Przed tragedią napisał list

Opublikowano: 04 lipiec 2011, 14:49 Kategoria Aktualności
sądprokuraturazabójstwokościuszki

Z treści listu napisanego przez Jerzego K. wynika, że planował on zabicie żony i zamach na własne życie. To pierwsze ustalenia śledczych w sprawie piątkowej tragedii na osiedlu Kościuszki.

Prokurator Rejonowy w Garwolinie dzisiaj wszczął trzy śledztwa w sprawie tych tragicznych wydarzeń. Po pierwsze trwa ustalanie przyczyn pozbawienia życia Jadwigi K. Śmierć kobiety nastąpiła w wyniku kilkukrotnych uderzeń nożem w okolice szyi. Śledztwo wszczęto także w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci Jerzego K. oraz udzielenia pomocy lub namówienia go do targnięcia się na własne życie.

 

- W toku śledztwa badane będą wszystkie wskazane wyżej wątki – informuje Krystyna Gołąbek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Siedlcach. Jak podkreśla prokuratorzy posiadają pewną wiedzę na temat piątkowej tragedii.

- Zwłoki obojga małżonków ujawnił ich syn. W toku oględzin stwierdzono, że śmierć Jadwigi K. nastąpiła najprawdopodobniej na skutek wykrwawienia się spowodowanego urazowym uszkodzeniem naczyń krwionośnych, zaś zgon Jerzego K. nastąpił najprawdopodobniej w mechanizmie powieszenia – dodaje rzecznik.

Wstępne ustalenia wskazują, iż zachowanie Jerzego K. mogło być determinowane powziętą wcześniej informacją o swojej chorobie nowotworowej
[Krystyna Gołąbek]

W mieszkaniu znaleziony został list autorstwa prawdopodobnie Jerzego K. Informuje on w nim o zamiarze pozbawienia życia żony i dokonaniu zamachu na własne życie. - Wstępne ustalenia wskazują, iż zachowanie Jerzego K. mogło być determinowane powziętą wcześniej informacją o swojej chorobie nowotworowej – uzupełnia informacje Krystyna Gołąbek.

W najbliższych dniach przeprowadzona zostanie sekcja zwłok małżonków oraz wykonane zostaną inne czynności procesowe .

Łukasz Korycki

Komentarze  

+6 #1 zabójstwoEla 2011-07-04 17:01
Jeśli to prawda że miał raka to chcąc uniknąć cierpienia mógł sam się powiesić a nie mordować własną żonę.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież