Przychodnia przy dworcu PKP

Opublikowano: 17 kwiecień 2015, 08:25 Kategoria Aktualności
gmina garwolinprzychodniawola rębkowskapkp

Gmina Garwolin kupiła budynek przy ul. Dworcowej w Woli Rębkowskiej. W przyszłym roku ma tam powstać przychodnia, o uruchomienie której wnoszą mieszkańcy okolicznych wsi.

Przez pierwsze lata funkcjonowania budynek przy dworcu PKP należał do GS. Na piętrze mieściły się biura, a niżej restauracja. Z biegiem lat konstrukcja niszczała, by wreszcie dostać nowe życie od nowych, prywatnych właścicieli. Budynek został odnowiony, wymieniono okna, elektrykę, piec ogrzewania i częściowo sieć wodno-kanalizacyjną. Przy Dworcowej miała powstać drukarnia, ale pomysł nie wypalił.

 

- Niemal w jednym czasie spotkałem się z właścicielami tego budynku, a mieszkańcy Rębkowa i Woli Rębkowskiej napisali petycję o uruchomienie ośrodka zdrowia w tamtej okolicy – mówi wójt gminy Marcin Kołodziejczyk. Po negocjacjach z właścicielami gmina kupiła budynek za 280 tys. zł.

Samorząd ma teraz ambitne plany. – Chcemy, aby w tym budynku powstała przychodnia. Przeniesiemy tam także Gminną Bibliotekę Publiczną, która mieści się w niezbyt komfortowych warunkach w podziemiach szkoły w Woli Rębkowskiej – wyjaśnia włodarz.

Ośrodek zdrowia w Woli Rębkowskiej mógłby ruszyć najwcześniej w 2016 roku.

Łukasz Korycki

Komentarze  

+8 #1 TakXXX 2015-04-17 14:37
Naprawdę super pomysł..:)
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież