Majówka w mieście – propozycje na weekend

Opublikowano: 30 kwiecień 2015, 15:26 Kategoria Aktualności
majówka3 majaświęto flagi

Będzie coś dla ciała i coś dla ducha. Najwięcej wydarzeń w powiecie odbędzie się w związku ze świętem Konstytucji 3 Maja, ale nie zabraknie także imprez rozrywkowych i sportowych.

1 maja – zawody pływackie

Jutro o godzinie 10:00 1 maja o godzinie 10:00 w Pływalni Miejskiej „Garwolanka” rozpoczną się  III Otwarte Mistrzostwa Garwolina w Pływaniu. W godzinach odbywania się zawodów nie będzie można skorzystać z basenu. Organizatorzy zachęcają jednak mieszkańców do przybycia na pływalnię. Gorący doping zawodników będzie mile widziany. W zawodach weźmie udział 9 klubów pływackich – w tym między UKS Delfin Garwolin.

2 maja – Święto Flagi

Na wspólne świętowanie Centrum Sportu i Kultury tradycyjnie zaprasza mieszkańców na skwer w centrum Garwolina. Między 10:00 a 12:00 w programie znajdą się: rozgrywki planszowe dla najmłodszych w grę Mały Polak, film edukacyjny dla dzieci i quiz wiedzy o symbolach narodowych, co pół godziny konkurs dla dzieci z wiedzy na temat święta flagi z nagrodami w postaci książek, księga życzeń dla Polski, patriotyczne, rodzinne zdjęcia inscenizowane, słodkie upominki w barwach narodowych i rozdawanie flag.

3 maja – uroczystości rocznicowe w Garwolinie

Program uroczystości związanych z obchodami 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Garwolinie rozpoczyna o godzinie 10:00 msza święta w intencji ojczyzny w kościele p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej. Po niej nastąpi przemarsz pocztów sztandarowych pod obelisk przy ZSP NR 2 w Garwolinie, gdzie zaplanowano okolicznościowe przemówienia i złożenie wiązanek kwiatów. W południe będzie można obejrzeć montaż słowno-muzyczny pt. „ Drogi do Niepodległej” w wykonaniu uczniów ZSP NR 2 w Garwolinie(sala gimnastyczna). Zostanie także rozstrzygnięty konkurs literacki „Ja jako młody obywatel”. Do laureatów trafią nagrody i dyplomy.

Majówka w powiecie

Uroczystości związane ze Świętem Konstytucji 3 Maja odbędą się także w innych miejscowościach na terenie powiatu. W Borowiu władze gminy zachęcają do świętowania w starodawnych strojach. Elementem obchodów będzie barwy korowód i wspólny taniec poloneza na ulicach Borowia. Sporo będzie się działo w Łaskarzewie – oprócz oficjalnej części obchodów święta, będzie także bieg, zawody wędkarskie i rodzinny festyn. W Maciejowicach majówkę zaplanowano na sportowo – będzie między innymi turniej w piłkę nożną i siatkową. 3 maja odbędą się także tradycyjne obchody święta państwowego. Do wspólnego uczczenia rocznicy zapraszają mieszkańców także władze gminy Parysów, Pilawa i Żelechów.

Moto Serce na „kwadracie”

3 maja po raz siódmy odbędzie się Garwoliński Rajd Motocyklowy „MotoSerce” organizowany pzrez Weteran Klub TUR Garwolin. Impreza odbędzie się na Terenach Rekreacyjnych „Zarzecze” . Początek o 14.00. Na scenie dużo rockowej muzyki, a pod sceną konkursy sprawnościowe, gry, turniej wolnej jazdy, wystawa zabytkowych motocykli i wystawa zabytkowych samochodów. W godz. 12.00 – 16.00 zbiórka krwi dla dzieci – w ramach ogólnopolskiej akcji.

jd

 

 

Komentarze  

+4 #1 Faje w Grojcu i GarwolinJolka 2015-04-30 20:52
Polecam link dotyczący nielegalnych fajek, jeden z uczestników tej afery to chyba mieszkaniec Garwolina "Ormianin" podobno to ten co kupił "MAMUTA" przy obwodnicy Redakcja powinna ten temat pociagnać

http://wiadomosci.onet.pl/warszawa/odkryli-najwieksza-w-europie-fabryke-nielegalnych-papierosow-akcja-strazy-granicznej/s8ecfw
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież