Zmalowali nam arterię

Opublikowano: 15 lipiec 2011, 16:29 Kategoria Aktualności
garwolinpasyremontmalowaniedrogiścieżki rowerowe

Przedłuża się odmalowanie oznakowania poziomego na głównej ulicy Garwolina. Nie dość, że prace miały skończyć się w poniedziałek, to ich wykonanie pozostawia wiele do życzenia.

Co roku oznakowanie poziome na ul. Kościuszki i Al. Legionów jest poddawane odmalowaniu. W tym roku przetarg na roboty wygrała firma spod Częstochowy. Za 63 tys. zł obecnie szarawe linie będą znów białe.

 

Drogowcy z remontem mieli uporać się do 11 lipca. – Ze względu na ciągłe deszcze firma zwróciła się do nas o przedłużenie tego terminu – informuje Maria Perek, zastępca burmistrza Garwolina. Termin 25 lipca dla miasta okazał się nazbyt ostrożny, ale do przyjęcia. – Jeśli nie będzie kolejnych dłuższych opadów odmalowanie powinno skończyć się w przyszłym tygodniu – zapewnia nasza rozmówczyni.

Zwróciliśmy uwagę na niezbyt dokładne wykonanie pracy przez robotników spod Częstochowy. Przy moście na Wildze białe pasy, oznaczające obszar wyłączony z ruchu, nieco się przedłużyły. Przylegające krawężniki przypominają zebrę. W jednym miejscu widać dużą plamę białej farby, która na pewno nie powstała w wyniki naniesienia jej przez przechodniów. – Poinformuję pracowników urzędu, aby przyjrzeli się tej kwestii – podkreśla Maria Perek.

Zakres odświeżania oznakowania nie obejmuje okolic skrzyżowań z sygnalizacją świetlną, za które odpowiedzialni są zarządcy dróg wyższej kategorii.

łk

Komentarze  

0 #6 do karolssn 2011-07-17 11:59
Ścieżka jest tak ambitnie zrobiona, że wg oznakowania pionowego kończy się przed przystankiem a zaczyna zaraz za nim. Więc wg obecnych przepisów w miejscu gdzie konczy się ścieżka to rowerzysta włącza się do ruchu na drodze i powinien ustępować pierwszeństwa, autobusom też. Poronione rozwiązanie, ale niestety tak jest...
Cytować
0 #5 do dskssn 2011-07-17 11:57
Ludziom dogodzić... Prace były wykonywane w nocy, żeby w dzień nie powodować utrudnień, żeby ludzie nie narzekali że przez malowanie pasów korki się tworzą. To inny ktoś się przyczepił znowu że w nocy źle bo hałas. Weźcie się ogarnijcie...
Cytować
-1 #4 malowaniemisiek 2011-07-15 22:45
Ale lipne to wykonanie. Jaki pan taki kram. misio
Cytować
+2 #3 oznakowanie poziomeKarol 2011-07-15 18:10
Jeśli już malują to powinni naprawić błędy po poprzednim malowaniu. Chodzi mi o brak oznaczenia poziomego ścieżki rowerowej w obrębie przystanków autobusowych. Podobnie jak na skrzyżowaniach tak i tu ścieżka powinna być a kierowca autobusu wieżdżając do zatoki ma obowiązek ustąpić pierszeństwa rowerzyście.
Cytować
0 #2 Panie Burmistrzu!!!!!konio 2011-07-15 17:56
Zobligować brakorobów z Miasta Świętej Wieży niech poprawią efekty swojej pracy i dobrze gdyby robili to nie będąc w "odmiennych stanach świadomości".Po zdrawiam!!!!kon io
Cytować
0 #1 ;)dsk 2011-07-15 17:18
Dobrze rozumiem ale czemu te prace były wykonywane w nocy niemalże o 1 ! Spać się nie dało. Fajnie że odmalowali ciesze się ale to już przesada była !
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież