Proinwestycyjny budżet Pilawy

Opublikowano: 20 styczeń 2015, 08:01 Kategoria Aktualności
gmina pilawa

Cztery miliony złotych przeznaczy w tym roku gmina Pilawa na inwestycje, ponad to co wyda na projekt związany z instalacjami solarnymi. Po raz pierwszy z budżetu wydzielono fundusz sołecki.
Tegoroczne dochody pilawskiego samorządu ustalono na poziomie 29,613 mln zł. Wydatki pochłoną 30,312 mln zł. Plan inwestycyjny przewiduje inwestycje za ponad cztery miliony złotych. W tej kwocie nie ma ujętego 15-milionowego projektu na zakup i montaż instalacji do podgrzewania wody przez energię czerpaną z baterii słonecznych. O inwestycji pisaliśmy w ubiegłym tygodniu.

 

1,7 mln zł zapisano w budżecie na dokończenie kanalizacji Lipówek. 780 tys. zł gmina wyda na realizację II etapu budowy strażnicy w Pilawie. Ponad pół miliona przeznaczono na II etap budowy budynku socjalnego w Trąbkach, gdzie schronienie znajdzie 11 rodzin. Zadowoleni z tegorocznego planu wydatków będą także sportowcy i kibice. W najbliższych miesiącach rozpocznie się budowa zaplecza szatniowego na stadionie pilawskiej Burzy. Obiekt będzie wkomponowany w trybuny na 130 miejsc. W tym toku samorząd wyda na ten cel 400 tys. zł.

 

Inwestycji nie zabraknie także w mniejszych miejscowościach gminy Pilawa. Wśród nich m.in. projekt budowy świetlicy w Łucznicy (40 tys. zł), zagospodarowanie terenu przy świetlicy w Żelaznej (40 tys. zł), utworzenie miejsca do spędzania wolnego czasu w Trąbkach (41 tys. zł), wykonanie pokrycia dachowego na budynkach przy boiskach w Gocławiu i Puznówce (80 tys. zł), przebudowa ogrodzenia przy szkole w Gocławiu (30 tys. zł). 190 tys. zł gmina wyda na remonty dróg m.in. w Puznówce i Niesadnej. Na 80 tys. zł ustalono koszt modernizacji urzędu gminy. Taka sama kwota zaplanowana jest projekt uzbrojenia osiedla Wojska Polskiego w Pilawie.

Po raz pierwszy z budżetu gminy Pilawa wyodrębniono fundusz sołecki. O tym, jak zostanie podzielona łączna kwota 200 tys. zł zdecydowały społeczności poszczególnych wsi. – Wszystkie wnioski złożone przez mieszkańców zostały uwzględnione w funduszu sołeckim – podkreśla burmistrz Pilawy Albina Łubian.

Łukasz Korycki

fot. UMiG Pilawa - wizualizacja budynku szatniowego na stadionie Burzy Pilawa

Komentarze  

+19 #16 mozna taniejznalazłem 2015-01-22 00:40
Wiadomo ze w Pilawie bolączką były szatnie ..... mozna tu zajrzeć mozna taniej..http:// www.miekinia.pl /pl/Kolejna_gmi nna_inwestycja_ ukonczona,11,11 15
Cytować
+18 #15 obrońcy.....Patrzę i widzę 2015-01-21 23:47
Jakoś nie widze obrońców tego pomysłu nie wiem kogo rady MiG Pilawa,czy Pani Burmistrz z Pilawy i reszty gminy.Braw i aplauzu brakuje. Może pomysł chybiony....Żeb y nie był to strzał w stope....
Cytować
0 #14 Było wiadomo......... 2015-01-21 23:30
A i jeszcze jak było wiadomo wszystkim...to proponuje zajrzeć https://www.facebook.com/burza.pilawa?fref=nf .Z komentarza wynika co było wiadomo.
Cytować
+15 #13 Było wiadomo......... 2015-01-21 23:16
Cytuję trach:
A ja słyszałam o tym projekcie długo przed wyborami. Czy to dobra decyzja... Ja miałabym wątpliwości. Ale to na pewno nie tajemnica.
Wskaż mi żródło w info mediów gdzie są podane kwoty wydane na modernizacje stadionu w Pilawie przed wyborami? o potrzebie budowy zaplecza (szatni) była mowa inie było zaskoczeniem. Ale że to będzie modernizacja ,że nawet 4 ligowa Wilga Garwolin by chciała i nie jeden III ligowy zespół by chciał taki stadion i koszty jakie poniesie nasza gmina to jakos sie Burmistrz nie chwaliła.
Cytować
+11 #12 Czas narzekaniaTo Ja 2015-01-21 17:22
Budżet na 2016r :-), przecież to są jaja:-) Poprawki do budżetu są kilka razy, więc pisanie o czymś co jest planowane na 2016r to jakieś iluzje.
Teraz wydatki są zaplanowane tak jak chce p.Burmistrz w radzie ma większość więc nikt nic nie zrobi.
Tak zadecydowali wyborcy i tyle.
Nawet w Trąbkach bardzo kochają swoją p.Albinę bo wygrała zdecydowanie,wi ęc teraz pozostało tylko się uśmiechać:-) i chwalić burmistrza.
Radnych też w Trąbkach wybieraliśmy i co ?Na trzech radnych wybraliście jednego od pani burmistrz.Pozos tała dwójka sama nic nie zrobi,chociaż będzie bardzo chciała:-)
Zainteresowanym proponuje wejść na bloga pana radnego z Trąbek, on tam bez ściemniania opisuje co się wyczynia na sesjach i komisjach.
Cytować
+23 #11 no jak to...ech... 2015-01-21 12:12
Cytuję Fajanśik:
Tak jak tam wyżej ktoś wspominał .....w Trąbkach miał być projekt budowy boiska(orlika). I ja się pytam co się z nim stało ?!?
W Gocławiu orlik stoi ...więc w Trąbkach też powinien się znajdować żeby młodzież miała co robić a nie się szwendać po klatkach ...WSTYD! żeby nie można było zapewnić młodzieży w Trąbkach jakiegoś miejsca do spotkań i rozrywki.

No jak to przecież masz dom kultury:) Jest "nietuzinkowy" ,jest naj..naj... Najmniejszy w całej gminie,wśród gok-ów,świetlic wiejskich itp . I wyjątkowy:) Żaden gok,żadna świetlica wiejska nie ma tak bliskiego sąsiedztwa z domem pogrzebowym. To dodaje mu splendoru i powagi. Co można w takim goku zaplanować?Jaka imprezę ? Słyszał ktoś o jakiejs imprezie typu dyskoteka ,bal itp?
Cytować
+27 #10 prestiż c.dech... 2015-01-21 11:43
No cóż (za budżetem gminy na 2015)... na boisko przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Trąbkach planowane jest 200.000 w roku 2016.(Budowa boiska wielofunkcyjneg o w Trąbkach).Więc "zapomnijcie że to będzie orlik" raczej boisko podobne do tego które jest przy hali Mosiru. Aż sie boje co to ma być za boisko bo koszty za orlika w Gocławiu to ponad 1mln, a tego przy Mosir to ponad 500 tys.Wiec co można zrobić za 200 tys? No ale lepiej stać na pięknej trybunie na festynie , niż żeby dzieci z połowy gminy z miła chęcią spędzały lekcje WF na boisku przez cały rok szkolny,a nie by obiekt był wykorzystywany dwa razy w roku na festyny.
Cytować
+30 #9 prestiżech... 2015-01-21 11:22
No nie każdy samorząd jest w stanie wydać takie pieniądze (o projekcie było wiadomo wcześniej,o kosztach P Burmistrz milczała),by pochwalić się raz w roku ,no może dwa, na dni Pilawy i jeszcze jakiś piknik.Czy to ma służyć społeczności całej gminy. Najbardziej na tym skorzysta "b"klasowy klub. Dziś w lokalnej gazecie napisana jest "prawda" w takim stopniu by nie denerwować mieszkańców gminy ...."za 400000 tys zostanie przebudowane zaplecze na stadionie miejskim..." I gdyby to zamknęło się taka kwota to ok.Ale...nikt nie wspomniał że w 2014r. ogrodzenie 180000 tys,2015- 400000, o wydatkach w 2016 400000 nikt nie wspomina. Czyli całość inwestycji 980 000 tyś.Jak wiadomo nastąpią trudności ,aneksy do umowy i "bańka" pęknie.Był ktoś ostatnio na meczu Burzy jakie były "dzikie tłumy" na ich meczach.
Cytować
+32 #8 ...... 2015-01-20 20:51
Trybuny?! Jakoś jak gminne kluby organizowały sobie nowe boiska to jakoś pani Albina nie rzucała kasą w lewo i w prawo. A co do klubów to można zauważyć na jakim poziomie graja zawodnicy Burzy na turniejach a jak prezentują się zawodnicy drużyn z ligi LZS... Kasa wyrzucona w błoto
Cytować
+14 #7 GłosPrzyszłychW yborcówFajanśik 2015-01-20 20:21
Dobrze by było jak by w Trąbkach zrobili tego ORLIKA....
Oszuści jedni !
Cytować
+25 #6 Czy to sprawiedliwie?Ciekawy 2015-01-20 20:16
Nurtuje mnie ciekawość w jaki sposób był dzielony fundusz sołecki? Jak to możliwe że sołectwo posiadające najwięcej mieszkańców dostaje na fundusz sołecki mniejszy niż Gocław,Puznówka czy Lipówki. które ma ludności 1/3 tego co w Trąbkach.Na jakiej zasadzie ten fundzusz jest przyznawany?Wed ług poważania?
Cytować
+16 #5 GłosPrzyszłychW yborcówFajanśik 2015-01-20 20:16
Tak jak tam wyżej ktoś wspominał .....w Trąbkach miał być projekt budowy boiska(orlika). I ja się pytam co się z nim stało ?!?
W Gocławiu orlik stoi ...więc w Trąbkach też powinien się znajdować żeby młodzież miała co robić a nie się szwendać po klatkach ...WSTYD! żeby nie można było zapewnić młodzieży w Trąbkach jakiegoś miejsca do spotkań i rozrywki.
Cytować
+9 #4 NO>>trach 2015-01-20 19:37
! poza tym trzeba by się przyjrzeć kto zasiada w radzie gminy i poszukać powiązań... Piłkarze mają tam swoich ludzi i jak widać są oni coś warci bo potrafią coś ugrać...
Cytować
+10 #3 !trach 2015-01-20 19:31
A ja słyszałam o tym projekcie długo przed wyborami. Czy to dobra decyzja... Ja miałabym wątpliwości. Ale to na pewno nie tajemnica.
Cytować
+48 #2 Teraz mozna wszystkomieszkaniec gminy 2015-01-20 14:25
Jakoś przed wyborami nie chwaliła się Pani Burmistrz że wpompuje na stadion w Pilawie milion zł w trzy lata. Myślę, że dużo osób zastanowiło by się zanim oddało by głos na P Albinę.Zgadza się trzeba było "coś" ucywilizować na stadionie,Ale uważam że koszty są ogromne. Jak ktoś wcześniej zauważył drużyna jest w lidze o szczebel niżej są już tylko LZS.Czy to wymaga aż takich nakładów finansowych? Raczej widzę to jako "zastaw a postaw się" i przypomina mi to scenkę wyjęta z filmu "Kogiel mogiel". ...."jak to u Solskich nie ma łazienki? Jest ... a jakże". Czyli będziemy mieli najpiekniejszy stadion na "b" klasowych boiskach,a futbol w Pilawie na poziomie najniższym od 30 lat.Przypomnę że np przy Gimnazjum w Trąbkach jak nie było boiska tak nie ma...
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież