Kto dyrektorem ekonomika?

Opublikowano: 22 lipiec 2011, 12:10 Kategoria Aktualności
oświataekonomikflagazsp 1

10 sierpnia mija termin składania ofert do konkursu na dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Garwolinie. W kuluarach głośno mówi się o kandydaturze radnej powiatowej Ewy Flagi.

Zarząd Powiatu Garwolińskiego konkurs na stanowisko dyrektora ekonomika ogłosił dzisiaj. Do aplikacji, oprócz standardowych dokumentów, musi być dołączone pisemne uzasadnienie przystąpienia do konkursu i koncepcją funkcjonowania i rozwoju szkoły. Termin zgłoszeń mija 10 sierpnia o godz. 16.

 

Wśród potencjalnych kandydatów wymienia się Ewę Flagę. Obecna radna powiatowa, w przypadku angażu na dyrektora, musiałaby zrzec się mandatu. Dla nauczycielki ZSP nr 1 byłoby to drugie podejście w konkursie na dyrektora placówki przy ul. Kościuszki. W 2009 roku Ewa Flaga zdobyła tyle samo głosów, co Ryszard Zawadka. Remis rozstrzygnęło wtedy wskazanie Zarządu Powiatu, który na stanowisko dyrektora powołał jej konkurenta.

Obok radnej powiatowej głośno jest o nazwisku Pawła Kowalskiego, byłego dyrektora Zespołu Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie.

Dyrektora wybierze komisja, w skład której wchodzą dwaj przedstawiciele Kuratorium Oświaty, po jednym osobie ze związków zawodowych działających w szkole, Rady Rodziców, Rady Pedagogicznej oraz trzy osoby z ramienia Starostwa Powiatowego.

łk

Komentarze  

0 #23 bez zmianigła z nitką 2011-08-02 20:14
my jednak poprzemy układ stanaszkowo - zawadkowy, to najlepsze rozwiązanie dla wielu, bo my w tym układzie mamy się dobrze i zmian nie chcemy
Cytować
-1 #22 kobyłko -dobrekonio 2011-07-26 21:14
masz u mnie plusa.Pozdrawia m!!!!konio
Cytować
+5 #21 Dyrektora od drógkobyłka 2011-07-26 20:19
A dyrektorów od dróg powinni wybierać kierowcy A tak to drogi kiepskie wypadków dużo, głupio po ustawiane znaki drogowe kury rozdrapują świeżo położony asfalt. Nawet sołtys w Pierdzi grodzie zwija go w tygodniu by można było dojechać na nieszpory w niedzielę "koniu".
Cytować
+5 #20 Dyrektora powinnikonio 2011-07-26 00:46
wybierać uczniowie,rząd -przedszkolaki ,a biskupa -ateiści,Panie orbi -torbi a może dyrektora powinni wybrać po prostu niezależni i uczciwie oceniający konkurs niezwiązani ani ze starostwem a tym bardziej z uczniami członkowie komisji (np.emerytowani nie uczący już a więc prawdopodobnie bezstronni i cieszący się autorytetem pedagodzy) i to ich ocena winna być wiążąca.Niestet y to indycze marzenie w którym jak wiadomo tydzień kończy się w sobotę.Pozdrawi am !!!!konio
Cytować
-2 #19 cd. odpowiedzialnos cimirella 2011-07-25 22:59
do anna : Flagowa od początku nie była "człowiekiem" Zawadki i to co potem nastąpiło jest tego dowodem! I miała odwagę się przeciwstawić !
Cytować
-4 #18 Nie tedy droga Stanlej!orbi-torbi 2011-07-25 22:08
Konkurs i tak jest ustawiony Starostwo posadzi na stołku kogo chce
majac trzy głosy reszta to tylko przykrywka do konkursu. Dzis w starostwie rządzi PSL i wspólnota powiatowa do spółki z Po wiec sprawa jest jasna , Dyrektora powinni wybierać uczniowie a nie politycy. Stanaszek ma poparcie w uczniach i co z tego jak szanse jego sa równe ZERU. Niezagazowany politycznie musi odpaść takie sa prawa polityki Stanlej !stołek dyra to tak jak dla psa kiełbasa.Nie ma kiełbaski nie ma stanowiska a modlic i przebaczac do do klasztoru lub w kosciele tu idzie gra polityczna. a kwiatki to do butonierki!!! ha ha ha
Cytować
+12 #17 Uwielbiamy rozdzielać odpowiedzialnoś ć...p. 2011-07-25 20:05
A mnie się wydaje, że odpowiedzialnoś ć za wyniki matur ponoszą: uczniowie, nauczyciele, dyrekcja. Dokładnie w takiej kolejności. Czy jakiemuś uczniowi stanął na przeszkodzie nauczyciel w zdaniu matury? A czy jakiemuś nauczycielowi stanął na przeszkodzie dyrektor w realizowaniu programu nauczania?
Cytować
+3 #16 odpowiedzialnoś ć za czyny ....?anna 2011-07-25 17:08
odpowiedzialnoś ć za czyny jak to określiła mirella ponosić powinna również pani E.Flaga TEŻ PRZECIEŻ BYŁA W KADRZE KIEROWNICZEJ i jest wieloletnim pracownikiem tej szkoły.....czyż nie?
Cytować
-1 #15 Ewka dyrem???grabi 2011-07-24 21:27
OJ Ewka Dyrem
Pewna feministka
z zawodu ekonomistka
Co pomysłów ma wiele
których słuchają ,jej przyjaciele
Gada, gdacze jak przekupka
wygląda jak siana kupka
Innym nie da dojść do słowa
Wielki KIT do jej odnowa
Strofuje, poucza
dzieci nie naucza
Zakochana w swojej mowie
a czy jej ktoś o tym powie?
Wygląda jak kaczka-dziwaczka
gada jak szczekaczka
Kupmy dla nie wielki stragan
na ten dyrektorski jej bałagan
Dużo w niej jest aspiracji
Stołek dyra jej się marzy
dla niej się dziś stołek liczy
bo u Zbycha jest na smyczy
Przemądrzała, samochwała
ciągle by opowiadała
Że jest mądra, zgrabna,
słodka, oraz ładna i powabna
„Przekupka” to jej przydomek
o czym mówi mi nawet Tomek
A na koniec!
O nieszczęśliwy z tej parafii
kto fach rzuca, który potrafi
a bierze się do tego
co wcale nie jest dla niego!.
Cytować
0 #14 odpowiedzialnoś ć za czynymirella 2011-07-24 17:48
Człowiek powinien ponosić odpowiedzialnoś ć nie tylko za to co zrobił ale również za to czego nie uczynił a mógł lub powinien.
Za upadek Ekonomika oprócz Zawadki i władz go popierających odpowiada również Stanaszek,Dąbro wska , Janiec i Zych. To oni przez ostatnie lata wspierali Zawadkę i nie jako autoryzowali jego poczynania. Są tak samo winni jak Zawadka! A może i bardziej - Zawadka to było "obce ciało" a oni byli pracownikami tej szkoły. i jej dobro powinno być dla nich najważniejsze ! A teraz zasłaniają się Zawadką - to po co byli wicedyrektorami ? czyżby tylko dla trochę większych pieniędzy?Czyli się prostytuowali? A co z etyką - szczególnie chrześcijańską, na którą tak chętnie powołuje się p. Stanaszek ?
Cytować
+2 #13 Jałowy ten Stanaszekmata 2011-07-24 14:22
Stanaszek jest "JAŁOWY" do żadnej organizacji nie należy ani partyjnej czy związkowej wiec na co liczy ze Go kler poprze
chyba przy konfensonale. bo szkoła jest to nie kościół tu jest polityka.
Cytować
+3 #12 Zbych ???????????? HO. HO. HObama 2011-07-24 14:17
Pan rektor "Zbycho M "chyba sie nie połaszczy na dyra ,przeciez ma uczelnie XXX wieku no i stołek pewny .Brak konkurencji a zdrówko juz nie to "papiery" nie pewne ktoś może wyciągnąć i podać do publicznej wiadomości.
Cytować
+2 #11 taki niby kolegawrózka z Wiejskiej 2011-07-24 13:27
STANASZEK, PODOBNIE JAK W 2003 ROKU, GDY STAWAŁ DO KONKURSU Z MARCINIUKIEM JEST BEZ SZANS. MOŻE NALEŻAŁOBY UDAĆ SIĘ DO WRÓŻBITY ALBO REALNIE OCENIĆ SYTUACJĘ, A SYTUACJA DLA PISIORÓW OBECNIE JEST BEZNADZIEJNA
Cytować
-7 #10 ludzie są ambitnimirella 2011-07-23 16:07
ludzi są ambitni i nie tylko Flagowa lub Stanaszek chcieliby dyrektorować! Jest kilku nauczycieli z autorytetem i szacunkiem młodzieży , rodziców i nauczycieli. Gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta! Na miejscu pracowników Szkoły namawiała bym Marka Piotrowskiego - to bardzo dobry kandydat.
Cytować
-1 #9 zanim przystąpiJ23 2011-07-22 22:38
zanim Stanaszek stanie do konkursu, niech jako p.o. dyrektora odpowie za wyniki maturalne 2011, wyniki klasyfikacji na koniec roku szkolnego oraz za upadek szkoły zaocznej. Tylko niech nie tłumaczy, ze to wina Zawadki, bo przecież 4 lata był w tym układzie. Jak chcesz umoczyć brachu - kieruj się wskazaniami PTASZKA
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież