Dziennikowy incydent z policją w tle

Opublikowano: 12 lipiec 2011, 09:37 Kategoria Aktualności
łaskarzewdziennikioświatasopelhryszkiewicz

W Łaskarzewie zawrzało po tym, jak burmistrz miasta chciała uzyskać dostęp do dzienników w Zespole Szkół nr 2. Potyczki słowne i przytaczanie zapisów prawa pomiędzy włodarz, a dyrektor zakończyła policja. Mundurowi o konsultację prosili nawet biegłego prokuratora.

Piątek, 8 lipca. Na polecenie burmistrz Łaskarzewa do ZS nr 2 udają się przewodnicząca rady gminy oraz sekretarz urzędu. – Panie przyszły z informacją o tym, że przyszły po dzienniki – mówi Maria Hryszkiewicz, dyrektor szkoły.

 

Po dwukrotnej odmowie w szkole zjawiła się Lidia Sopel-Sereja (na zdjęciu po prawo). – Jako organ prowadzący szkołę sprawuję nadzór nad działalnością szkoły w zakresie spraw finansowych i administracyjnych i dlatego też mam prawo do wglądu w dokumentację organizacyjną i finansową szkoły – przyznaje burmistrz Łaskarzewa. Innego zdania była i nadal jest dyrektor „Dwójki”. – Jako nauczyciel pracuje od 29 lat, w tym 10 lat jako dyrektor. Nigdy nie spotkałam się z taką sytuacją. Dzienniki lekcyjne zawierają dane osobowe uczniów, ich adresy numery telefonów do rodziców. Te dokumenty nie mogą opuścić murów szkoły – zaznacza zdziwiona Maria Hryszkiewicz (na zdjęciu po lewo).

- Nie interesowały mnie dane uczniów – odpowiada burmistrz miasta nad Promnikiem. - Przecież w urzędzie znajduje się ewidencja ludności której jako burmistrz jestem zwierzchnikiem, a tam z pewnością jest więcej danych osobowych niż w dziennikach. Ponadto obowiązuje mnie ustawa o ochronie danych osobowych – podkreśla.

Jeśli zaistniało, w moim przekonaniu, podejrzenie nieprawidłowości posiadając prawo do zweryfikowania stanu faktycznego postanowiłam z tego prawa skorzystać [Lidia Sopel-Sereja]

Piątkowy incydent zakończył się wizytą policji w szkole. Funkcjonariusze o pomoc w rozwiązaniu kwestii prawnych poprosili telefonicznie o opinię biegłego prokuratora. Ten miał przyznać rację zarówno dyrektor, jak i burmistrz. Polskie prawo nie precyzuje bowiem jasno w jaki sposób organ prowadzący może mieć wgląd do dokumentów szkoły.

Ostatecznie kilka stron z każdego dziennika zostało skserowanych i przekazanych Lidii Sopel-Sereji. O jakie informacje chodzi? W jakim celu zostały przekazane burmistrz? – Jak już powiedziałam wcześniej. Jako organ nadzorujący i podpisujący się pod przelewami środków finansowych, za które odpowiadam i z których jestem rozliczana mam prawo wglądu w dokumentację finansową i organizacyjną szkoły. Jeśli zaistniało, w moim przekonaniu, podejrzenie nieprawidłowości posiadając prawo do zweryfikowania stanu faktycznego postanowiłam z tego prawa skorzystać – odpowiada włodarz. Jak udało nam się ustalić konieczność sięgnięcia po informacje z dzienników to następstwo protokołów z kontroli łaskarzewskich szkół, które przeprowadziła komisja rewizyjna rady miasta.

Nauczyciele są oburzeni, zaskoczeni i mocno zaniepokojeni [Maria Hryszkiewicz]

Wczoraj, na wniosek kilku nauczycieli, w łaskarzewskim ZS nr 2 zwołano nadzwyczajne posiedzenie rady pedagogicznej. – Nauczyciele są oburzeni, zaskoczeni i mocno zaniepokojeni – przyznaje Maria Hryszkiewicz.

Sprawy oświatowe w Łaskarzewie to ostatnio bardzo szeroko poruszany temat. Dwie tamtejsze szkoły są zadłużone. Wszystko wskazuje na to, że do ich utrzymania w tym roku zabraknie ok. 1,5 mln zł.

Łukasz Korycki

Komentarze  

+5 #67 konio. 2018-05-09 08:01
Cytuję konio:
Cham poparł chama i niech się radują swoim triumfem ,chamy z wychowania oczywiście bo nikt się chamem nie rodzi ale staje i owszem.Pozdrawiam!!!!konio

Koń poparł konia i niech się radują swoim triumfem ,konie z wychowania oczywiście bo nikt się koniem nie rodzi (ty jesteś wyjątkiem) ale staje i owszem.Pozdrawi am!!!!cham
Cytować
0 #66 komornikewe 2018-05-08 20:29
http://forum.gazeta.pl/forum/w,726,144593627,144593627,witam_i_prosze_o_pomoc.html
Cytować
0 #65 komentarze AdelajdyPani F. 2011-07-29 20:24
Zdaje się, że zginął Twój komentarz na temat tego, że chcesz coś robić, a nie masz jak - oraz odpowiedź i zaproszenie od osób, które nadal robią wiele dobrego i potrzebują do tego ludzi. Chyba, że to było pod innym artykułem.
Zostały odpowiedzi konia na Twoje teksty - są w tym momencie bez sensu. Myślę, że trzeba je wykasować, bo z odpowiedzi konia zbyt wiele można się doczytać, a jaszcze więcej dowyobrażać ;)
Cytować
+6 #64 GDZIE WCIĘŁO MOJE KOMENTARZE??!!Adelajda 2011-07-28 19:51
Czwarty raz czytam wszystkie komentarze i nie mogę znaleść swoich pomimo,że były one opublikowane. Czyżby ktoś je przeczytał trochę prawdy zabolało?? A może komuś się nie spodobało,że prawdę pisze?? Nalegam o przywrócenie moich komentarzy!!! I tak właśnie jest w Łaskarzewie!!! Jak coś nie pasuje to do kosza!! Sprzedać, wydzierżawić sprywatyzować!! ! To jest cel do którego dąrzy Pani burmistrz!!! Gratuluje!!!
Cytować
-23 #63 Brawo ,brawissimokonio 2011-07-17 21:25
Cham poparł chama i niech się radują swoim triumfem ,chamy z wychowania oczywiście bo nikt się chamem nie rodzi ale staje i owszem.Pozdrawi am!!!!konio
Cytować
-25 #62 Redaktorekkonio 2011-07-17 21:20
Błu ha..ha ha ha ,jeszcze w życiu się tak nie uśmiałem ,ale nie Ty jeden tak myślisz ,więc Cię usprawiedliwiam .PRAWDA W OCZY KOLE skończył się w
Łaskarzewie czas "świętych krów" choć to nie Indie ,stąd boli strasznie co niektórych ,więc napuszczają internetowych napinaczy tym razem do walki ze mną.Ponieważ nie macie tez które mogą obalić moje argumenty to wypisujecie głupoty o gołębiach s....cych z dachu ,itp. debilizmy dlaczego bo macie w tym interes ,ja stanąłem w obronie kobiety która jest przez was lżona choć Jej nie znam- dlaczego -bo CHAMSTWO trzeba zwalczać bezinteresownie specjaliści od nazywania kogoś SS -manem.Pozdrawi am!!!!!mimo wszystko bo jestem dobrze wychowany i życzę wszystkiego dobrego Waszemu miastu ,życzenie się spełnia wyjeżdżam na wczasy.-konio
Cytować
+17 #61 Brawo obserwatorzemłody łaskarzewiak 2011-07-17 17:31
Może wreszcie ktoś nie pozwoli temu mądrali z Garwolina obrażać innych. Prawdopodobnie jest redaktorem, a gdzie jego znajomość sztuki dziennikarskiej . Chyba mu pozostało tylko forum do obrażania innych i siania zamętu. Niech już skończy te ataki i poczeka na wyroki do wyjaśnienia sprawy. Pozdrawiam!
Cytować
+25 #60 prośba do pana konioobserwator 2011-07-17 15:52
komentarz nie został opublikowany - treść niezgodna z regulaminem - redakcja
Cytować
-24 #59 Do Croftkonio 2011-07-17 14:32
Wybierzcie go jeszcze raz i kupcie Hummera ,jest was trochę jeszcze do rozjechania ,więc co się ma chłopisko męczyć jakąś osobówką.Pozdra wiam!!!!konio
Cytować
+23 #58 do koniaCroft 2011-07-16 22:52
"bo przecież przedtem to było "ludzkie panisko" dało się wszystko załatwić swój chłop"
A żebyś wiedział. Powiem więcej - łatwiej było po jego plecach piąć się wzwyż, a jak już się było wysoko, to się go miało za nic.
"jak mówią wesołkowie jak choćby ja -lepiej mieć długi niż krótki -tylko nie wiem czy koniecznie w przypadku oświaty".
W przypadku oświaty lepiej myśleć mózgiem.
Z tymi długami - ja ponawiam zaproszenie do Łaskarzewa. Zapraszam na akcje, które się odbywają, zapraszam na spacer po lesie (kijki mile widziane, ale biegają ludzie też i na rowerach jeżdżą). A uliczki też mamy ładne, bo ludzie dbają o swoje otoczenie. Ludzie też są fajni, naprawdę - nawet się obcokrajowcom i Warszawiakom tu podoba. I to naprawdę nie jest dzięki pani burmistrz.
Mam już dość Twojego krytykanctwa, pomyślałeś, to zrób, chcesz zmian, to zmieniaj, a nie tylko piszesz po wszystkich tematach, krytykujesz i wszędzie gasisz ludzi. Słuchaj i nawet nie musisz mi pisać odpowiedzi, bo jesteś tak przewidywalny, jak gołąb na dachu - wiadomo, że narobi, tylko ciężko przewidzieć miejsce.
I ja będę konsekwentna - to już moje ostatnie słowo.
Cytować
-25 #57 Pani Adelajdokonio 2011-07-16 14:30
Przecież pisałem ,że w sprawie swojej pensji Pani Burmistrz popełniła błąd,tylko to Rada zatwierdziła jej wysokość a tę sami wybieraliście.D ruga sprawa ,mylimy pojęcia o czym już pisałem nie ma czegoś takiego jak prywatyzacja szkół ,stowarzyszenie - różnica jak miedzy krzesłem do stołu a tym elektrycznym.Pa ni Burmistrz niech Pani naświetli mieszkańcom miasta Łaskarzewa skomplikowane pojęcia w publicznej dyskusji ,najlepiej bez emocji bo ludzie po prostu nie rozumieją w czym rzecz.Dużo postów( a co za tym idzie głosów) moim zdaniem nie pozbawionych złośliwości wynika z niewiedzy.Pozdr awiam!!!!konio
Cytować
-25 #56 Do Croft -Ironia losukonio 2011-07-16 14:28
Nie my nie rozumiemy ironii w ogóle,my nic nie rozumiemy ,my tylko straszymy niepotrzebnie sytych i bogatych mieszkańców Łaskarzewa.To wszystko wina wrednej i zlej Pani Burmistrz ,bo przecież miasto leży na ropie naftowej i nie ma co z pieniędzmi robić to tylko zła "czarownica" z Piaseczna " wam tak namieszała ,bo przecież przedtem to było "ludzkie panisko" dało się wszystko załatwić swój chłop i było by dobrze do końca świata gdyby nie te długi ,ale jak mówią wesołkowie jak choćby ja -lepiej mieć długi niż krótki -tylko nie wiem czy koniecznie w przypadku oświaty.Pozdraw iam!!!!ironiczn y jak zawsze -konio
Cytować
+25 #55 ironiaCroft 2011-07-16 13:37
Konio, dociekliwy, Wy nie rozumiecie ironii w ogóle, a ja nie będę pisała wprost, bo wtedy się do czego innego przypniecie.
Cytować
-26 #54 Jest jeszcze jednokonio 2011-07-16 11:53
Wszystkie rozwiązania które proponujecie Drodzy oponenci są żywcem przeniesione z krajów skandynawskich lub Holandii czy Niemiec (małe przyjazne szkoły itp. dyrdymały) tylko chyba nie wiecie ,że Polska jest jednym z najbiedniejszyc h krajów UE i wasze recepty przystają jak pięść do nosa dodatkowo Łaskarzew jest w jeszcze gorszej sytuacji ,i to nie dzięki Pani SS(prawda jak pięknie ,radują wam się serca) tylko "dobremu gospodarzowi' s poprzedniej kadencji którego przenikliwy umysł w krótkich chwilach świadomości poprowadził wasze miasto na ten świetlisty szlak prosto w koleiny zadłużenia ,a teraz pobocze jest za wysokie i ciężko wjechać z powrotem na szosę. Pozdrawiam!!!!k onio
Cytować
-23 #53 Podzielam twoje zdaniekonio 2011-07-16 11:46
Niestety nie dziwię się ludzkiej naiwności ,karmiona i tuczona latami trafiła na właściwą glebę ,druga sprawa całkowite mylenie pojęć przez oponentów nie rozumieją co znaczy stowarzyszenie a co ,prywatyzacja .Tak jak piszę ,rzeczywiście na przemianie stracą nauczyciele ale nawet nie pensję a przywileje wynikające z karty nauczyciela bo przecież subwencja będzie na dotychczasowej zasadzie od "głowy" ucznia,druga sprawa to gdyby znaleźli się łebscy reformatorzy to taka szkoła (prowadzona przez stowarzyszenie) może liczyć na wiele grantów nawet ze środków UE ,oczywiście do tego trzeba mieć głowę jak pozyskać ,ale ręczę ,że możliwości jest o wiele więcej niż w przypadku szkół "państwowych" podległych UM Łaskarzew,tylko ,że jeden warunek trzeba chcieć pracować ,a jak się chce leżeć ,żeby nie powiedzieć dosadniej to za kilka latek będzie taka możliwość tylko niestety za darmo.Redukcje jakie szykują się w oświacie w najbliższych latach będą od 30 do 40% ,podejrzewam ,że Pani Burmistrz wie o tym stąd jej rozpaczliwa sugestia jak wybrnąć z sytuacji ,tak to prawda nie bez kosztów społecznych.Poz drawiam!!!!koni o
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież