reklama

Gmina Garwolin z długoletnią strategią rozwoju

Opublikowano: 15 maj 2015, 06:34 Kategoria Aktualności
gmina garwolinstrategia
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Na zlecenie i przy współudziale samorządu gminy powstała Strategia Rozwoju Gminy Garwolin na lata 2015-2025. ? Ten dokument ułatwi m.in. staranie się o środki zewnętrzne ? podkreśla wójt Marcin Kołodziejczyk. Mieszkańcy gminy mają jeszcze tydzień, aby zgłosić swoje uwagi do koncepcji.

Po tym terminie i uwzględnieniu ewentualnych wniosków, strategię w formie uchwały przyjmą radni gminy. Prawie 90-stronicowy dokument, oprócz informacji demograficznych, ukazuje także mocne i słabe strony gminy. W opracowaniu czytamy m.in. o walorach przyrodniczych, kulturowych, danych o gospodarce, infrastrukturze czy finansach miejscowego samorządu.

reklama


- Dokument będzie wspierał nasze długoletnie działania. Wytycza kierunki rozwoju gminy. Jest stworzony także po to, aby łatwiej starać się o środki zewnętrzne na nowe inwestycje ? zaznacza wójt gminy Marcin Kołodziejczyk (na zdjęciu).

Strategię opracowała zewnętrzna firma przy współudziale urzędu gminy. Do 22 maja każdy z mieszkańców gminy może złożyć opinie i wnioski na temat dokumentu. O tym jak to zrobić można przeczytać TU.

Łukasz Korycki


Komentarze  

+6 #3 Trwaj chwilo - jesteś pięknast 2015-05-17 23:32
Podzielam opinię mieszkańca - cienkie to.
Wszystko ugładzone jak w opracowaniu licealisty.
Żadnych prawdziwych wyzwań, żadnych odważnych planów.
Ciepła woda w kranie i tyle.
Cytować
+4 #2 ale strategiamieszkaniec 2015-05-17 16:52
co jest obecnie to może się przydać jako informacja o gminie, ale trudno sie doczytać w częsci dotyczacej przyszłsci jakiejkolwiek perspekywy rozwoju takie stwierdzenia mozna zastosowac do dowolnej gminy bo brak konkretów chociażby na obecną kadencję . to mozna metodą wklej, wytnij zastosowac dla dowolnej gminy. Dla mieszkańców , ten dokument bezużyteczny. moze należało go zrobić aby był
Cytować
+4 #1 KDRDick 2015-05-17 13:39
Może niech lepij zacznie od realizacji obietnic wyborczych. Karta dużej rodziny nie działa dalej. Mimo dofinansowania budowy basenu przez gminę, mieszkańcy gminy nie mogą korzystać z ulg Karty Dużej Rodziny na obiektach miejskich.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama
reklama

TOP

reklama