności wyjaśniają policjanci z Trojanowa.

Wypadek pod Gocławiem

5 lipca w Kolonii Gocław doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch pojazdów. Kierujący chevroletem 52-letni mężczyzna, wykonując manewr zawracania, nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu w tym samym kierunku osobowej toyocie, kierowanej przez 46-letniego mężczyznę. Kierowca toyoty zabrany do szpitala, gdzie pozostał na obserwacji. Obaj kierowcy trzeźwi. Do czasu wykonania czynności przez policjantów ruch odbywał się wahadłowo. Sporządzono dokumentację procesową.

KPP Garwolin/oprac. jd

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze  

+5 #1 A policja???Ala 2015-07-06 17:33
Dlaczego nie napisano o potrąceniu przez radiowóz policyny rowerzysty ktory jechał sciezka rowerowa? To sie stalo w przeciagu tego czasu z ktorego jest ta kronika policyjna? Czy to nie nalezy do wykroczen drogowych bo wina byla niudolnie prowadzacego i niepatrzacego w lusterka policjana? !!!!
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież