Sobolew i Maciejowice dla WOŚP

Opublikowano: 13 styczeń 2015, 16:55 Kategoria Aktualności

Prawie 28 tys. zł – tyle w tym roku sobolewski sztab przekaże na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W zbiórce pieniędzy w ramach 23. Finału pomagali także uczniowie i nauczyciele z gimnazjum w Maciejowicach.

Sztab tegorocznego Finału utworzył Gminny Dom Kultury w Sobolewie. W Gminie Sobolew poza tradycyjną całodzienną kwestą uliczną wolontariuszy, których w tym roku było 37, odbyła się zabawa taneczna z zespołem Rodos. W trakcie koncertu działała kawiarenka przygotowana i prowadzona przez pracowników Gminnego Domu Kultury, Publicznej Biblioteki i Urzędu Gminy w Sobolewie. Serwowano pączki, zapiekanki, napoje, gorącą herbatę i kawę. Miejscowa firma Sante produkująca zdrową żywność zasponsorowała energetyczne batony, które wspomagały pracę wolontariuszy. Po raz kolejny Andrzej Goliszewski poprowadził na hali sportowej Otwarty Turniej Piłki Nożnej. Udział wzięły 22 drużyny. Podczas koncertów zostały przeprowadzone licytacje orkiestrowych gadżetów – koszulek, kalendarzy, zegarów, toreb oraz Dnia z Policjantem. Najdrożej została wylicytowana piłka nożna – 250 zł. Tradycyjnie o godzinie 20.00 w parku gminnym zabłysło światełko do nieba w postaci pokazu sztucznych ogni.

Po raz dziesiąty sztab współpracował z wolontariuszami z Publicznego Gimnazjum im. ks. Grzegorza Piramowicza w Maciejowicach. Nauczyciele szkoły zorganizowali w Maciejowicach koncert z udziałem kilku lokalnych zespołów. Zorganizowano turnieje piłki nożnej i tenisa stołowego. Ponadto w Maciejowicach licytowano oprócz orkiestrowych gadżetów złoty pierścionek. Podczas imprezy działał bufet zorganizowany przez radę rodziców. O godzinie 20.00 w Maciejowicach także rozbłysło światełko do nieba.

W sumie wolontariusze sobolewskiego sztabu uzbierali 20.951,07 zł. Imprezy sportowe i towarzyszące przyniosły 4.315,50 zł, a licytacje – 2.670,00 zł. W tym roku na konto fundacji WOŚP sobolewski sztab deklaruje przekazać sumę 27.936,57 zł. + 6 euro i 12 eurocentów ( z tego 18.064,13 zł. to pieniądze zebrane przez gimnazjum w Maciejowicach).

www.gdksobolew.pl/oprac. jd

fot. www.gdksobolew.pl

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież