Ogólniak na cenzurowanym

Opublikowano: 06 lipiec 2011, 08:53 Kategoria Aktualności
oświataszkołyzadrożnachciałowskirada powiatu

Ciemne chmury zbierają się nad szkołą przy ul. Długiej. Kontrola kuratorium wykazała nieprawidłowości w sprawie niesłusznie pobranych pieniędzy za lekcje, których de facto nie było. O dalszych losach dyrektor ogólniaka zdecyduje starosta powiatu.

Sytuację w Zespole Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego pod lupę wzięła komisja edukacji, kultury i sportu. rady powiatu. Było to następstwem kontroli placówki przez starostwo i kuratorium oświaty. Przyczyną sprawdzenia dokumentów była sprawa jednego z nauczycieli wychowania do życia w rodzinie (WDŻ). Mimo, że nie uczył, pobierał pieniądze za przeprowadzenie zajęć. Kiedy nieprawidłowości wyszły na jaw, kasa została zwrócona. A nauczyciel otrzymał upomnienie od dyrektor szkoły.

 

„Nie przestrzega pani przepisów prawa”

Wnioski z kontroli pracowników siedleckiej Delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty jednoznacznie potwierdziły nieprawidłowości w szkole przy ul. Długiej. Arkusz organizacyjny nie został dostosowany do liczby chętnych do uczestnictwa w WDŻ. Podczas kontroli organu nadzorującego dyrektor nie przedstawiła deklaracji rodziców uczniów chętnych co uczęszczania na ten przedmiot. Ich brak Grażyna Sałasińka tłumaczyła kradzieżą dokumentów z jej gabinetu. A ten incydent zgłosiła do prokuratury.

Czy chcemy likwidacji tej szkoły? Bo dojdzie do tego, bo uczniowie nie będą przychodzić do tak zarządzanej szkoły [Urszula Zadrożna]

„Niepokój budzi fakt, że zniknęła ważna dokumentacja, za co odpowiedzialność ponosi dyrektor szkoły”, „Nauczyciele nie stosują się do zaleceń dyrektora”, „Grono pedagogiczne jest skłócone” „Nie przestrzega pani przepisów prawa w danym zakresie”, "Próba usprawiedliwienia popełnionych błędów poprzez zrzucenie odpowiedzialności na poprzednika na danym stanowisku nie jest właściwa”. To tylko niektóre sformułowania dyrektor siedleckiego kuratorium skierowane w korespondencji do Grażyny Sałasińskiej.

Starosta w ogniu pytań

- Była to jedna z renomowanych szkół. Czy chcemy likwidacji tej szkoły? Bo dojdzie do tego, bo uczniowie nie będą przychodzić do tak zarządzanej szkoły. Starosta, rada powinniśmy podjąć działania, żeby poprawić tą sytuację. Osoba pani dyrektor nie może stać na przeszkodzie prawidłowego funkcjonowania szkoły – mówiła Urszula Zadrożna podczas posiedzenia komisji oświatowej rady powiatu.

Przewodnicząca rady powiatu chwilę później zasypywała pytaniami starostę powiatu. - Protokół z kontroli ewidentnie mówi, że pani dyrektor jest niekompetentna do pełnienia tej funkcji. Jakie konsekwencje wyciągnął pan starosta wobec pani dyrektor? – pytała radna Zadrożna.

Przeprowadziłem z dyrektor rozmowę dyscyplinującą [Mare Chciałowski]

Starosta w odpowiedzi przytaczał prawo oświatowe, które mówi, że w przypadku zachwiania procesu dydaktycznego placówki, kuratorium oświaty może nakazać staroście konkretne działania.  - Kuratorium nie napisało sugestii. Zwrócono uwagę, że są pewne nieprawidłowości, ale tylko w tym względzie. Przeprowadziłem z dyrektor rozmowę dyscyplinującą – mówił włodarz.

Czy pani dyrektor bierze dodatek motywacji? – drążyła dalej radna. – Tak bierze. Dodatki motywacyjne są przyznane do 31 sierpnia 2011 roku. Zarząd przy przydzielaniu kolejnych weźmie pod uwagę zapisy z kontroli kuratorium – zaznaczył Marek Chciałowski.

Sfałszowane dokumenty?

Kolejna nieprawidłowość, która wyszła podczas kontroli kuratorium to błędy w protokole rady pedagogicznej z końca sierpnia 2010 roku. Porządek obrad przewidywał 10 punktów, tymczasem w protokole znalazł się zapis o przyjęciu ramowych programów nauczania... w punkcie 11 wraz z podanym wynikiem głosowania.

Jak dalej potoczą się losy dyrektor Grażyny Sałasińskiej? O tym zdecyduje starosta, którego komisja oświatowa zobligowała do wyciągnięcia konsekwencji za nieprawidłowości wskazane w kontrolach.

Łukasz Korycki

Komentarze  

+2 #22 SPRAWDŹPROKURATOR 2011-07-07 16:25
Cytuję mieszkaniec:
O tym,że namawiani dzieci ze szkoły podstawowej nr 1 do Gimnazjum Powiatowego to sam słyszałem.Ale można sprawdzić czy dużo dzieci z tej szkoły przeszło i kto nad tym pracował.
To sprawdź i napisz konkrety, a nie smrodzisz. Dawaj sprawę do PROKURATORY, będzie ciekawie. Ale zawsze przemyśl, bo może to TY SIĘ ZBŁAŹNISZ, ale będą jaja !!!!
Cytować
+1 #21 BaraniałakaPROKURATOR 2011-07-07 16:22
Cytuję proszę nie kłamać:
Już po wywieszeniu list dzieci donosiły dokumenty

Chyba nie wiesz, jak wygląda proces rekrutacji. Dokumenty się donosi w ściśle określonym terminie. Polecam CZYTANIE ZE ZROZUMIENIEM AKTÓW PRAWNYCH. no chyba, że przerasta Twój intelekt. pozdrawiam "prawdomównych" .
Cytować
-3 #20 poziom naukiILK 2011-07-07 16:05
Cytuję absolwent:
ta szkoła nie ma szczęścia do dyrektorów i papierkowej roboty, jedno co umieją robić to uczyć no i to po wynikach matury widać doskonale brawo, a na dyrektora to niech zatrudnią jakiegoś niezależnego menage-ra z prawdziwego zdarzenia który zajmie się profesjonalnie promocją tej bądź co bądź jednak fajnej szkoły i namiesza w paierach tak że żadna komisja ani starosta się nie połapie o co biega i bedzie po sprawie, pozdroAbsolwencie, czy jesteś pewien , że wyniki matur to zasługa nauczania nauczycieli w tej szkole?
Wydaje mi się , że prawie każdy chodzi na korki, bo w szkole coraz gorzej z nauczaniem. Wielu nie poradziłoby sobie bez nich na maturze. A młodzież bez wątpienia CHCĘ się uczyć. Niestety Ci, których nie stać na korepetycje muszą cierpieć. A najlepiej widać to na przykładzie wyników matur. Szczególnie z matematyki!
Cytować
-7 #19 dodanomieszkaniec 2011-07-07 13:36
O tym,że namawiani dzieci ze szkoły podstawowej nr 1 do Gimnazjum Powiatowego to sam słyszałem.Ale można sprawdzić czy dużo dzieci z tej szkoły przeszło i kto nad tym pracował.
Cytować
-2 #18 rodzicproszę nie kłamać 2011-07-07 13:33
Już po wywieszeniu list dzieci donosiły dokumenty
Cytować
+3 #17 ajjajabsolwent 2011-07-06 23:37
ta szkoła nie ma szczęścia do dyrektorów i papierkowej roboty, jedno co umieją robić to uczyć no i to po wynikach matury widać doskonale brawo, a na dyrektora to niech zatrudnią jakiegoś niezależnego menage-ra z prawdziwego zdarzenia który zajmie się profesjonalnie promocją tej bądź co bądź jednak fajnej szkoły i namiesza w paierach tak że żadna komisja ani starosta się nie połapie o co biega i bedzie po sprawie, pozdro
Cytować
+3 #16 DYREKTORkoń 2011-07-06 21:46
POWIEDZMY JASNO OBECNA PANI DYREKTOR LO TO KONSEKWENCJA RZĄDÓW POPRZEDNIEJ KADENCJI A KONKRETNIE JEDNEGO LEKARZA ( bo doktorem to nazwać Go nie można) A CO DO KOMPETENCJI TO NIE BYŁY WAŻNE W TEJ SYTUACJI, WSZYSTKO WYCHODZI Z CZASEM TYLKO SZKODA, ŻE KOSZTEM DZIECI.
Cytować
+1 #15 Patronie !!!!!!!!!!!konio 2011-07-06 21:20
Tej szkoły ,twórco pospołu z Romanem Dmowskim naszej niepodległości ,będąc jednocześnie jego antagonistą , siądź na Kasztankę weź szablę w dłoń i jak ongiś Moskala rozgoń na cztery wiatry to towarzystwo przynoszące hańbę Twojemu imieniu.Jak wam nie wstyd moi drodzy jak wam nie wstyd ,mając takiego patrona.Pozdraw iam!!!!konio
Cytować
+1 #14 Drogi / słąby rodzicu ...PROKURATOR 2011-07-06 19:17
Cytuję Rodzic:
Nauczyciele w szkole na Długiej mają coraz mniej chętnych do Gimnazjum,podobno i namawiają rodziców obiecując im różne rzeczy / jakie nie będę teraz pisać tylko w swoim czasie/,ale to jest do sprawdzenia. To nie jest forma współpracy szkół ale przekupstwo i za to nauczyciele powinni być zwalniani z pracy. Rodzice otwarc ie mówią i myślę ,że są w stanie potwierdzić.A lista dzieci przyjętych w tym roku jest do Państwa wglądu.

Bardzo proszę ujawnij się pan (ie) wszechwiedzący. Stań twarzą w twarz z tymi co plujesz na nich. Zgłoś czyn "zakazany" (czyt. przekupstwo) na PROKURATURĘ, działaj, a nie insynuujesz. Najpierw "mężu owcy", dowiedz się ile pan Starostwa pozwolił przyjąć do szkoły dzieci, a potem wytwarzaj tzw dym. Bo chyba tylko to potrafisz....pu szczasz bardzo brzydko pachnące bąki....Uważaj, żeby z panem Kleksem nie poszły. pozdrawiam
Cytować
+3 #13 aż taki brak kompetencji???wiki 2011-07-06 18:59
żeby w ciągu roku było aż tyle uchybień... Panie Starosto trzeba się nad tym poważnie zastanowić i coś z tym zrobić....może rozpisać nowy konkurs
Cytować
0 #12 ktośzakochany 2011-07-06 18:28
Lubię tą panią dyrektor więc chyba mnie przyjmie na nauczyciela wdż. Fajnie brać kase za nic (chyba że jest się kimś wielkim....)
Cytować
+4 #11 układojoj 2011-07-06 18:27
Jakiś dziwnie przypadkowy układ: dyrektor-nauczy ciel WDŻ....
Cytować
+6 #10 Ratujcie tę szkołę! Zmieńcie dyrektora!!!jj 2011-07-06 18:25
...
Cytować
+7 #9 brawobrawo 2011-07-06 18:23
Tej Pani dawno trzeba już było powiedzieć gdzie jej miejsce - bo na pewno nie w pokoju dyrektora LO na Długiej!!!!!!!
Cytować
+2 #8 do rodzicaobserwator 2011-07-06 18:23
A właśnie, że nie ma już wolnych miejsc do gimnazjumCytuję Rodzic:
Nauczyciele w szkole na Długiej mają coraz mniej chętnych do Gimnazjum,podobno i namawiają rodziców obiecując im różne rzeczy / jakie nie będę teraz pisać tylko w swoim czasie/,ale to jest do sprawdzenia. To nie jest forma współpracy szkół ale przekupstwo i za to nauczyciele powinni być zwalniani z pracy. Rodzice otwarc ie mówią i myślę ,że są w stanie potwierdzić.A lista dzieci przyjętych w tym roku jest do Państwa wglądu.


To jest sprzeczna informacja. Bo są dwie klasy po 25 osób na listach i nie ma więcej wolnych miejsc.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież