Takich pracowni nie ma nikt

Opublikowano: 26 czerwiec 2015, 18:24 Kategoria Aktualności
ZSP nr 2

Wyposażenie do trzech pracowni wartych prawie 200 tys. zł trafiło do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie. „Dwójka” jako pierwsza skorzystała z profitów projektu „Zwiększenie potencjału szkół zawodowych na Mazowszu” Agencji Rozwoju Mazowsza.

Wojewódzki projekt zakłada pomoc 60 szkołom, w tym czterem w powiecie garwolińskim. Oprócz ZSP nr 2, to ZSP nr 1 w Garwolinie, ZSP w Żelechowie i ZSR w Miętnem. Dzięki unijnemu wsparciu uczniowie technikum korzystają z bezpłatnych dodatkowych zajęć zawodowych, praktyk i staży.

Ponadto projekt zakłada zakup pomocy dydaktycznych do wymienionych szkół o łącznej wartości 800 tys. zł. Pierwsze dostawy trafiły już do ZSP nr 2. W "dwójce" dwie pracownie fryzjerskie wyposażono w sprzęt za 100 tys. zł. – Każda pracownia wyposażona jest w pięć kompletnych stanowisk. Mamy do dyspozycji m.in. microkamery do badania włosów i skóry głowy, urządzenia do przyspieszania koloryzacji infrazon, prostownice stożkowe, wózki do koloryzacji – wymienia opiekun pracowni Justyna Chlipalska. Jak dodaje, takiego wyposażenia garwolińskie salony fryzjerskie mogą tylko pozazdrościć.

Prawie 100 tys. zł warte jest wyposażenie pracowni barmańsko-kelnerskiej. Na uwagę zasługuje wózek do flambirowania, czyli wykonywania potraw i deserów z użyciem ognia. Przyszli kelnerzy i barmani mają do dyspozycji profesjonalny, podświetlany bar z niezbędnymi urządzeniami m.in. blenderem, warnikiem, kostkarką i kruszarką do lodu, wyciskarką do soku. W skład pracowni wchodzą również stoliki, krzesła i hokery.

Pracownie wczoraj oglądał starosta powiatu. - Na pewno dzięki temu projektowi będziemy bardziej konkurencyjni dla uczniów spoza powiatu garwolińskiego. A na tym nam najbardziej zależy – przyznaje Marek Chciałowski.

jd

 

 

Komentarze  

-2 #1 Smutne ale prawdziweMalarz 2015-06-27 14:10
Inwestują w to ZSP Nr 2 a efekty w nauczaniu najgorsze w powiecie. W żadnym rankingu szkoła się nie załapuje, matury i egzaminy zawodowe kiepściutko. I po co to wszystko jak niektóra młoda kadra nie ma przygotowania do prowadzenia zajęć.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież