Młodzi radni wybrali logo

Opublikowano: 06 lipiec 2011, 09:00 Kategoria Aktualności
młodzieżowa rada miastaWasilewskalogokonkursurząd miasta

Przyznali aż trzy pierwsze miejsca, ale używać będą tylko jednego – na plakatach, ulotkach, stronach internetowych i korespondencji. Młodzieżowa Rada Miasta rozstrzygnęła konkurs na swoje logo. Do urzędu spłynęły 32 projekty – wybór nie był wcale taki prosty.

Projekty graficzne, rysunki, a nawet wyklejanki. Z herbem miasta i młodymi ludźmi, proste i oszczędne w formie, a czasem bardzo wymyślne. Takie prace zgłoszono do konkursu. - Poziom był bardzo różny. Szczerze mówiąc, baliśmy się czy ktokolwiek przyśle do nas prace. Jednak miłym zaskoczeniem była dla nas ich ilość. Naprawdę mieliśmy z czego wybierać – komentuje Anna Wasilewska, przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta w Garwolinie.

W konkursie wzięli udział uczniowie z ZSP nr 1, ZSP nr 2, Powiatowego Gimnazjum, Pogotowia Opiekuńczego, Gimnazjum nr 2 oraz Gimnazjum im. Cypriana Kamila Norwida w Garwolinie. Młodzi radni podjęli decyzję na ostatniej sesji. - Kryterium naszej oceny było przede wszystkim zastosowanie logo. Zwracaliśmy również uwagę na wygląd pracy w pomniejszeniu, nie chcieliśmy alby była słabo widoczna lub nieczytelna. W trakcie rozstrzygania konkursu omawialiśmy każdą z nadesłanych do nas prac. Z pośród tych, które wstępnie zaakceptowaliśmy, wybraliśmy 3 wygrane prace, reszcie przyznaliśmy wyróżnienia – wyjaśnia Anna Wasilewska.

Zwycięzcami konkursu zostali: Alicja Sasimowska (ZSP Nr 1 w Garwolinie) Małgorzata Watras (ZSP Nr 2 w Garwolinie) i Piotr Zieliński (ZSP Nr 1 w Garwolinie). I to właśnie jego logo będzie przez MRM używane. - Będziemy używać tego logo, ponieważ jako jedyna z wybranych przez nas prac jest w formacie elektronicznym, bardzo dobrze wygląda w pomniejszeniu i powiększeniu – dodaje Anna Wasilewska.

 

Wyróżnienia w konkursie otrzymali: Monika Piętka (ZS Nr 2 w Garwolinie), Milena Ostrowska (Pogotowie Opiekuńcze w Izdebnie), Katarzyna Jakubaszek (Gimnazjum im. C. K. Norwida w Garwolinie), Anita Maria Kwiatkowska (ZSP Nr 1 w Garwolinie), Magdalena Krzyśpiak (ZSP Nr 1 w Garwolinie), Justyna Bartkiewicz (ZSP Nr 1 w Garwolinie).

Na zdjęciu zwycięski projekt Piotra Zielińskiego.

Justyna Dybcio

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież