Drogi zaufania w Garwolinie

Opublikowano: 29 lipiec 2011, 14:31 Kategoria Aktualności
festynwypadekdrogi zaufania

Ogólnopolska akcja organizowana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad już 14 sierpnia zawita do Garwolina. Będzie to trzecie miasto po Słupsku i Włocławku, w którym odbędzie się tegoroczny happening. W programie festyn promujący bezpieczeństwo na drogach i inscenizacja wypadku drogowego z akacją ratowniczą.

Festyn odbędzie się na Zarzeczu w godzinach od 9.00 do 18.00. Będą spotkania, rozmowy i porady udzielane przez policjantów z ruchu drogowego, ratowników medycznych i strażaków.

Psycholog podpowie, jak poradzić sobie, kiedy nam przydarzy się wypadek albo będziemy jego świadkami. Będzie także miasteczko rowerowe i tor gokartowy. Na symulatorach wszyscy chętni będą mogli przeżyć dachowanie samochodu, sprawdzić, czym kończy się jazda bez zapiętych pasów podczas zderzeniach samochodów. Organizatorzy przygotowali pokazy i naukę udzielania pierwszej pomocy, a dla dzieci  konkursy wiedzy o ruchu drogowym i konkursy sprawnościowe. Będzie też program artystyczny – występ Agnieszki Jeśmiontowicz, laureatki Szansy na sukces oraz zespołu wokalno-tanecznego Twister.

 

Na drodze krajowej nr 17, zaraz za zjazdem z obwodnicy w stronę Lublina dojdzie do zderzenia kilku aut.  Będzie to oczywiście tylko symulacja w ramach akcji „Wypadek”, ale w jej trakcie wykorzystane zostaną środki techniczne niezbędne do usuwania skutków podobnych, realnych zdarzeń. Na pomoc ruszą służby ratownicze - policja, straż pożarna i pogotowie ratunkowe.  Cała inscenizacja zostanie przeprowadzona przy ruchu otwartym, żeby zwrócić uwagę kierowców przejeżdżających pojazdów i uświadomić, jak może skończyć się niebezpieczna jazda samochodem.

jd

Pozoracje wypadków odbędą się w godz: 10, 12, 14, 16 . Część "Edukacja" oraz część "Wypadek" będą odbywały się równocześnie.

foto: GDDKiA, www.drogizaufania.pl

Komentarze  

0 #2 wypadeklol 2011-08-02 09:32
o której godzinie będzie ten wypadek ??
Cytować
0 #1 Brawo!!Krzysiek 2011-07-31 22:54
Popieram takie akcje!!!! Ciesze się, że Garwolacy i przejezdni kierowcy będą mogli "uczestniczyć" w tym happeningu
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież