Co zrobić z psią kupą?

Opublikowano: 28 czerwiec 2011, 08:01 Kategoria Aktualności
psykupabarangarwolin

Tekturowa szpachelka i papierowy worek. Pilotażowy program dozowników zestawów higienicznych dla zwierząt sprawdził się w Garwolinie. Urzędnicy myślą nad zwiększeniem ilości zielonych budek dla właścicieli czworonogów.

Pięć dozowników stanęło w ubiegłym roku na osiedlach Jagodzińska, Kościuszki, Romanówka oraz na Działkach i przy miejskim bulwarze. Początkowo zamiast szanować możliwość cywilizowanego posprzątania po swoim psie, mieszkańcy rozrzucali zestawy higieniczne. – Było tak, że następnego dnia po uzupełnieniu dozowników, były one puste – wspomina Albert Baran z magistratu.

Społeczeństwo jednak dorosło i są efekty ustawienia charakterystycznych zielonych budek. – Właściciele psów oraz młodzież dorastają i rozumieją do czego służą dozowniki. Nie zauważyłem w tym roku, aby występowało zjawisko masowego wyciągania zestawów – mówi Albert Baran.

W planach magistratu jest dokupienie kolejnych dozowników. Te, które już stoją w miejscach najczęściej uczęszczanych przez miłośników psów są sukcesywnie uzupełnienie.

łk

 

Komentarze  

+1 #4 gdyby każdy pilnował siebiePEPE 2011-06-28 23:25
i robił to co do niego należy problemu by nie było. I gdyby jeszcze ludzie mieli odwagę pouczyć sąsiada nie bojąc się tego "co o mnie sobie pomyślą". SPRZĄTAJCIE PO SOBIE BO TO CO JEST "WSZYSTKICH" WCALE NIE JEST NICZYJE! JEST NASZE! W SWOICH DOMACH TEŻ RZUCACIE PETY NA DYWAN ALBO TŁUCZECIE BUTELKI O ŚCIANĘ? POZWALACIE ROBIĆ KUPĘ ZWIERZAKOM ALBO ICH NIE SPRZĄTACIE?
Cytować
+2 #3 co gorszeM. 2011-06-28 21:02
Pies jest jak małe dziecko - trzeba po nim posprzatać - czy to na klatce czy na chodniku czy trawniku. Ale z drugiej strony co jest dla dziecka na trawniku większym zagrożeniem - czy psia kupa czy rozbita butelka po wódce piwie, którą może się skaleczyć, czy pety po papierosach, czy walajace się inne śmieci, plastiki, nie mówiąc już o dymie papiersowym, którym częstują swoje dzieci ich rodzice na "świeżym powietrzu". Bądźmy obiektywni i niech każdy sprząta po sobie.
Cytować
+4 #2 Posprzątać !!!!!!!!!!!!konio 2011-06-28 15:42
Pozdrawiam!!!!k onio
Cytować
+2 #1 psymoni 2011-06-28 09:07
Powinno się zabronić trzymania psów w blokach. Na klatce pełno sierści i brudu naniesionego łapami, no i strasznie śmierdzi. Nie można wypuścić dziecka na trawnik żeby się pobawiło bo zaraz w psie ggówno wejdzie. Wyobrażam sobie jaki syf panuje w mieszkaniach psiarzy. Miejsce dla psa to wiejskie podwórko gdzie może się wybiegać a nie blok.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież