Spadł z dyrektorskiego stołka

Opublikowano: 19 lipiec 2011, 14:02 Kategoria Aktualności
zawadkastarostachciałowskioświataekonomik

Ryszard Zawadka nie jest dyrektorem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Garwolinie. Taką decyzję podjął Zarząd Powiatu Garwolińskiego po wniosku Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

- Dyrektor został odwołany z funkcji dyrektora, pozostaje nauczycielem szkoły – informuje Marek Chciałowski, starosta powiatu garwolińskiego. - Konkurs na dyrektora szkoły zostanie ogłoszony prawdopodobnie przed rozpoczęciem roku szkolnego. Wszystko zależeć będzie o terminów, których musimy dotrzymać – dodaje.

 

Jak udało nam się dowiedzieć pismo Mazowieckiego Kuratora Oświaty było bardzo obszerne. Dokument wykazywał liczne nieprawidłowości w działaniu dyrektora największej szkoły w powiecie.

Od 23 grudnia 2010 Ryszard Zawadka jest zawieszony w pełnieniu funkcji dyrektora oraz nauczyciela w największej szkole powiatu. Starosta powiatu podejmując tę decyzję podał dwa powody.

Pierwszym z nich było toczące się postępowanie przed Komisją Dyscyplinarną dla Nauczycieli przy Wojewodzie Mazowieckim. Organ działający przy kuratorium oświaty uznał, że Ryszard Zawadka naruszył godność zawodu nauczyciela. Karą była nagana z wpisem do akt. Dyrektor odwołał się od decyzji z 30 marca do odpowiednika komisji przy Ministerstwie Edukacji Narodowej. Odwołanie będzie rozpatrywane w czwartym kwartale br. Od 31 marca Ryszard Zawadka ma na koncie prawomocny wyrok w sprawie plagiatu pracy Ewy Flagi (obecnej radnej powiatowej).

Od czas zawieszenia obowiązki dyrektora pełni wicedyrektor Dariusz Stanaszek.

Więcej o odwołaniu wkrótce w portalu.

Łukasz Korycki

Komentarze  

+1 #10 Ten Pankonio 2011-07-27 11:51
Wystawia świadectwo nie tylko sobie ,ale przede wszystkim swoim mocodawcom,żeby było jasne rozumiem Pana Wożniaka kiedy ponad cztery lata temu dla zachowania zdolności koalicyjnej zgodził się na tego ....hm, hominida ,ale pozostawienie go na stanowisku już po ujawnieniu afery jest niewytłumaczaln e niczym innym jak kunktatorstwem politycznym ,a tego wyborcy nie lubią o czym przypominam tuż przed wyborami parlamentarnymi .Pan Wożniak moim zdaniem ma duże szanse do pójścia w " posły " ,ale czy na drodze nie stania jakaś "zawadka" niekoniecznie w postaci kamienia ,dołka czy też bajora z wodą ,czas pokaże.Pozdrawi am!!!!konio
Cytować
-1 #9 Nic sie nie zmieniGarwolak 2011-07-26 22:27
Bo po dobrym panie gorszy nastanie . Reformatorzy oswiaty powiatowej Chciałowski do pomocy Duchna i Ula cóz moga zrobic Chciałowski jako wicek Wozniaka rozłozył oswiate Duchna porzegnał szkole w niesmaku z afera łapówkarska w tle, Ula jako towarzyszka nie wiele potrafi choc edukacyjnie sie podciagneła przy Zbychu a moze Bakowa pomoze ma wprawe z klerem. Tak ze konkurs to fikcja to po prostu zajmowanie stanowisk przez obecnie panujacych polityków w starostwie Na oswiacie im nie wiele zalezy ,wazne by objac politycznie szkoły i powsadzac na stołki kolesiów partyjnych.
Mając trzy głosy ,rozdaja karty.
Cytować
-1 #8 dyrektornowy 2011-07-21 08:27
PO DOBRYM PANIE LEPSZY NASTANIE

NIECH ZYWI PORZYCĄ NADZIEJĘ ŻE COŚ SIĘ ZMINI NA LEPSZE
Cytować
+1 #7 Nareszciemario 2011-07-21 06:19
.. ile to można było ciągnąć?? Teraz pora na pozostałą kulejącą oświatę.
Cytować
0 #6 do igłynitka 2011-07-20 22:04
trzeba też wspomnieć o reformatorce - dyrektorce wydziauu oswiaty, co podobniez z tego wszystkiego sie rozchorowała i to może być tragedia dla powiatowej oświaty
Cytować
+2 #5 O_oz 2011-07-20 18:14
wow, wreszcie!
Cytować
+10 #4 aa 2011-07-19 22:44
nic mu się nie stało?? mam nadzieję że upadek nie był groźny..!! jak najszybciej powinniście podać w jakim stanie znajduje się poszkodowany który spadł ze stołka !! :)
Cytować
+5 #3 reformatorzy oświatyigła 2011-07-19 19:52
Czyżby decyzja Chciałowskiego i Woźniaka sprzed 4 lat w ekonomiku zakończyła się fiaskiem? Przecież, nie kto inny był reformatorem powiatowej edukacji jak ci dwaj śliczni panowie: jeden z koniczynką w tle, drugi sprawiedliwy i praworządny. Jaka oni poniosą odpowiedzialnoś ć za to całe bagno oświatowe, w ekonomiku tle.
Cytować
+1 #2 porażka Chciałowskiegomiks 2011-07-19 18:08
i tym razem starosta poległ na polu walki ze Wspólnotą, panie nie pierwsza i nie ostatnia, taki pana los
Cytować
+7 #1 Nowa miotłarubens 2011-07-19 16:57
Wspólnoto - zrób wreszcie porządek w powiatowej edukacji
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież