Koniec ciemności przy obwodnicy

Opublikowano: 30 kwiecień 2015, 08:28 Kategoria Aktualności
GDKKiAS17obwodnicaciemnościoświetlenie

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku, po kilku latach przerwy, zostaną uruchomione latarnie na węzłach obwodnicy Garwolina. Sejm przyjął nowelizację ustawy o prawie energetycznym, która zakłada, że finansowanie oświetlenia będzie spoczywało na Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Tym samym jest szansa na zakończenie kilkuletniego sporu między samorządami a Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad o to, kto ma płacić za oświetlenie przy węzłach dróg ekspresowych. Skończy się także koszmar kierowców i pieszych. O zmianach w prawie poinformował na wczorajszej sesji Rady Miasta Garwolina poseł Grzegorz Woźniak.

- Byliśmy jednymi z poszkodowanych samorządów w skali kraju. Przekazałem to na forum Sejmu, właśnie na przykładzie Garwolina, że wiele samorządów ma ten problem. W trzy tygodnie ustawa była procedowana i została przegłosowana w piątek. Teraz czekamy na decyzję Senatu i prezydenta. Mam nadzieję, że pod koniec maja albo na początku czerwca będzie tak, że formalnie finansowanie oświetlenia węzłów przejdzie pod działania Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad – mówił poseł Grzegorz Woźniak.

Być może oświetlenie będzie działało jeszcze w tym roku. Dla Garwolina to oszczędność około 100 tys. zł rocznie. W skali kraju ponad 80 mln zł – tyle zostanie w budżetach samorządów.

jd

Komentarze  

+10 #1 oszczędność?świetlik 2015-04-30 14:21
Jak oszczędność dla Garwolina skoro to oświetlenie nie działa? skoro nie działa to nie ma kosztów
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież