Godziny wyrównawcze do kasacji?

Opublikowano: 29 czerwiec 2011, 09:22 Kategoria Aktualności
oświatamikulskigarwolinmichalikszkoły

- Te zajęcia jednym pozwalają nadrobić zaległości, a lepszym uczniom rozwijać umiejętności – uważa Sławomir Michalik. Radny reaguje na pomysł burmistrza znoszący dodatkowe godziny w miejskich szkołach. – Musimy przyjrzeć się 4,5 mln zł, które co roku dokładamy do oświaty – przyznaje Tadeusz Mikulski.

Temat wyszedł na światło dzienne pod koniec poniedziałkowej sesji rady miasta. Sławomir Michalik, nauczyciel z zawodu, był zaniepokojony planami burmistrza. – Jaka jest przyczyna zmniejszenia godziny wyrównawczych? – pytał radny klubu Stowarzyszenia dla Garwolina (na zdjęciu).

- Miasto przeznacza na oświatę bardzo dużo. Co roku do subwencji dokładamy 4,5 mln zł. Musimy wiedzieć, na co idą te pieniądze – odpowiadał burmistrz. Dopowiedział, że lepiej uprzedzać fakty, niż mieć problem rodem z Łaskarzewa, gdzie ZUS zajął konta bankowe szkół. Z dalszej wypowiedzi burmistrza można wywnioskować, że niedługo może wrócić temat oszczędności przez połączenie SP i Gimnazjum nr 1.

Nie wiem jaka będzie moja ostateczna decyzja. Budżet trzeba trzymać w ryzach, bo w przyszłości możemy tego nie wytrzymać [Tadeusz Mikulski]

Tadeusz Mikulski zaznaczył jednocześnie, że zmniejszenie liczby godzin wyrównawczych nie jest jeszcze przesądzone. – Nie wiem jaka będzie moja ostateczna decyzja. Budżet trzeba trzymać w ryzach, bo w przyszłości możemy tego nie wytrzymać – mówił włodarz miasta nad Wilgą.

Szansą na odciążenie budżetu jest systemowe dofinansowanie z Kapitału Ludzkiego. – Na zajęcia wyrównawcze w klasach I-III szkoły podstawowej możemy otrzymać ponad 289 tys. zł – informowała Maria Perek, zastępca burmistrza Garwolina.

- Te godziny ustaliśmy kilka lat temu jako taki constans – apelował radny Michalik, prosząc o niedokonywanie zmian.

Łukasz Korycki

Komentarze  

+2 #35 Szanowni PanowieSZARACZEK Z OPOZYCJI 2011-07-08 23:14
Widać gołym okiem,że ta dyskusja prowadzi na manowce. Jeśli udając, że wyniki głosowań w sprawach kontrowersyjnyc h w RM czyli 9 : 6 potrafią państwo interpretować jako przewagę o 1 radnego i próbujecie wmawiać ludziom, że nieobecność jednego radnego jest w stanie coś w sposób radykalny zmienić to chyba nie mamy o czym rozmawiać.
Aby sprawdzić skład osobowy Komisji wystarczy tylko zajrzeć na stronę miasta. Widać tam jasno, kto ma większość i nie widzę celu dalszej polemiki na ten temat.
Macie pełne prawo zawierać koalicje i nikt tego nie neguje, lecz czemu się tego wstydzicie? Czy może na jej powstanie miały wpływ ambicje personalne?
Pojęcie konstruktywnej krytyki też jest jak widać obce ...
Dotychczasowe kontrolowanie władzy wykonawczej przypomina raczej polowanie z nagonką na osobę Burmistrza a nie współpracę...
A gdzie w tym wszystkim dobro Miasta?
Uważam, że pora zakończyć tę dyskusję ponieważ nie prowadzi ona w konstruktywnym kierunku. Dziękuję i pozdrawiam.
Cytować
+2 #34 do Olinekkonio 2011-07-08 22:46
Musisz być bezpośrednio "zainteresowany " skoro SE czytasz,a po co weź SE alpagę rozlej do szklanki i SE wypij ,będziesz się niepotrzebnie koniem stresował.Pozdr awiam !!!!konio
Cytować
+3 #33 FeFred 2011-07-08 22:28
BARDZO BRZYDKO PANOWIE MACIE WIĘKSZOŚĆ W RADZIE MIASTA I NARZEKACIE NA INNYCH RADNYCH SKORO WZIĘLIŚCIE STOŁKI TO TRZEBA WZIĄĆ NA SIEBIE ODPOWIEDZIALNOŚ Ć SZCZEGÓLNIE ZA LOSY OŚWIATY TO SZYDŁO WYJDZIE Z WORKA W 2012 ROKU
Cytować
-4 #32 gorzej niż źleolinek 2011-07-08 21:58
Jak czytam te głupoty pisane przez konio, to aż mnie mdli. Źałosny z niego typ. Sam se pisze i sam se odpowiada.
Cytować
+5 #31 czasela 2011-07-08 20:40
wyluzować Antosiu kochany do roboty się zabieramy, ale po wakacjach
Cytować
0 #30 Przepraszamkonio 2011-07-08 19:10
Panie Jonczak ,że ma Pan przeze mnie przechlapane !!!Pozdrawiam!! !!konio
Cytować
+4 #29 do wszystkicha 2011-07-08 16:18
Ale pierdzielicie głupoty w swoich postach. Forma przerosła treść. Już czas zakończyć te farmazony i uczciwie wziąć się do pracy.
Cytować
-3 #28 Szarak odpiszsumienie 2011-07-08 14:08
czy bedac radnym ponosisz odpowiedzialnoś ć? ponoc tworzysz prawo w miescie a jesli jestes w opozycji ktora zamiast wnosic jakies madre decyzje skupia sie czesto na urojonej krytyce wspolkolegow to zapewne warto sie zastanowic czy oby pieniadze z diet sa potrzebne na tego typu dzialania.
Musze Cie zasmucic co do zrzucania odpowiedzialnos ci na SDG poniewaz ich jest tylko o 1 osobe wiecej. Zdarzy sie ze ktos nie przyjdzie a 2 sie spozni i juz macie wiekszosc. zreszta w komisjach jest chyba wyrownanie a wlasciwie to nie wiem czy nie macie wiekszosci oprocz komisji rewizyjnej ktora zbojkotowalisci e zapewne na rzecz posiadania wiekszej ilosci radnych w komisjach merytorycznych. A przeciez to wlasnie tam odbywa sie glownie praca radnego.
Przypomne Ci o jednym istotnym zapisie prawnym:
na wladze samorzadowa skladaja sie Rada jako organ uchwalodawczy i Burmistrz jako organ wykonawczy wiec jesli chcesz w jednym z tych organow wylamywac sie po to by robic galimatias to chyba nie ma sensu bys tam zajmowal miejsce. Rada powinna mowic jednym glosem by moc kontrolowac i nadawac kierunek dzialania w ten sposob pomagac organowi wykonawczemu w wypelnianiu jego obowiazkow na rzecz ulepszenia bytu mieszkancow miasta a nie robienie szumu wokol wlasnej osoby
Cytować
-4 #27 Radny Szaraczku jak sie sam nazwalesMarku, Marku 2011-07-08 13:49
wykladu nt. co nalezy do funkcji radnego nie bede Ci na lamach komentarza robil odniesienie bylo do tego cos napisal jakoby to TG zlozylo interpelacje do przewodniczaceg o zamiast do organu wykonawczego czyli burmistrza.
Jesli z kolei Twoim zadaniem jest nie wnosic nic konstruktywnego a nawet powiem wiecej jesli Twoim zadaniem jako radnego jest jęczenie zes w tej kadencji jest szaraczkiem a nie przewodniczacym , bądź zastępcą i za to wypisujesz zlosliwe i nieprawdziwe komentarze na swych oponentow z SdG to jestes poprostu zalosny i lepiej zloz mandat radnego bedzie to napewno z korzyscia dla miasta.

P.S. przy okazji napisz prawde dlaczego nikt z Was nie zglosil nikogo na funkcje natomiast glosowaliscie albo przeciw albo sie wstrzymywalisci e, dla zgloszonych kandydatow.(czy zby wszyscy byli zli? - a moze to zwykla zawisc przemawiala przez was za to ze nie macie wiekszosci?)

Dlaczego niepoparliscie budowy basenu choc tak bunczucznie na miescie rozpowiadalisci e jakoby to SDG nie chcialo, co okazalo sie nieprawda
Moze narazie tylko tyle.
Cytować
0 #26 doKonczaku, szaraczku czy jak sobie wolisz koniuSZARACZEK Z OPOZYCJI 2011-07-08 12:20
Z przykrością muszę szanownego kolegę rozczarować -nie jestem koniem jak również wielbłądem, więc proszę mi nie przypisywać autorstwa czyichś komentarzy.
Natomiast jeśli pan nie zrozumiał, że porównanie którego użyłem odnosiło się do waszej wygranej w tych wyborach do organu stanowiącego prawo w mieście ( macie większość, wszystkie dystyngowane i dodatkowo opłacane funkcje więc ponosicie pełną odpowiedzialnoś ć i nie możecie odmawiać opozycji prawa do konstruktywnej krytyki) to tym bardziej proszę o odstawienie środków utrudniających kontakt z rzeczywistością.
Jeśli zaś prace rady kojarzą się panu tylko z kontrolowaniem Burmistrza to radziłbym rozważenie rezygnacji z pełnionej funkcji i danie szansy mieszkańcom na wybranie bardziej kompetentnej osoby, która zrozumie w szerszym zakresie obowiązki radnego i będzie je wypełniać z większą korzyścią dla miasta.
Cytować
-1 #25 Konczaku, szaraczku czy jak sobie wolisz koniuSzanowny Koniu 2011-07-08 09:31
napisales post a za 3 godz kolejny chwalacy swoj post poprzedni.
Naprawde niektorym choc wlosy siwieja to nadal nie wyszli z piaskownicy.

Ale do rzeczy:

znow wykrecasz kota ogonem - przyklad partii PO i PIS zupelnie nie adekwatny do funkcji radnego

Przyklad:
Poslowie moga powolac rzad czyli cos na ksztalt organu wykonawczego istniejacego w samorzadzie
Radni uchwalic burmistrza i powolac go sobie na stanowisko nie moga (przed 2002 rokiem owszem) i to jest wlasnie zasadnicza roznica wiec o ile poslowie moga siebie rozliczac o tyle radni powolani sa do kontrolowania urzedu i informowaniu o jego kondycji dzialania.
Swoja droga przywolywales kiedys ustawy etc. przywolaj mi te ktora mowi ze radni maja te same kompetencje co sejm choc na nizszym szczeblu i ze moga powolac swoj rzad.

Dziwne ze jestes juz ktoras kadencje radnym a nie wiesz o tak podstawowych sprawach i probujesz grac mentora przed ludzmi ktorzy nie analizuja tego doglebnie uwazasz ze zablysniesz ale poprostu robisz z siebie blazna wypisujac np.pokretne komentarze
Cytować
0 #24 Bardzo dobrakonio 2011-07-07 22:52
odpowiedź Szaraczka z opozycji tak trzeba a dodatkowo powiadamiać o swoich pracach media bo skoro dominująca Grupa w RM tak"miłościwie" traktuje pomysły TG to warto by społeczność naszego miasta o tym wiedziała.Pozdr awiam!!!!konio
Cytować
+1 #23 do:do szanownego konczaka i jego zgraiSZARACZEK Z OPOZYCJI 2011-07-07 19:25
A gdzie szanowny pan spotkał tę interpelację - na przystanku autobusowym pod wiatą z przeciągami?
Pismo które ma szanowny pan zapewne na myśli było wnioskiem złożonym na posiedzeniu KSS RM Garwolin a nie interpelacją
Rada Miasta jest organem stanowiącym prawo w mieście.
Rozliczać organ wykonawczy ma Komisja Rewizyjna.
Każdy radny ma prawo rozliczać radę- jak sądzę mój szanowny adwersarz również.
Niestety z wielką przykrością zdanie pańskie o zaprzestaniu krytykowania szanownej pańskiej organizacji muszę uznać za przejaw chwilowego zaćmienia umysłu. Wybaczy pan ale to wygląda tak jakby pan- "będąc prominentnym działaczem PO" prosił o adekwatne zachowanie mnie "biednego szaraczka z PiS"- mniej więcej tak to wygląda w odniesieniu do naszej lokalnej rzeczywistości.
To nie my mamy większość w RM tylko wy , i wy ponosicie pełną odpowiedzialnoś ć "polityczną" za jej poczynania.
Jeśli ta rzeczywistość ponad pół roku od wyborów do pańskiej świadomości nie dotarła radziłbym odstawić wszelkie substancje utrudniające kontakt z rzeczywistością.
Pomysłów radnych z TG nie uznaje się w większości za godne rozpatrzenia. Chyba, że da się je odrzucić, zmodyfikować i przepisać jako swoje godne wszelakiego zainteresowania i uchwalenia(np:w iaty przystankowe).
Cytować
+4 #22 do robooty, do robotysdegowiec 2011-07-07 18:17
Do fanatyków jedynej słusznej partii w Garwolinie. Nikt nikogo nie rozlicza, bo nic Kichakaliki, Milegosze i pozostała sitwa dobrego dla miasta nie zrobiła. Ujadanie na innych radnych nie przystoi takiej ''inteligencji" '. Ale jak brakuje argumentów to rzucamy błotem. Nie należę ani do jednej , ani do drugiej "bandy" ale mam prawo mieć swoje zdanie. Politykierstwo zawsze najlepiej jednak wychodziło tym co najczęściej krytykują burmistrza. Za wszystko co możliwe nawet za ostatnie ulewy.
Cytować
-3 #21 Konczakkonio 2011-07-07 17:40
A coż to za radny -nie znam może gdzieś w Kamerunie ?Pozdrawiam!!!! konio
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież