Wakacje bez mostu

Opublikowano: 03 marzec 2015, 07:05 Kategoria Aktualności
mostremont

Urząd Miasta w Garwolinie ogłosił przetarg na remont mostu w centrum miasta. Roboty powinny ruszyć 22 czerwca, czyli dzień po zakończeniu Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego. Na razie miasto czeka na oferty potencjalnych wykonawców. Utrudnienia związane z remontem będą trwały niemal całe wakacje.

Remont mostu w ciągu ulic Kościuszki i Aleja Legionów w Garwolinie na pasie jazdy w kierunku Lublin – Warszawa obejmie odcinek o długości niewiele ponad 50 metrów. Wykonawca będzie musiał przeprowadzić najpierw prace rozbiórkowe, w tym rozbiórkę betonowych schodów i umocnień, rozbiórkę umocnienia skarp i nasypów, rozbiórkę chodnika, obrzeży i krawężników i rozbiórkę elementów konstrukcji niosącej.

 

Zakres prac remontowych obejmuje między innymi położenie nowych nawierzchni - asfalt lany, ułożenie chodników z kostki, zrobienie schodów z balustradą.

 

Oferenci mogą składać swoje oferty do 12 marca do godziny 10:00. Podstawowym kryterium oceny oferty będzie cena. Remont mostu będzie trwał od 22 czerwca do 15 sierpnia, czyli na wakacje czeka mieszkańców Garwolina zmiana w organizacji ruchu. I to w ścisłym centrum miasta. - Wykonawca będzie zobowiązany przedstawić tymczasową organizację ruchu na czas remontu - mówi Maria Perek, zastępca burmistrza Garwolina.

Na remont mostu miasto ma przeznaczone 2 mln zł. Połowa tej kwoty to dofinansowanie z tzw. schetynówek.

jd/łk

Komentarze  

-7 #20 mostegon 2015-03-08 16:04
Dobrym przykładem jest most na świdrze w okol otwocka .Jakoś stoi od lat i nie ma potrzeby remontu.
Cytować
+15 #19 hhaaahhhaahhhahaa 2015-03-06 15:14
Cytuję egon:
Aż strach pomyśleć ile posłuży most łazienkowski .Wszak natężenie ruchu będzie kilkukrotnie wyższe niż w grajdołku .Więc za najwyżej 2-3 lata musiał by być remontowany .Tu w grajdołku nie chodzi o remont a o wymianę mostu .Remont oparł by się o nawierzchnię ,malowanie itp .Tak więc ze swoimi argumentami idż do przedszkola. Chodzi c tylko o to aby z pieniędzy obywateli czerpać ile się da i póżniej głupa rżnąć.

rżnąć głupa czyli rżnąć egona
Cytować
-11 #18 bzuryegon 2015-03-06 14:52
Aż strach pomyśleć ile posłuży most łazienkowski .Wszak natężenie ruchu będzie kilkukrotnie wyższe niż w grajdołku .Więc za najwyżej 2-3 lata musiał by być remontowany .Tu w grajdołku nie chodzi o remont a o wymianę mostu .Remont oparł by się o nawierzchnię ,malowanie itp .Tak więc ze swoimi argumentami idż do przedszkola. Chodzi c tylko o to aby z pieniędzy obywateli czerpać ile się da i póżniej głupa rżnąć.
Cytować
-4 #17 Populistyczny oszołomkonio 2015-03-06 09:29
Egon ,jak w tytule.Tylko całkowity dyletant ,nie uwzględnia WZROSTU RUCHU jaki odbył sie na przestrzeni ostatniego dwudziesto/pięt nasto/lecia a więc w czasie kiedy funkcjonuje odnowiony most.Co prawda obecnie obwodnica odciążyła przeprawę ale prawie dekada dała się mocno we znaki konstrukcji mostu i to tamten czas był decydujący dla postępującej degradacji konstrukcji mostu.Po przyszłym remoncie ,obiekt ten przy obecnym ruchu wytrzyma spokojnie pół wieku ,niezbyt intensywnej eksploatacji jak obecna ,tak jak powiadam te kilka lat intensywnego ruchu ciężarowego sprzed czasów obwodnicy ,dobiło garwoliński most i o tym wszyscy normalnie myślący wiedzą ,po za tobą jak zawsze zresztą. Pozdrawiam!!!!k onio
Cytować
-16 #16 kuńegon 2015-03-05 18:47
Koniu jeden też miał wrażenie że sobie pierdnie a się zesrał ,tak i ty .Oczywistym jest że mosty się remontuje . Problem w tym że nie po 10-15 latach a po 100 .Jakoś most który pamięta wielu taki z łukami od czasów niemal wojennych służył .Możesz babci takie pierdoły opowiadać .Teraz się celowo tak robi aby były przetargi które są długo nie rozstrzygane bo kwota za mała .Po 2-3 przetargach inwestor podnosi cenę i różnicą .....no właśnie.
Cytować
+2 #15 Do koniaTadek 2015-03-05 14:58
Mądrze piszesz Drogi Koniu !!! Tym chłoporobotniko m już się w głowach przewraca .
Nie remontujesz - źle , remontujesz - źle budujesz - źle nie budujesz - źle , dopłat nie było - źle , są -źle ,kredyt drogi źle .

Jak cham się wziął za robotę to nie miał czasu na komputer .
Bo Nam mieszczuchom wszystko wolno i basta .
A teraz jedziemy z minusami Ha ha ha !!!!!!!!!!!!!!! !!!
Cytować
+3 #14 Sprawa z ojcemkonio 2015-03-05 09:32
Wytoczyłeś już sprawę ojcu egonie ,masz ogromne odszkodowanie do wygrania,a może wyszedłeś na świat nie z tego otworu co potrzeba ,bo po idiotycznych wpisach odnoszę takie wrażenie. Mosty remontuje się wtedy kiedy ich konstrukcja ulega takiej erozji i zużyciu ,żę zagraża to BEZPIECZEŃSTWU ruchu drogowego a nie uwarunkowane to jest łapówkami jak sugerujesz.Tylk o człowiek ograniczony umysłowo może powoływać się na przed/wojenne czasy ,kiedy to podstawowym środkiem transportu była ....furmanka a nie ważaca wraz z towarem kilkanaście ton ciężarówka.Doda tkowo jak wszyscy pamiętają ,obecna konstrukcja przeprawy pamięta czasy z przed obwodnicy i ruch ciężki który ówcześnie się odbywał przez Garwolin ,na pewno nie wyszedł na dobre temu obiektowi inżynieryjnemu, to chyba jasne ,jak widać nie dla tworów "poczętych w WC ".Wracaj na swoją wieś koło Borowia pod ciepłą pryzmę obornika ,a na pewno ci to pomoże na cerę jak i umysł.Pozdrawia m!!!!konio
Cytować
-3 #13 Zrzucenie bomby, ataki Islamu?!:-(((dealer 2015-03-05 07:32
Do @APOKALIPSA !!! — konio 2015-03-04 16:35

Jednak pogorszyło się Twoje zdrowie w tych Tworkach /k Pruszkowa. Już komentatorzy na forach byli dobrej myśli, że wrócisz podleczony a Ty tylko jesteś na przepustce. Zatem wracaj do tego domku gdzie klamki są tylko z jednej strony i nie myśl o remoncie mostu na rzece Wildzie bo Ci to zdrowia nie dodaje. Trzymaj się i wracaj na forum zdrów.

Pozdrawiam
Cytować
-7 #12 problemegon 2015-03-04 17:55
Nie jest problemem remont mostu ale fakt iż w czasach wojny potrafiono budować mosty które stoja do dziś .Problem w tym kto ma interes w częstym remontowaniu i częśtych przetargach .Jak widać chociaz na przykładzie przetargów na wywóz smieci .Częste przetargi ,kilkukrotne podejścia bo cena zawsze zbyt wysoka ...i ktoś worek z kasą nabija .Ciemnemu ludowi taki kuń pier..li że faktycznie tak musi być .Że to niby ustawa do tego zmusza .Utrwalczy tego stanu czeka sznur i gałąz .
Cytować
-15 #11 konikuegon 2015-03-04 17:50
nie podniecaj się nikt i tak nie ma cię za pełnego rozumu .
Cytować
+4 #10 APOKALIPSA !!!konio 2015-03-04 16:35
Apel do władz miasta o nieremontowanie mostu.Jak piszą zatroskani strażacy ,mieszkańcy Rudy Talubskiej i inni Kaszpirowscy , najpierw trzeba wybudować autostradę objazdową ,żeby można wyremontować most ,tak jest na całym cywilizowanym świecie.Bo przecież Setki Tysięcy mieszkańców takich "światowych metropolii" jak Sulbiny,Ruda Talubska ,...ba co tamone ..nawet Lucina i Izdebna przemieszcza się swoimi szybkimi sportowymi samochodami do pracy.Od Bałtyku po Krym aby zrealizować tak potężna inwestycję jak remont przeprawy w prowincjonalnym grajdoliku, należy zabezpieczyć się przed katastrofą TIR-ów,zrzuceni em bomby atomowej przez Ruskich,atakami Państwa Islamskiego i czym jeszcze nie wiem.Dlatego Garwolacy nie remontujmy mostu, niech zawali się do końca a wówczas mieszkańcy wspomnianych miejscowości będą przepływać rzekę na spróchniałych paletach po cegłach z AMISu ,o wtedy dopiero dogodzi się każdemu.Pozdraw iam !!!!konio
Cytować
-1 #9 Drogi pożarowe, oczywiście przenośnia muszą istnieć...Strażak 2015-03-04 14:49
Cytuję Jurek:
A co się stanie za kataklizm, gdy z jakiejś nie spodziewanej przyczyny zostanie wyłączona obwodnica. Czy nie należy rozważyć budowę tymczasowego mostu pontonowego.


Czy nie uważają Państwo, że najpierw przed zaplanowanym remontem mostu na rzece Wilga przy dworcu PKS przygotowuje się drogi zastępcze?

Wystarczy poważniejszy wypadek z udziałem ciągnika siodłowego z naczepą potocznie nazywając TIR, zamykamy przejazd obwodnicą i co wówczas? Czas remontu zapewne
się wydłuży znając polskie realia i do kiedy potrwa to czas pokaże, planować należy ale teoria swoje a życie swoje...
Cytować
+4 #8 Po co te jęki i narzekaniabedok 2015-03-04 11:29
W ponad stokrotnie większym mieście zamknęli ważny most bo się spalił i konieczny jest remont i kierowcy jakoś sobie dają radę a w naszym grajdołku zamkną połowę malutkiego mostu na zaledwie dwa miesiące to zamiast się cieszyć że będziemy mieli wyremontowany most to same narzekania i jęczenie jaki to kataklizm nawiedzi Garwolin.
Cytować
0 #7 A co bedzieJurek 2015-03-04 09:48
A co się stanie za kataklizm, gdy z jakiejś nie spodziewanej przyczyny zostanie wyłączona obwodnica. Czy nie należy rozważyć budowę tymczasowego mostu pontonowego.
Cytować
+2 #6 Polak zawsze ma kłopoty, najpierw organizuje remonty a później szuka objazdów:-(pracownik 2015-03-03 19:01
Cytuję obsrewator:
i można pojechać nią do Sulbin i tam jechać w stronę Łaskarzewa, Luicina Górek itd. poco pchać się do centrum? Tylko po to by były korki?
Trochę dalej ale bez stania.
PzdrK.

Jadąc do pracy i z pracy od strony Rudy Talubskiej na ulicę Parysowską w Garwolinie mam jechać do Sulbin na obwodnicę?
No nie to nie jest chyba dobry pomysł przyznasz prawda?:-)

Hej!
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież