Wziąć kasę, żeby ją oddać

Opublikowano: 05 lipiec 2011, 08:46 Kategoria Aktualności
sesjajaniecperekmopsprojekt

Garwoliński samorząd nie pozyskał 160 tys. zł na projekt wspierający osoby wykluczone społecznie. Tym faktem dziwi się przewodniczący rady miasta Marek Janiec. Władze miasta przekonują, że problem nie tkwi w chęci, a trudności przekonania mieszkańców do udziału w projekcie.

Sprawę na światło dzienne wydobył przewodniczący rady miasta. Marek Janiec na ostatniej sesji odczytał pismo od wicemarszałka województwa skierowane do burmistrza. Dokument do wiadomości otrzymał także przewodniczący. - Wystarczyłoby złożyć jedynie wniosek. Było do wzięcia do 160 tys. zł. Rozmawialiśmy o pozyskiwaniu pieniędzy z funduszy. Niestety efekt jest taki, że pomimo wezwania marszałka projekt nie został złożony – mówił zaskoczony Marek Janiec.

 

Dlaczego miasto nie przystąpiło do projektu? – Pani kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, po analizie problemowej, stwierdziła, że w mieście nie znajdą się beneficjenci projektu – twierdzi Maria Perek, zastępca burmistrza.

Projekt, o którym mowa, to działanie realizowane w ramach programu operacyjnego Kapitał Ludzki. - Beneficjentami są osoby w wieku 15-64, którzy korzystają ze świadczeń pomocy społecznej. Myślę, że w Garwolinie jest ogromna liczba osób, które z chęcią skorzystałyby z tego programu – podkreślał Marek Janiec.

Rzeczywistość jednak pokazuje, że zainteresowanie jest bardzo małe. A na siłę nikogo nie przymusimy
[Maria Perek]

MOPS realizował podobny projekt w latach 2008-2009. Wtedy z pomocy skorzystały 22 osoby. – Pracownicy ośrodka pomocy społecznej robią wszystko, żeby zachęcić osoby wykluczone do brania udziału w takich projektach. Rzeczywistość jednak pokazuje, że zainteresowanie jest bardzo małe. A na siłę nikogo nie przymusimy – podkreśla Maria Perek.

Co by się stało gdyby miasto przystąpiło do projektu, a jego uczestnicy nie trwaliby do końca? - Projekt nie zostałby zrealizowany, więc nie dostalibyśmy pieniędzy - odpowiada zastępca burmistrza.

Łukasz Korycki

Komentarze  

-2 #23 Mam dokladniekonio 2011-07-07 18:02
Tam gdzie ogon to czy ktoś uważa mnie za inteligentnego ,idiotę ,psychicznie chorego czy wreszcie "ałtorytet".Pis zę ponieważ mam SWOJE zdanie na temat tej akcji (pozyskanie funduszy na SZKOLENIA-SZ-KO -LENIA,proszę to sobie zapamiętać i nie pisać bzdur o pieniądzach dla miasta ,bo to najbardziej ubliża inteligencji tak piszących czyli Was Drodzy Oponenci.Stek bzdur wypisywany w tej sprawie jest obrazą ratio -myślę jednak ,że mieszkańcy ci myślący mają swoje zdanie na temat MOPS i żadne paszkwile go nie zmienią ,jeżeli szukacie kija na Burmistrza Mikulskiego to rośnie ich caly zagajnik bo nie jest to czlowiek nieomylny a wręcz odwrotnie ,lecz nie róbcie tego wykorzystując sprawę tak zwanych wykluczonych.A jeśli macie argumenty KONKRETNE, jakie to korzyści mialo by miasto z tego ,że kiesa firm treningowych,sz koleniowych (obie nazwy w ich nomenklaturze występują) zapełniła by się ,to napiszcie,chętn ie poczytam ..proszę ,KTO BY TYCH LUDZI ZATRUDNIŁ -są chętni -słucham.Pozdra wiam!!!!konio
Cytować
+3 #22 rozczarowanyDo konia 2011-07-07 12:42
Koniu kimkolwiek jesteś miałem cię do tej pory za inteligentnego gościa , ale to z jakim uporem próbujesz odkręcać sprawy nie pozyskiwania funduszy z Unii przez Mikulskiego wmawiając że Garwolinowi są nie potrzebne , to żenujące .... nie jestem sympatykiem SDG
Cytować
+2 #21 odkręcanie kota ogonemzdziwiony 2011-07-07 09:26
I wyszło na to, że można leżeć brzuchem do góry bo tak najlepiej. A jeśli ktoś zapyta o konkrety - wtedy atakowani są ci co pytają. Zapytam jeszcze raz: kiedy weźmiecie się za robotę? Macie do spłacenia raty kredytu na basen, macie do załatania dziury w drogach, miaista nie stać na nic oprócz waszych pensji. A Wy opowiadacie bajki że nic nie warto robić!!!! Może z końskiej perspektywy mieć obrok przed oczami i nakazaną drogę przed sobą wystarczy. Ale nam młodym nie wystarczy! Weźcie się do roboty lenie!!!
Cytować
+3 #20 Hej łysy konio(u)! 2011-07-07 08:57
widze ze odkrecanie kota ogonem to wasza specjalnosc czyzby merytoryczny wam to pisal he he he he (bo to jego styl)
Jak widac za punkt honoru postawiliscie sobie oblewac pomyjami tych ktorzy zauwaza jakies niedociagniecia naszego burmistrza i smia o tym poinformowac spoleczenstwo.
Krew sie burzy jak oni tak moga, no cos takiego !! nie do pomyslenia, ach szkoda ze nasza komuna minela bo bysmy im pokazali jak to jest na wladze reke podnosic a tak to mozemy tylko popisac sobie w necie
Cytować
-2 #19 Do łysykonio 2011-07-07 07:15
Ma Pan pelną rację ,ja ze swej strony dodam ,że patologia jaka wytwarza się przy tak zwanych szkoleniach to norma w tyj branży.Nie na darmo namawiam oponentów,do zrobienia przynajmniej kwerendy w googlach ,bo to podstawa jeśli się chce cokolwiek poza dialektyką znaną z systemów "lat minionych" w tej sprawie powiedzieć.Inst ytucje unijne obrosly jak polipami firmami powiązanymi z wplywowymi urzędnikami tychże dojąc kasę europejskich podatników.Co do piero powiedzieć o naszym kraju mentalnie ulokowanym pomiędzy wschodem a zachodem co wiąże się z określonym podejściem do takich niuansow jak korupcja.Tajemn icą poliszynela jest ,że firmy te powiązane są z parlamentarzast ami (vide senator Misiak) oraz wszelkiej maści decydentami odpowiednich im kompetencyjne ministerstw.Dla tego mam żal nie patrząc już na osobiste antypatie ,że nasi przedstawiciele w RM dają się nabrać na prostackie argumenty byle tylko dokopać antagonistom politycznym.A jeśli chodzi o pieniądze a dokladnie o termin ich wpłaty to dodam ,że nie bylo by co liczyć na odsetki bo najprawdopodobn iej wplacone by zostaly post factum ,jeżeli oczywiście kursanci dotrwali by w dobrej kondycji do końca szkolenia.Pozdr awiam!!!!konio
Cytować
-3 #18 niestetyłysy 2011-07-06 22:14
widać, że pan garwol hołduje gebelsowskiej zasadzie-nawet największe kłamstwo powtarzane odpowiednią ilość razy stanie się prawdą.
niestety prawda jest taka, że miasto z tych pieniędzy miałoby i to tylko w wypadku pomyślnego zakończenia tego programu korzyść w postaci odsetek za posiadanie tej sumy na koncie od momentu jej otrzymania do momentu jej przelania na konta firm szkolących naszych wykluczonych mieszczan.
natomiast ktoś piszący:E Koniu łysy czy coś takiego- jest godzien podziwu za wkład własny i inteligencję włożoną w ten komentarz. zaiste wielka to sztuka przepisać część komentarza pana konio-nie dosłownie, lecz z subtelnymi zmianami-odwróc ić kota ogonem i dopisać troszkę bzdur. szczerze podziwiam
ciekawi mnie tylko dlaczego nikt tu nie pomyślał(a przynajmniej nie napisał) jak niewielka zmiana w rządzie (nowy minister do spraw osób wykluczonych) potrafiła zdyscyplinować pana marszałka do wielce nadgorliwego wydawania pieniędzy na tę dziedzinę. niestety pokłosiem tej sytuacji nie jest poprawa bytu nikogo wykluczonego tylko awantura wywołana przez zwolenników "jedynie słusznej sprawy"-zaprzys ięgłych przeciwników burmistrza ciekawy to wpływ wielkiej polityki na naszą niby-politykę
Cytować
-2 #17 A może pora...mario 2011-07-06 20:12
.... Panie Przewodniczący aby pracownicy PUP poszli na kontrolę tych co są zarejestrowani jako bezrobotni. Kilka kontroli w co większych zakładach i pewnie spadł by ów wskaźnik. Wracając do tego typu programów to jest ich wiele ale proszę podać przykład firmy, instytucji która po szkoleniu od ręki zatrudni taką osobę. Może podacie Państwo przykładowy plan rozkręcenia własnej działalności w "grajdołku" lub jego okolicy. Na to też są fundusze z małym ale ... - po pierwsze trzeba wykonać Biznes Plan i liczyć że przejdzie pozytywnie weryfikację a to kosztuje. Pieniądze z PUP na własną działalność też są - jak również obwarowania ( utrzymanie działalności przez 2 lata etc. )
Tak więc jeśli chcecie uzdrawiać to przez rok popracujcie społecznie dla MIASTA a pieniądze z diet przeznaczcie ( jako wasz wkład) na pływalnię - może to mizerny zastrzyk gotówki ale "grosz do grosza a będzie .... "
Cytować
-1 #16 Nie jestem autorytetemkonio 2011-07-06 17:18
i nigdy niczego takiego nie sugerowałem.Nie daj Boże gdyby dziatwa szkolna Garwolina miala brać ze mnie przyklad,bo w mlodości tej wczesnej ,"święty" nie byłem.Reszty Pańskiego komentarza nie analizuję ,gdyż podobnych dyrdymał na temat mojej osoby naczytałem się już tyle ,że nie mam sily komentować ,na jedno zwrócę uwagę -proszę dokladnie przeczytać na temat "zmarnowania szansy",to wtedy nie będzie Pan żalowal "STRACONYCH" pieniędzy.Pozdr awiam!!!!konio
Cytować
-3 #15 Kapital ludzki !!!konio 2011-07-06 17:11
Panie GaRWOL tak jakbym Marksa slyszał,wiem ,jak na inteligentnego przystało doskonale wiadomo Waści do czego slużą takie programy a jeśli nie to wyjaśnię -DO NABIJANIA KABZY rożnym przy.....m i znajomym króliczka,którz y są wlaścicielami lub współudziałowca mi firm zajmującymi się "uszczęśliwiani em" na siłę wykluczonych-je żeli czlowiek sam sobie nie chce pomoc to nie pomogą żadne zachęty a tym bardziej IDIOTYCZNE szkolenia.Rozum iem ,że nie urodził się Pan wczoraj i to scjentyczne tlumaczenie z mojej strony zamyka moje zdanie na temat tej "bulwersującej" sprawy.Rzecz jest prosta czytając Pańskie komentarze zionące nienawiścią do Burmistrza Mikulskiego łatwo się zorientować jak jest Pan "bezstronny".Po trzebny byl kij na Mikulskiego i się znalazł,jak zawsze zresztą przy takich okazjach.Nie lączą mnie ,żadne związki z Burmistrzem choć ciężko wam to pojąć jak widzę ,ale jak nie poprzeć czlowieka który co prawda może nieudolnie lecz jest lżony i wyśmiewany przez takich jak Pan za błędy faktyczne i urojone.Zakończ ę ten post cytatem Gustawa Flauberta (niech Pan spojrzy w wilkipedii kto to był) są trzy etapy jeśli chodzi o rozwoj cywilizacji w naszym kręgu kulturowym-poga nizm ,chrześcijaństw o i chamstwo .W ktorej z nich się obracacie latwo odgadnąć.Pozdra wiam!!!!konio
Cytować
+4 #14 Czy opłacać wasze pensje to się nam opłaca?zdziwiony 2011-07-06 13:42
Jak widać w Garwolinie nie warto o nic powalczyć, bo się nie opłaca itd. Szczególnie nie opłaca się burmistrzowi Mikulskiemu. Z czego on zamierza ten budżet łatać? Z kieszeni podatników? Parkingi poszły w górę! Podatki pewnie też niedługo pójdą. Dziury w drogach jak na zabitej wsi. Za chwile trzeba będzie płacić raty za kredyt na basen, a tym się wiecznie nic nie opłaca. Czy opłacać wasze pensje to się nam opłaca? Też nie! Bzdury opowiadacie i tyle!
Cytować
-3 #13 E Koniu łysy czy cos takiego6 2011-07-06 13:38
kiedy zapedzisz swoja grupke do zwolywania osob wykluczonych i bezrobotnych na szkolenie?
Proponował bym państwu Radnym których tak poruszyła ta sprawa co widac po komentarzach "Konio,Łysy itd."własnymi pieniędzmi podżyrować zdyscyplinowani e "kursantów" i we własnym zakresie dopilnować ich wprowadzając odpowiednie zachęty bo podejrzewam ze tak inteligentni ludzie i "wygadani" (ha ha ha) potrafia zachecic
Cytować
+2 #12 do koniaDo autorytetu konia 2011-07-06 10:46
Szanowny panie koniu to że popiera pan burmistrza i jego brygadę to fakt niezaprzeczalny , ale trochę pokory.w ocenie dzałania innych.
Ja tez sprawdziłem celowość i regulamin przyznawania tego funduszu.
Na pewno po złożeniu wniosku Garwolin- mops dostał by 160 tys .
Jeżeli uważa pan że takie pieniądze na ten program "KAPITAŁ LUDZKI" są nikomu nie potrzebne, to jest pan w ogromnym błędzie.
Ja rozumie że ktoś mówiąc kolokwialnie zawalił w urzędzie co pośrednio niestety bije w Burmistrza i pan koniecznie chce odwrócić kota ogonem. Ale fakt jest faktem Garwolin zmarnował szansę na pozyskanie 160 tys z funduszy Unijnych. Garwol
;kapitał ludzki "
'
Cytować
-3 #11 Popieram Rycho i Łysykonio 2011-07-05 21:27
i ponawiam propozycję ,panowie Radni jak się zabiera tak autorytarnie głos w sprawie pieniędzy na szkolenia ,rzekomo które spadły z nieba to warto tak jak pisałem zrobić kwerendę w googlach na temat firm obsługujących takie szkolenia i jaki ich związek ....już nie będę mówił ,zachęcam do sprawdzenia a wtedy będziecie wiedzieli czyich interesów bronicie bo na pewno nie miasta- tak jak już pisałem -wpuszczeni w kanał,jedyne określenie jakie mi się nasuwa.Szanowni Panowie reprezentujecie nas mieszkańców to także duże wyzwanie intelektualne i warto się przygotować przed podjęciem tak "mądrych" działań.Pozdraw iam!!!!konio
Cytować
0 #10 garwol zacznij myśleć przestań pisaćłysy 2011-07-05 20:58
czytałeś może to pismo marszałka? po tym co wypisujesz tego nie widać
gdzie tam jest jakieś upomnienie? zacytuj może
jakie pieniądze z unii dla miasta? jedynym beneficjentem tych pieniędzy są firmy prowadzące szkolenia
o "nie łączeniu" kwestii basenu i tego programu mówił już ktoś ? może pan przewodniczący na sesji rady?
jak może "błędnie" rozumiem garwol to osoba uważająca się za autorytet-jeśli tak, to czemu wprowadza zacnych mieszczan w maliny?
wstyd to powinien towarzyszyć osobie która świadomie umniejsza zasługi mops-u w naszym mieście i próbuje "obrzucić błotem" burmistrza
a ostatnie zdanie twej wypowiedzi to zwykła "nikczemność"-b ardziej adekwatnych określeń nie wypada cytować publicznie
Cytować
-1 #9 Kto bije pianę?Rycho 2011-07-05 20:14
Nie mam żadnych złudzeń, że to nie troska przewodnicząceg o o byt ludzi z trudnościami życiowymi, a chęć zaistnienia była powodem jego występku na sesji rady miasta. Jako przykład podam, że gospodarze gminy podawanych jako wzorowe również nie skorzystali z dobrodziejstwa, jakie rzekomo w tym przypadku daje UE. Panie przewodniczący proszę zapytać wójta gminy Borowie, Górzno itd. czy składali wnioski w ramach tego programu. Pozostałych może pan też zapytać jeżeli to co napisałem pana nie przekonało i na koniec apel zajmijcie się panowie ważniejszymi sprawami dla Garwolina.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież