reklama

Podniebne loty szkoły w Brzegach

Opublikowano: 24 czerwiec 2015, 16:47 Kategoria Aktualności
Brzegi
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Autobus, samochód, pociąg - to najpopularniejsze środki lokomocji, którymi przemieszczamy się podczas wycieczek szkolnych i nie tylko. Do tego grona coraz częściej dołącza samolot , ponieważ jest szybki, wygodny i wbrew utartym opiniom bardzo bezpieczny. Właśnie z tego środka transportu postanowili m.in. skorzystać uczestnicy tegorocznej wycieczki do Trójmiasta.

Czterodniową przygodę uczniowie, nauczyciele oraz rodzice rozpoczęli na lotnisku ?Modlin?, gdzie po wszelkich koniecznych formalnościach można było zasiąść wygodnie na pokładzie samolotu. Było to nie lada przeżycie dla dużej części dzieci, jak również wielu dorosłych, dla których to był to pierwszy lot. Jak się później okazało bardzo przyjemny, bo już po 40 minutach za oknami lądującego samolotu ukazał się Gdańsk.

Atrakcji do zwiedzania było bardzo wiele. Zabytki, a wśród nich: Kościół Św. Brygidy, Ratusz Głównego Miasta, Fontanna Neptuna, Żuraw, Pomnik Poległych Stoczniowców. Rejs po Zatoce Gdańskiej pozwolił podziwiać piękne portowe widoki, żeby w końcu dotrzeć na Westerplatte. Kolejny etap wycieczki to zadania i atrakcje związane z działaniami wykonywanymi w ramach projektu Wyrównanie szans edukacyjnych uczniów poprzez dodatkowe zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe - "Moja przyszłość" , który Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II realizuje we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie od października 2014 r. Dzieci odwiedziły m.in. Oceanarium Gdyńskie, gdzie można obejrzeć podwodny świat fauny i flory Bałtyku. Dodatkową punktem pobytu w tym miejscu były warsztaty, na których wycieczkowicze zobaczyli prezentację multimedialną opowiadającą o naszym morzu, a także oglądali przez mikroskop drobne organizmy żyjące na jego dnie. Aż trudno było uwierzyć, że tak interesująco wyglądają mali mieszkańcy Bałtyku. Na koniec wszyscy udali się do pobliskiej zatoki gdzie odważni i dociekliwi mogli własnoręcznie złowić krewetki i drobne rybki tam pływające. Oceanarium Gdyńskie to miejsce pełne tajemnic i niespodzianek przyrodniczych, które poszerzają wiedze o otaczającym świecie. Aż żal było opuszczać to wspaniałe piękne miejsce.

reklama


Potem nastąpiło zwiedzanie najciekawszych zakątków modernistycznej Gdyni - interesująca lekcja historii. Szlachetna prostota, nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne takich budynków jak: Dom Żeglarza Polskiego (obecnie Akademia Morska), czy Sea Towers czynią to miasto osobliwą atrakcją turystyczną.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Błyskawicy - polskiego niszczyciela oznaczonego Krzyżem Złotym Orderu Virtuti Militar. Pomimo, iż obecnie ten okręt wojenny pełni głównie funkcję muzealną, nadal robi ogromne wrażenie (szczególnie cześć znajdująca się pod pokładem).

Po historycznych emocjach nadszedł czas na wyciszenie i relaks. Uczestnicy wycieczki przenieśli się do Sopotu, gdzie mieli okazję pospacerować po sławnym molo oraz zamoczyć stopy w naszym pięknym polskim morzu .

Wyjazd do Trójmiasta był możliwy dzięki dobremu sercu oraz hojności wielu sponsorów , którzy przyczynili się do realizacji nietuzinkowego przedsięwzięcia jakim była samolotowa wycieczka nad morze. Edukacja realizowana w taki właśnie sposób powoduje, że dzieci z małych miejscowości poznają swój kraj w sposób niewymuszony, lecz świadomy.

mat.pras./oprac. jd

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama